Mazda 3 BM Skyactiv Geri Görüş Kamerası Montajı

ediz07

Sessiz
Araç Markası
2014 - Mazda 3 Sedan
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Motion AT
Eyvallah kardeş,sorunsuz hallediriz İnşallah...
Ali dayıdan aldım, 24 ekimde sipariş vermişim, bi tanesi geç geldi. Kendim takmayı denemedim denemem,ön kamera da takılacak çünkü, taktırmak için araştırıp çok titiz bir yer buldum..
Sormamışsın ama yazayım 91 dolar...

Ön kamerayı taktırdınız mı? Ben de takmak istiyorum ama arka kamerayı 6v almıştım ve direk soket yerine bağlamıştım.Sorunsuz çalışıyor. Şimdi bu kamera değiştirici aparat 12 v destekliyorsa arka kamera çalışmaya bilir. Taktırırken nasıl yaptığına bakabilir misiniz tam nereden bağlıyor. Tahminim dokunmatik ekranı söküm direkt ordan bağlayacaktır gibi geliyor. Sizin dönüşünüze göre ben de sipariş verecem inş.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ön kamerayı taktırdınız mı? Ben de takmak istiyorum ama arka kamerayı 6v almıştım ve direk soket yerine bağlamıştım.Sorunsuz çalışıyor. Şimdi bu kamera değiştirici aparat 12 v destekliyorsa arka kamera çalışmaya bilir. Taktırırken nasıl yaptığına bakabilir misiniz tam nereden bağlıyor. Tahminim dokunmatik ekranı söküm direkt ordan bağlayacaktır gibi geliyor. Sizin dönüşünüze göre ben de sipariş verecem inş.

Ediz hocam, senin buna ihtiyacın yok bence. Kendi basit bir devre yaparak halledebilirsin. Sisteme ön kameranın görüntüyü arka kamerayı bağladığın video sinyal kablosundan verebilirsin. Güç beslemeyi ayrıca yaparsın. Arka kamera devreye girdiğinde ön kameranın sinyali ve gücünü devreden çıkartacak, arka kamera devreden çıktığında önceliği ön kameraya verecek ve belirli bir zaman rölesi kullanacak. Ek olarak da bir buton ile zaman rölesi tetiklenerek ön kameranın bir süre devreye girmesi sağlanacak.

Tek öğrenilmesi gereken şey, video sinyalinin sistemde görülmesi için tetik gerekiyor mu.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Salı günü taktırmaya gidecem, gelişmelerden haberdar ederim, elektrikçi çok iyiymiş, bakacaz artık..,

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
CMU ön kameranın görüntüsünü nasıl alıcak önemli olan soru o. Park sensörleri çalışıyor halde iken bile eğer vites R konumunda değilse kamerayı devreye sokamıyorsunuz. Yani ön kamerayı taktırmadan önce bu problemin aşılması gerekir bence

avaremo

Sessiz
Araç Markası
2016 Reflex Sky M3
Bahsettiğiniz elektrikçi hangi şehirde acaba

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ediz07

Sessiz
Araç Markası
2014 - Mazda 3 Sedan
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Motion AT
Ediz hocam, senin buna ihtiyacın yok bence. Kendi basit bir devre yaparak halledebilirsin. Sisteme ön kameranın görüntüyü arka kamerayı bağladığın video sinyal kablosundan verebilirsin. Güç beslemeyi ayrıca yaparsın. Arka kamera devreye girdiğinde ön kameranın sinyali ve gücünü devreden çıkartacak, arka kamera devreden çıktığında önceliği ön kameraya verecek ve belirli bir zaman rölesi kullanacak. Ek olarak da bir buton ile zaman rölesi tetiklenerek ön kameranın bir süre devreye girmesi sağlanacak.

Tek öğrenilmesi gereken şey, video sinyalinin sistemde görülmesi için tetik gerekiyor mu.
tetik gerekiyor hocam yoksa kameralarin calismasi gerektigini anlamaz modul. doktora yeterliligi geceyim bunun devresi icin ugrasacam baska birsey cikmazsa:)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bugün geri görüş kamerası kamerasını taktırdım.
Ön kamerayı taktırmaktan vazgeçtim gibi aksiyon kamerası düşünüyorum. Bu nedenle ön kamera ve Ön-arka yapan aparat satılık. Fiyatı 45 dolar...
AliExpress Mobile - Global Online Shopping for Apparel, Phones, Computers, Electronics, Fashion and more

AliExpress Mobile - Global Online Shopping for Apparel, Phones, Computers, Electronics, Fashion and more
az daha sıksan dişini o ön kamera işi de hallolurdu Mustafa abi.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
IMG_1659.JPG
IMG_1658.JPG
Arka kamera görüntüsü,

az daha sıksan dişini o ön kamera işi de hallolurdu Mustafa abi.
Ön kameradan vazgeçmemin sebebi senin yüklediğin video :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ekli dosyayı görüntüle 25129 Ekli dosyayı görüntüle 25128 Arka kamera görüntüsü,

Ön kameradan vazgeçmemin sebebi senin yüklediğin video :)

Niye abi, ne yükledim ki, videoda ne var ki? Hatırlamıyorum.

Eğer 7 km altında aktif olması olayını diyorsan o senin elindeki modülde yok. Sadece geri vitesten çıkıldıktan sonra ön kamerayı bir süre açık gösteriyor, ya da butona istediğin zaman önü bir süre gösteriyor.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Niye abi, ne yükledim ki, videoda ne var ki? Hatırlamıyorum.

Eğer 7 km altında aktif olması olayını diyorsan o senin elindeki modülde yok. Sadece geri vitesten çıkıldıktan sonra ön kamerayı bir süre açık gösteriyor, ya da butona istediğin zaman önü bir süre gösteriyor.
Senin kamera kaydı vardı ya onu diyorum, ondan taktırmak istiyorum, usta olayı çözdü ama ben kararsızım şu an...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Mutlu kaç para o kameralar, memnun musun, nereye taktın kamerayı....

Aykut Ezer'in anlatımlı konusu vardı abi. Memnunum. 45$, bir üst versiyonu A119. ama 70$ civarlarında. Görmeyeceğim açıda taktım. Dikiz aynasının sağ hizasına görmeyeceğim şekilde yerleştirdim. Kabloyu tavan döşemesinin içine ata ata sürücü tarafı A sütunundan indirdim ve elektriği sigorta kutusundan ekle aldım.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Aykut Ezer'in anlatımlı konusu vardı abi. Memnunum. 45$, bir üst versiyonu A119. ama 70$ civarlarında. Görmeyeceğim açıda taktım. Dikiz aynasının sağ hizasına görmeyeceğim şekilde yerleştirdim. Kabloyu tavan döşemesinin içine ata ata sürücü tarafı A sütunundan indirdim ve elektriği sigorta kutusundan ekle aldım.
Bunu aynı zamanda ön görüş kamerası olarak da kullanabiliriz değil mi.
Kamerayı yurtdışındanmı almamız gerekiyor, Kayınço yurtdışından 13 dolara almış bir tane buraya atayım da bi bak bakalım iş görür mü..

Bi de müsait bi zamanda resim atabilirmisin..

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bunu aynı zamanda ön görüş kamerası olarak da kullanabiliriz değil mi.
Kamerayı yurtdışındanmı almamız gerekiyor, Kayınço yurtdışından 13 dolara almış bir tane buraya atayım da bi bak bakalım iş görür mü..

Bi de müsait bi zamanda resim atabilirmisin..
Hayır, sadece kayıt eder. Olur da bir durum olursa tuşuna basılır videoyu saklar. Daha sonra sd kart alınıp telefon ya da bilgisayardan izlenebilir. Zaten ekranı 2" küçücük bir şey.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Hayır, sadece kayıt eder. Olur da bir durum olursa tuşuna basılır videoyu saklar. Daha sonra sd kart alınıp telefon ya da bilgisayardan izlenebilir. Zaten ekranı 2" küçücük bir şey.
Eyvallah...
Ustanın dediği farklı bir şey o zaman fiyatını da 620 lira dedi..

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Eyvallah...
Ustanın dediği farklı bir şey o zaman fiyatını da 620 lira dedi..
620 tl nedir abi aman aman. sakın. elindekini taktır daha iyi. :D Şahsen tavsiyem ön kameraya çok da ihtiyacın olmayacağı yönünde. Yağmur kış sezonu yaklaştı. Aracın önü komple çamur oluyor zaten. Kamera çok çabuk çamurlanır. Onun yerine istediğinde devreye girecek bir ön park sensörü öneririm. Hem uygulaması daha kolay.

Pardon sende zaten vardı abi değil mi, seninki fanteziymiş o zaman. :D

Üst Alt