Mazda 3 BM Skyactiv Yalıtım Önerileriniz Nelerdir?

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Akvaryum hortumuyla olacak iş değil hocam o. Yaptıracaksanız bu işi profesyonel ellere bırakmanızda fayda var. Ziebart tarzı yerlerden fiyat alın derim.

akvaryum kablosu da neymiş ki kurcaladıkça ne fikirler çıkıyormuş :) adamlar anten kablosuyla işi çözmüşler :) DH ford focus için yapmışlar sonuç 10 numara :)

"Sonuç eskiye göre elbetteki güzel, sonuçta kapı daha sıkı oturuyor, içeriye ses alımı azaldı. Bu arada ben kapılardaki fitillere soktum kabloyu, çünkü kapı fitilleri kaportadaki fitillerin üst kısmına biniyor, izole en dıştan oluyor ama kaportadaki fitildende geçirsem sonuç yine aynı olurdu sanki. Kapıları biraz daha sert kapatmak gerekiyor ama zamanla anten kablosuda ezile ezile yumuşayacağından kapanmalar biraz daha rahatlayacaktır."

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ben de burada iç yalıtım için fiyat anlaşması yaptım ama şu bu derken bir sürü masraf oluyor, maddi imkanım olanak verirse yaptıracağım, ama ne zaman orası meçhul :)

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Ben de burada iç yalıtım için fiyat anlaşması yaptım ama şu bu derken bir sürü masraf oluyor, maddi imkanım olanak verirse yaptıracağım, ama ne zaman orası meçhul :)

Komşunun anten kablosunu kopar bedavaya işi bitirirsin :)

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Hortum isine bende merak saldım.
Hatta aldım deneyecegim bakalım.

bence bulaşma, bizim kapılarda hiç boşluk yok ayarlarını bozarsın sonra. ben yeni yaz lastiklerini taktırdım. ses acaip kesildi. şimdi bi nebze kafam rahat. zaten kapı aralarından ses gelmiyordu yol sesi çok geliyordu

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Yol sesi için en iyi çözüm bence altını komple ziebartta kaplatmak bence akvaryum hortumu kapı fitillerini ve menteşeleri zorlar gibi geliyor , fitiller sıkışacağı için çabuk yıpranabilir

Tapatalk

Arkadaşım Hyundai Getz için bitüself denen yalıtım malzemesinden aldı ve alt kısım içinde Nigrin in zemine uygulanan püskürtme şeklinde kullanılan spreyi var..
Bunlar yol ve motor sesi için çözüme destek verse de rüzgar sesi malesef bunlar ile yapılmıyor.. Tamamen fitil..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Arkadaşım Hyundai Getz için bitüself denen yalıtım malzemesinden aldı ve alt kısım içinde Nigrin in zemine uygulanan püskürtme şeklinde kullanılan spreyi var..
Bunlar yol ve motor sesi için çözüme destek verse de rüzgar sesi malesef bunlar ile yapılmıyor.. Tamamen fitil..
Rüzgar sesini fitillere müdahale ile keseriz, bendeki en büyük sıkıntı yol ve motor sesi.

Yol sesi için bitüself ve nigrin

Ekli dosyalar

• 2.JPG
    2.JPG
    56.8 KB · Görüntüleme: 61
  • 1.JPG
    1.JPG
    28.7 KB · Görüntüleme: 61

Lord_Phoenix

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
bence bulaşma, bizim kapılarda hiç boşluk yok ayarlarını bozarsın sonra. ben yeni yaz lastiklerini taktırdım. ses acaip kesildi. şimdi bi nebze kafam rahat. zaten kapı aralarından ses gelmiyordu yol sesi çok geliyordu
Benim derdim 100 - 120 arası ruzgar sesi ... Nası yapsam nası etsem

Üst Alt