Mazda 323 BJ (1999-03) Stop Etme Sorunu

Araç Markası
2001 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Sedan bej
Merhabalar 2001 model 3.23 aracım var klima açıkken duracağım zaman araba stop ediyor ama klima kapalıyken herhangi bir problem yok. stop etmese bile durdugum zaman sürekli devir dalgalanması yapıyor. Bilgisi olan var mı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhabalar 2001 model 3.23 aracım var klima açıkken duracağım zaman araba stop ediyor ama klima kapalıyken herhangi bir problem yok. stop etmese bile durdugum zaman sürekli devir dalgalanması yapıyor. Bilgisi olan var mı
Yanlış yere açmış olduğun konu mevcut konumuz ile birleştirilmiştir.

Klima üzerinde müşürü var o işlevini yerine getirmiyor. İkinci seçenekte debriyaj müşürü rölantiyi toparlamıyor olabilir.

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Birebir aynı sorunu yaşamaya başladım bu yaz. Adem ustaya gidince onu da soracağım artık..

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Vakum kaçağı olma ihtimalide var.

Kadir Samet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Arac hareket halindeyken özellikle klima acikken yolda kendiliginden tekleyerek stop etmekte ve 10 dakka civarı sonra calismakta.Simdiden herkese tesekkür ederim.

Abdullah can

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 323 b6
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Öncelikle selamın aleyküm benim aracım mazda 323 b6 aracımı çalıştırıyorum belli mesafe gittikten sonra istop edep geri çalıştırmak için basıyorum çalışmıyorum kontrol yaptım bobinden ateşleme çalışmıyor aracı 2 viteste vurdurunca çalışıyor sizce ateşleme modülü olma ihtimali varımdır?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Öncelikle selamın aleyküm benim aracım mazda 323 b6 aracımı çalıştırıyorum belli mesafe gittikten sonra istop edep geri çalıştırmak için basıyorum çalışmıyorum kontrol yaptım bobinden ateşleme çalışmıyor aracı 2 viteste vurdurunca çalışıyor sizce ateşleme modülü olma ihtimali varımdır?

Vurdurup çalıştırdıktan sonra stop ettiğinde tekrar marş ile çalışıyor mu?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ama çalışmadığı zaman kontrol ediyorum eteşlemeyi kesiyor bobinden ateşleme çıkmıyor
Modül olsa hiç çalışmaz diye biliyorum ben, ısı sensörü beyine yanlış bilgi veriyorsa sistem kendini korumaya alıp ateşlemeyi kesiyor olabilir.

Benimkisi bir tahmin sadece.

Abdullah can

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 323 b6
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Modül olsa hiç çalışmaz diye biliyorum ben, ısı sensörü beyine yanlış bilgi veriyorsa sistem kendini korumaya alıp ateşlemeyi kesiyor olabilir.

Benimkisi bir tahmin sadece.
Teşekkürler sağolun fikrinizi beyan ettiğiniz için benim aracımda beyin yok karbüratörlü benim aracım yanlız

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Tarık usta var orada mazdacı, sanayiye gidecekseniz ustadan ustaya gezmeyin, direk ona gidin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üst Alt