Mazda 6 GG (2002-08) Hakkında

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Naim abi, bu araçlarda triger zincirli mi oluyor? Eğer öyleyse değişim periyodu nedir?

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Naim abi, bu araçlarda triger zincirli mi oluyor? Eğer öyleyse değişim periyodu nedir?

Triger zincirli , değişim zamanını kitapçığım olmadığı için net söyleyemiyorum ama 250 bin ve 300 bin li km ler olarak nette okudum, genelde zamanla gevşeme olduğu için ses gelmesi üzerine değişiyor..

demirhan

Katılımcı
Araç Markası
2012 İmp.Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Arkadaşlar Mazda 6 motoru LPG de nasıl davranır? Subap sıkıntısı var mı? Genel olarak kronik bir problemi var mı? Bir de son olarak 2006-2007 üst donanım en fazla kaç para verilir?

Redmi Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Lpg ile bilindik kronik sorunlar mevcut. Fiyat olarak piyasa uçtu ve dengesiz ve uzun zamandır 6 ve 3 piyasasına uzağım. Tahminen içine sinen temizlikteki makyajlı full 6 için 40-41 verilir. :rolleyes:o_O

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Arkadaşlar Mazda 6 motoru LPG de nasıl davranır? Subap sıkıntısı var mı? Genel olarak kronik bir problemi var mı? Bir de son olarak 2006-2007 üst donanım en fazla kaç para verilir?

3,5 aydır kullanıyorum, henüz lpg ile alakalı bir sorun yaşamadım. Ama araç bakımsız olursa ve lpg işçiliği iyi olmazsa her araçta sorun yaşanabilir.

LPG ile alakalı tek sıkıntı ileride subap sorunu yapacak illaki ama ne zaman yapacak...

Fiyatlar çok karışık gördüğüm makyajlı kasalar 36-43 arasıydı, gerçi şu an pek ilan yok.

demirhan

Katılımcı
Araç Markası
2012 İmp.Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Lpg ile bilindik kronik sorunlar mevcut. Fiyat olarak piyasa uçtu ve dengesiz ve uzun zamandır 6 ve 3 piyasasına uzağım. Tahminen içine sinen temizlikteki makyajlı full 6 için 40-41 verilir. :rolleyes:o_O
Kronik sıkıntılar nedir?

3,5 aydır kullanıyorum, henüz lpg ile alakalı bir sorun yaşamadım. Ama araç bakımsız olursa ve lpg işçiliği iyi olmazsa her araçta sorun yaşanabilir.

LPG ile alakalı tek sıkıntı ileride subap sorunu yapacak illaki ama ne zaman yapacak...

Fiyatlar çok karışık gördüğüm makyajlı kasalar 36-43 arasıydı, gerçi şu an pek ilan yok.
Sübap erimesi bir üst kasada var bunda yok dedi bir tanıdığım.

Moderatörün son düzenlenenleri:

demirhan

Katılımcı
Araç Markası
2012 İmp.Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Motor yapısı Sübap sorunu olmaması için uygun değil. Piyasada çok olmadığı için duyulmamış olabilir bence.
Sübap sorunu yok demekten kastım çok geç km lerde olması aslında. Yani Toyota'nın vvti motoru gibi. Sanırım aynı yıldaki Mondeo ile aynı motor var. Neyse acelem yok zaten otomatiğe geri dönüş düşünüyorum da. Hakkımızda hayırlısı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sübap sorunu yok demekten kastım çok geç km lerde olması aslında. Yani Toyota'nın vvti motoru gibi. Sanırım aynı yıldaki Mondeo ile aynı motor var. Neyse acelem yok zaten otomatiğe geri dönüş düşünüyorum da. Hakkımızda hayırlısı

Evet bu tespit en doğrusu. :)

ssakizli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 AT - 2004
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Herkese merhabalar
Mazda 6 alma arefesindeyim ,2004 model ve otomatik ,henuz 60bin km'de ve inanilmaz temizlikte. Yalniz bir sorum var ,sorunsuzluguna inandigim 4 ileri sanziman ,acaba cok mu yakar ya da araci aldigima pisman eder mi ? Surdum ,gayet konforlu ve gecisleri cok iyi. Ivmelenmesi ve tepkisi iyi. Bir sorum da ,lpg hemen takmam lazim zira ciddi km yapiyorum aracimla. Yakit ne asamalarda olur ? Bunda tabi ki sanzimanin etkisiyle soruyorum.

Son sorumda ,sanziman yagi degisimi kac km ya da kac yilda olmali. Anladigim yag hic degismemiz 2004 ten bu yana ve yapilan km sadece 60bin.

Degerli cevaplariniz icin tesekkurler simdiden

Not: forumda yeniyim ,kendimi tanitacak ve aktif katilim yapacagim ancak araci son anda belirledigimden ve 1-2 gune alacak olmamda dolayi direk soru soruyorum ,mazur gorunuz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Herkese merhabalar
Mazda 6 alma arefesindeyim ,2004 model ve otomatik ,henuz 60bin km'de ve inanilmaz temizlikte. Yalniz bir sorum var ,sorunsuzluguna inandigim 4 ileri sanziman ,acaba cok mu yakar ya da araci aldigima pisman eder mi ? Surdum ,gayet konforlu ve gecisleri cok iyi. Ivmelenmesi ve tepkisi iyi. Bir sorum da ,lpg hemen takmam lazim zira ciddi km yapiyorum aracimla. Yakit ne asamalarda olur ? Bunda tabi ki sanzimanin etkisiyle soruyorum.

Son sorumda ,sanziman yagi degisimi kac km ya da kac yilda olmali. Anladigim yag hic degismemiz 2004 ten bu yana ve yapilan km sadece 60bin.

Degerli cevaplariniz icin tesekkurler simdiden

Not: forumda yeniyim ,kendimi tanitacak ve aktif katilim yapacagim ancak araci son anda belirledigimden ve 1-2 gune alacak olmamda dolayi direk soru soruyorum ,mazur gorunuz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Forum tahmin ettiğinden de hızlıdır bilgin olsun, yani önce şu soruyu bi aradan çıkartayım sonra tanışma işine bakarız diyecek kadar rölantide değiliz... :)

Bu yaşta ve kilometrede D sınıf bir araç bulabilmek, çölde vaha olayı olduğundan, içine sindiyse, cebine uyuyorsa ben kaçırma derim... Şanzıman yağının değişmesi şu haliyle şart, şanzıman seni asla ve asla üzmez, yakıt olarak da, şehir içi 12-16 litre şehir dışı 7-9 litre aralığında tüketimi olur.

Fiyat ve kozmetik olarak senin aklını çeldiyse bu araç geri kalanı için sorun sıkıntı olmaz. Hakkında hayırlısı. :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Makyajlı versiyonunu kullandım, motor ve şanzıman farklı ama. Yakıt şehir içi 11 lt civarı yakıtı oluyordu. Şehiriçinde sıkıntı yaşamazsınız ama uzun yolda özellikle rampalarda performansı sizi üzebilir :) şanzıman yağını hemen değiştirin...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Araç içinize sindiyse ve kozmetik olarak ta iyiyse bence de kaçırmayın, çok km yapıyorsanız yakıt şehir içinde sizi zorlayabilir o bakımdan Lpg şart gibi görünüyor. Şanzıman yağı km den olmasa da yıl olarak düşünürsek değiştirilmeli, atmosferik motor şartlarını biliyorsanız 6 sizi üzmez.

Araya tanışma konusunu da sıkıştır bence ;)

ssakizli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 AT - 2004
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Öncelikle teşekkürler ilgili mesajlarınız için. Bu mesajı yazdıktan hemen sonra tanışma işini halledeceğim :) Lpg işi konusunda da konuları takip ediyorum.Muhakkak takacağım. Şehiriçi-şehirdışı karışımı gibi bir yakıt tüketimi yakalayabileceğim bir ilçede yaşıyorum ama km çok yaptığımdam lpg şart. Daha önce focus 1.6 atmosferik aracım vardı ,henüz 2.5aylık kızım var ve performanstan biraz vazgeçtim :) Devir yükselsin yokuşu çıksın sorun yok :) En çok aradığım sorunsuzluk ,güven ,konfor ,genişlik ve rahatlık idi. Hepsini bulacağımı düşünüyorum. Aslında bir ev aldım , Amarok aracım vardı sattım ve 40.000 bandında bir araç bakıyordum. Mazda oldum olası aklımdaydı bu sebeple o isteğimi de gerçekleştirmek istedim.

Önümüzdeki hafta araç satışa hazır olduğunda(araç sahbi vefat ettiğinden evrak işleri var) gidip alacağım. Öncesinde de Ekinci Mazda'da ,tavsiyeler üzerine onda karar kıldım ,bir eksper ve sonrasında yağ değişimi ki 1-2 şey daha var aklımda ,inşallah tastamam aracı baktırıp ,memlekete döneceğim. İnşallah çok tutmazlar zira ekonomik olarak bunalımdayım :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Sorunsuzluk, konfor ve iç ferahlığı konusunda içiniz rahat olsun sizi fazlasıyla memnun eder. Performansına da alıştıkça ona göre ayar verirsiniz araca ;)

Hepsi bir arada olsun illa isteriz ama o zamanda bütçeleri aşar :)

Benim mazda 6 aracım vardı, TR'de bulunan sayılı araçlardan biriydi görsel olarak. Sırf performanstan dolayı segment düşürüp Mazda 3 dizel aldım...

ssakizli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 AT - 2004
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Sorunsuzluk, konfor ve iç ferahlığı konusunda içiniz rahat olsun sizi fazlasıyla memnun eder. Performansına da alıştıkça ona göre ayar verirsiniz araca ;)

Teşekkürler. Performans benim için şöyle ki ,yokuşta bayılmasın ki yokuşu tırmalasın değil tabi :) Birde ara hızlanması yeterli olsun :) İlk aracım 1.4 Kia Rio idi ,büyük konuşmayayım ama eski olsun kuvvetli motor olsun :)

Bu arada tahminim 1.6 atmosferik Focus'tan iyi olur diye tahmin ediyorum performansı ki o da yeterli idi.

Asıl çekincem 4 ileri otomatik. Olursa tek şikayetim bundan olur ancak şu şartlarda daha iyisini alamam araç olarak ki araçların kıymetinin bilinmediği görüşündeyim. İyi ki de bilinmiyor :)

ssakizli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 AT - 2004
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Ufak bir sorum daha olacak. Aracı alırken ,Ekinci Mazda'da eksikleri tamamlatacağım ancak oranın yapacağı exper ile yeterli kalmalı mıyım yoksa düzgün bir expertiz firmasına da ayrıca gideyim mi ? Sanki Ekinci Mazda yeterli olacak diye düşünüyorum ama.

Üst Alt