Mazda 3 BM Skyactiv Otomatik Kapı Kilidi Var Mı?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yok benim bir sorunum yok ilgili firmayla. Şuan otomofilim bilem yok :koptum:
8 sene içinden geçerek kullandığım aracımı @kadir bana savunmaya kalktığı zaman bi seyirme geliyor sadece. :komik:
Neden arayıp küfür edip kapattığını anlamaya çalışıyorum ama tahminen mazdasızlık başına vurdu :utan:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Zaten sen kendin istemediğin bir şey olursa milyonda bir denk gelen örneği bulur getirirsin sokarsın gözümüze.
İstatistiksel olarak milyonda bir olan bir ihtimale karşın; ışıklarda, trafikte vs durduğunda kapıyı açıp çocuk kaçırma, çanta çalma vs olayları çok daha yüksek oranlı olaylar.

Kaldı ki kapı kilitlensin de açma tuşu torpido içinde kilitli kasada değil, kapı kolunun yanında. Tık açarsın inersin. Hadi panik anında sana 5-6 saniye kaybettiriyor diyelim, bu kadar teknolojik alet yapabiliyorsan; kapıyı otomatik kilitleyip, şoför kapısını içerden açmaya çalışınca kilidin otomatik açılacağı bir yazılım 2 satır koda bakar. Güvenlik güvenlik diye düşünüyorsa, o kadar önemliyse; önden ve yaya çarpma önleme koyan bir araç olur, sınıf standardı üzerinde havayastığı olur vs..
Yurt dışındakilerde var bu pazarda yok işte, çalmışlar. Korkma Mazda na laf etmeyecez buradan kapı açıp. Gerçi adamlar bizi bırakıp kaçıp gitti, laf etsek kime etcez. :komik:

Tam hırsımı alamadım, arar sana sayar kapatırım birazdan işleri toparlayım da. :koptum::koptum:
Onu yapan akıl edip o 2 satırı yazamamış işte.

Sonuç odaklı olduğunda örnek orda ..

Bu bagaj kapağı ile aynı şey işte

Üst Alt