Mazda 6 GG (2002-08) Bakım ve Fiyatları

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Bu başlık altından devam edelim o vakit :)

BA.PNG

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yağ ile hava filtresi yer değiştirecek sanki fiyatlandırma ters yapılmış. Ali baba dan alınanların da değerini yazsaydın ya. :)

Kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olsun.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Merhaba arkadaşlar,
İlk seri Mazda 6 sahibi olanlar araçlarına gerek yetkili gerekse özel servislerde yapılan bakımları bu başlık altında paylaşabiliriz.

Açılış benden,
Bu sabah 229 binde olan aracımın bakımını Mazda Merser de yaptırdım, yağ ve filtrelerin değişimi ve aracın bilgisayar testi ile bakım tamamlandı.Balatalar gayet iyi durumda olduğundan değişim yapılmadı ,bir önceki bakımda takılan bujilerin ömrü 50 bin km olduğu için onların da sadece kontrolü yapıldı.

388606.jpg
@hagakure fotoları yenileme şansınız var mı? Direk foruma yükleyebilirsiniz :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Araç soğukken sol önden ses geliyor gıcırtı şeklinde, acaba rot kolumu değişecek? @hagakure
Karyola gıcırtısı olur ya işte tam öyle :) Ama sadece araç soğukken hissediyorum...

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Araç soğukken sol önden ses geliyor gıcırtı şeklinde, acaba rot kolumu değişecek? @hagakure
Karyola gıcırtısı olur ya işte tam öyle :) Ama sadece araç soğukken hissediyorum...

Rot kolu değildir, benim arızada aracı askıya aldığında tekerleği 9-3 pozisyonunda tutup salladığında boşluk varmış gibi sallanıyor ,yolda giderken de hafif tümsek ya da çukura girdiğinde langır lungur ses geliyordu.

Şimdi aklıma geldi; o gıcırtı geçenlerde bende de oldu Merser e uğradım sağ ön salıncağın hareketli parçası ya da ucundaki minik bir çıkıntı var burçla birlikte o kısmın bir miktar aşındığını ve sesin oradan geldiğini söyledi.Şu an sorun olmaz dedi ama Şubat da değiştireceğim.Salıncak fiyatı 750 idi sanırım..

Üst Alt