Mazda 323 BJ (1999-03) Antifiriz Değişimi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Peki aracın havasını almamız gerekmiyor mu?

Evet almak gerekir.

Radyatör kapağı açıkken motor rölantide çalışırken suyu gözlemleriz, eksildikçe ilave yapılır, fan açıp kapatana kadar beklenir, fan açtıktan sonra da su eksiltir ise tamamlanır.

ferhat

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan Glx
Arkadaşlar araca bakım yaptırdım önceden kırmızı antifriz vardı 35 dk fan açan araç şimdi içinde petranos paroflu 11 var yeşil 5 defa dır bakıyorum tam 22 dk dedimi fan açıyor kalorifer acık sa 45 dk faydalımı faydasız mı iyimi yaptık kötümü yaptık anlamadım yoksa tekrar kırmızı mı koysam şaşırdım bir fikriniz var mı

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar araca bakım yaptırdım önceden kırmızı antifriz vardı 35 dk fan açan araç şimdi içinde petranos paroflu 11 var yeşil 5 defa dır bakıyorum tam 22 dk dedimi fan açıyor kalorifer acık sa 45 dk faydalımı faydasız mı iyimi yaptık kötümü yaptık anlamadım yoksa tekrar kırmızı mı koysam şaşırdım bir fikriniz var mı
Antifrizin derecesi (yoğunluğu) ve havanın ısısı fan açma süresine etki eder. Sistemde sorun yoksa bahsettiğin şey kafaya takıp, dikkate alınacak şey değil bence.

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Motorun erken ısınması faydalıdır. Isınmış motor verimli çalışır, yakıtı azaltır. Bilakis iyi yapmışsınız.
Yeni araçlarda motorun çabuk ısınması için yapılan teknolojiler var. Mesela aktif ön ızgara.

ferhat

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan Glx
Motorun erken ısınması faydalıdır. Isınmış motor verimli çalışır, yakıtı azaltır. Bilakis iyi yapmışsınız.
Yeni araçlarda motorun çabuk ısınması için yapılan teknolojiler var. Mesela aktif ön ızgara.
valla bilemedim daha önce 35 dk ısınınca şimdiki antifriz işe yaramıyor mu dur nedir dedim çünkü 125 derece ya kadar diyor -46 kadar diyor öteki 150 derece demi acıyordu ne birde kışın iyi yaz için nasıl olur tatilde hep izmir tarafındayım hayırlısı lpg hemen devreye giriyor ama bu iyi
Mesaj otomatik birleştirildi:

valla bilemedim daha önce 35 dk ısınınca şimdiki antifriz işe yaramıyor mu dur nedir dedim çünkü 125 derece ya kadar diyor -46 kadar diyor öteki 150 derece demi acıyordu ne birde kışın iyi yaz için nasıl olur tatilde hep izmir tarafındayım hayırlısı lpg hemen devreye giriyor ama bu iyi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lpg'nin hemen devreye girmesi havalar çok soğuduğunda titreme ve stop Etme Sorunu yapabilir.

abcsefa

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 BJ 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Gri-Hatchback
BJ kasa 323'lerde mavi antifriz kullanılıyor diye biliyorum.

Üst Alt