Mazda 3 BL Araç Navigasyon ve Multimedia Sistemi

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Benim de baldız orada :) ona iki tane aldırırım yaza. Şimdiden para biriktirdik mi taksitli olur :DAma getirmesi mesele sıkıntı yaratmazlar inşallah iki tane için birde kutuları büyük oluyor. Sen kullanınca bilgilerine başvurup ona göre aldırırım.
Gelirken bana da telefon felan aldırtalım boş gelmesin valizi doldursun siparişlerle :)

Tek çekim yap bankayı ara taksit yaparlar ;)
1.99 faiz oranıyla bizim banka taksit yapıyor buyrun yanaşın sağdan :D

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
Gelirken bana da telefon felan aldırtalım boş gelmesin valizi doldursun siparişlerle :)

1.99 faiz oranıyla bizim banka taksit yapıyor buyrun yanaşın sağdan :D
Hallederiz. Telefon basit iş. % 10 komisyon la neden olmasın :koptum::p

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bi hort yapalım. Bu ürün alınır mı? Adam akıllı multimedyalar 450 eurodan başlıyor. O nedenle Türkiyeden n11 den almayı planlıyorum. Fakat hoparlörlerim sony olduğundan sony multimedia da aklımı çeliyor. Fiyatı da baya iyi. Sony hoparlörlerle ve bass özelliğiyle iyi sonuç verir diye düşünüyorum (benim için en azından). Fakat kullanım özellikleri az gibi sanki?
https://www.amazon.de/Sony-XAV-V631...=UTF8&qid=1530791272&sr=1-8&keywords=sony+xav

2DIN adaptörü de burdan aldık diyelim.
https://www.amazon.de/Autostereo-au...79&sr=1-3-catcorr&keywords=mazda+3+double+din

Bir de bunu nasıl bağlayacağım? Tak çalıştır mı oluyor bu kablo adaptörüyle?
https://www.amazon.de/Stereo-Geschi...id=1530791353&sr=1-3&keywords=mazda+3+harness

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bi hort yapalım. Bu ürün alınır mı? Adam akıllı multimedyalar 450 eurodan başlıyor. O nedenle Türkiyeden n11 den almayı planlıyorum. Fakat hoparlörlerim sony olduğundan sony multimedia da aklımı çeliyor. Fiyatı da baya iyi. Sony hoparlörlerle ve bass özelliğiyle iyi sonuç verir diye düşünüyorum (benim için en azından). Fakat kullanım özellikleri az gibi sanki?
https://www.amazon.de/Sony-XAV-V631...=UTF8&qid=1530791272&sr=1-8&keywords=sony+xav

2DIN adaptörü de burdan aldık diyelim.
https://www.amazon.de/Autostereo-au...79&sr=1-3-catcorr&keywords=mazda+3+double+din

Bir de bunu nasıl bağlayacağım? Tak çalıştır mı oluyor bu kablo adaptörüyle?
https://www.amazon.de/Stereo-Geschi...id=1530791353&sr=1-3&keywords=mazda+3+harness
direksiyon kumandası için ayrıca modül alman gerekiyor.

tak .alıştır soketden emin olamadım

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
O soket kesme biçme yapmamak için, tak çalıştır olabilir ama bazı kablolarda değişiklik gerekebilir. Direksiyon kumanda modülünü unutma ;) yaw bunlarla uğraşacağına hazır oradayken eonon alsana :naslyany:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca o çerçeve çok pahalı ;) ali dayıdan bak ;)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
orjinal çercevede var en son 350 tl idi şekil şemal konusunda hiç bilgi yok :D

orjinal çercevede var en son 350 tl idi şekil şemal konusunda hiç bilgi yok :D

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
O soket kesme biçme yapmamak için, tak çalıştır olabilir ama bazı kablolarda değişiklik gerekebilir. Direksiyon kumanda modülünü unutma ;) yaw bunlarla uğraşacağına hazır oradayken eonon alsana :naslyany:

Ayrıca o çerçeve çok pahalı ;) ali dayıdan bak ;)
eononun ne güzel 330 euroluk bir ürünü vardı ama kaldırdılar şansıma tüküreyim. android 8 li versiyonu var o da 450 euro.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
eononun ne güzel 330 euroluk bir ürünü vardı ama kaldırdılar şansıma tüküreyim. android 8 li versiyonu var o da 450 euro.

Şans yokmuş sende de :D ama daha oradasın acele etme, sitesini takip et ;)

eonon.co.uk adresinde uygun fiyatlı modeller var satışta ;)

Edit: strelinmiş bunlar :D

Bu model iş görmez mi? Fiyatı da iyi... Kargo dahil 343 €

Eonon GA8198 | Mazda 6 2009-2012 Android 7.1 Head Unit 8 Inch Widescreen GPS Navigation 2GB RAM Quad-Core Double Din Car Radio FM Receiver

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Şans yokmuş sende de :D ama daha oradasın acele etme, sitesini takip et ;)

eonon.co.uk adresinde uygun fiyatlı modeller var satışta ;)

Edit: strelinmiş bunlar :D

Bu model iş görmez mi? Fiyatı da iyi... Kargo dahil 343 €

Eonon GA8198 | Mazda 6 2009-2012 Android 7.1 Head Unit 8 Inch Widescreen GPS Navigation 2GB RAM Quad-Core Double Din Car Radio FM Receiver
Mazda 6 için bu Murat abi. Ayrıca co.uk den gelenlere vergi dahil değil diye biliyorum. Britanya ayrı dünya ya AB'den.

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Mutlu hocam bunlarin vergisini iade alabiliyorsun biliyorsun dimi?

Amazon.de Hilfe: Umsatzsteuererstattung bei Ausfuhr im persönlichen Reisegepäck

Link bu ama almanca bu sayfada iken dil secenegini degistirme var mi bilmiyorum biraz kurcala eger ki yoksa ben yardimci olurum. Babamlar beni ziyarete geldiklerinde amazondan aldigimiz telefonlarin yuzde 19 vergi iadesini havalimanından almistik.
Ben karayoluyla geldim hocam. Galiba zollamt larda onaylatacağım faturayı damgalatıp pasaport fotokopimle amazonun kendisine postalayacağım.

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Ben karayoluyla geldim hocam. Galiba zollamt larda onaylatacağım faturayı damgalatıp pasaport fotokopimle amazonun kendisine postalayacağım.

Hmm aynen seninki oyle olacak, biz direk havalimaninda ofisler var orasi ile halletmiştik ama teslim aldigin tarihten sonra 3 ay icerisinde bu başvuru yapılmalı yoksa gecersiz oluyor. Urunu almadan once amazondakiler ile bu konuyu canli destek ile konus onlar muhakkak biliyorlardır seni yönlendirirler ayrica bir onemli konuda şu alacağın urun direk amazon tarafindan gonderilen olsun baska saticilarin amazon araciligi ile gonderdigi urunlerin iadesini amazon degil diger satici yapmak zorunda o da seni uğraştırıyor

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Hmm aynen seninki oyle olacak, biz direk havalimaninda ofisler var orasi ile halletmiştik ama teslim aldigin tarihten sonra 3 ay icerisinde bu başvuru yapılmalı yoksa gecersiz oluyor. Urunu almadan once amazondakiler ile bu konuyu canli destek ile konus onlar muhakkak biliyorlardır seni yönlendirirler ayrica bir onemli konuda şu alacağın urun direk amazon tarafindan gonderilen olsun baska saticilarin amazon araciligi ile gonderdigi urunlerin iadesini amazon degil diger satici yapmak zorunda o da seni uğraştırıyor

Amazonda da amazonun sattığı mazda 3 stereo maalesef yok. Eonon satıyor amazonda 430€. En iyisi Türkiye'den n11.den taksitle almak uğraşmadan. Hem bozulursa muhatap belli olur.
Ağustos sonu eylül başı dönüşe geçerim zaten hocam, bizim okul dönem içinde izin verir mi hiç? :)

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Amazonda da amazonun sattığı mazda 3 stereo maalesef yok. Eonon satıyor amazonda 430€. En iyisi Türkiye'den n11.den taksitle almak uğraşmadan. Hem bozulursa muhatap belli olur.
Ağustos sonu eylül başı dönüşe geçerim zaten hocam, bizim okul dönem içinde izin verir mi hiç? :)

Tabiki vermez :) tabi muhatap belli olacak n11 avantaj;)

Muygun

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 3 1.6 imp
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
4 yıla yakın olmuş kimse buraya uğramayalı bir gündeme alalım.
Yıl olmuş 2024 ama biz 2011 modele biniyor ve multimedya konuşuyoruz :cool:

Şimdi aracı almadan hatun ile hep şunu konuşuyorduk aldığımızda hemen bir multimedya taktıralım diye. Şimdi aradı aldık içine bindik ama ön konsol tahmin ettiğimizden güzel duruyor. Yani demek istediğim o konsolu bozup multimedya eklemekten biraz vazcaydık gibi :)
Araçta eksikliğini hissettiğimiz ve çözümleri şunlar:
Bluetooth = Aux ile çözüm var hem müzik hem telefon görüşmesi.
Geri görüş kamerası = bib sesi daha güvenli bence görsel yanılmasından.
Navigasyon = Cep telefonu :)
Ön park sensörü = henüz çözüm yok.

Şimdi şunu demek istiyorum; aramızda kullanan/kullanmayan var. Gerçekten o orijinal konsolu bozmaya değer mi? Aman aman bir ayrıcalığı var mı?

Konu harici bir şey daha soracağım. Formda henüz araştırmadım ama şunu sormak isterim; ön park sensörü taktırmak istiyorum eşimden mütevellit. Harici alıp orijinal sensöre entegre edilme durumu var mı?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
4 yıla yakın olmuş kimse buraya uğramayalı bir gündeme alalım.
Yıl olmuş 2024 ama biz 2011 modele biniyor ve multimedya konuşuyoruz :cool:

Şimdi aracı almadan hatun ile hep şunu konuşuyorduk aldığımızda hemen bir multimedya taktıralım diye. Şimdi aradı aldık içine bindik ama ön konsol tahmin ettiğimizden güzel duruyor. Yani demek istediğim o konsolu bozup multimedya eklemekten biraz vazcaydık gibi :)
Araçta eksikliğini hissettiğimiz ve çözümleri şunlar:
Bluetooth = Aux ile çözüm var hem müzik hem telefon görüşmesi.
Geri görüş kamerası = bib sesi daha güvenli bence görsel yanılmasından.
Navigasyon = Cep telefonu :)
Ön park sensörü = henüz çözüm yok.

Şimdi şunu demek istiyorum; aramızda kullanan/kullanmayan var. Gerçekten o orijinal konsolu bozmaya değer mi? Aman aman bir ayrıcalığı var mı?

Konu harici bir şey daha soracağım. Formda henüz araştırmadım ama şunu sormak isterim; ön park sensörü taktırmak istiyorum eşimden mütevellit. Harici alıp orijinal sensöre entegre edilme durumu var mı?
Bl kasa profesörü @kadir bey müsait olunca yanıtlar sorularınızı.

@Murat Yılmaz ın yaptığı multimedya görünüş ve işlevsel olarak çok güzeldi.

Şahsen, harici multimedya olayına mesafeliyim, olmadık sorunlar çıkarabiliyor... Bk kasalarda çok sorun yaşayan oldu.

Muygun

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 3 1.6 imp
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Şimdi baktım yüzeysel de olsa alıntı yaptığın konuya ama yok abi ben sanırım multimedya olayına mesafeli durmaya devam edeceğim. Ben orijinal ses sisteminden çok memnunum 13 yıllık araç olmasına rağmen beni tatmin ediyor. Evet belki daha iyileştirlir ama araçta çok vakit geçiren insan değiliz şu an ilk araç olduğundan sıkı fıkıyız şöyle heyecanımız attıktan sonra araba belki günlerce çalışmayacak duracak park yerinde. Ve o ambiyansı sanırım multimedya ile alamayacağım

Sadece ek olarak eklemek istediğim ön tampona da park sensörü alsam orijinal sisteme entegre edilir mi? Eşim işin sanırım şart gibi görünüyor şöyle kafayı kaldırıp baktığı oluyor bazen koltuk en yüksekte olsa bile :koptum:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Şahsen, harici multimedya olayına mesafeliyim, olmadık sorunlar çıkarabiliyor... Bk kasalarda çok sorun yaşayan oldu.
BL kasa için alınan multimedyanın kalitesine göre değişir tabiki ama canbus (multimedyanın yanında gelen kibrit kutusu şeklindeki kutu) arıza yaptığında yol bilgisayarı ekranı açık kalıyor.
2 tane çözümü var.

1.O an yapılması gereken teypi çıkarıp arkadan o kutunun soketini çıkartmak.(sonra teypi geri takıp kullanmak)
**Kutuyu çıkartınca direksiyon tuşu (emin değilim bundan ) ve üst ekran çalışmıyor sadece yenisini temin edene kadar kolay çözüm.

2.canbus devresini değiştirmek.

@Muygun

Görsellik olarak multimedya cidden çok güzel duruyor. Bende ses kalitesi sorunu va için 2din teyp takmıştım ilk bunun maddi bedeli multimedyadan çok daha fazla ama zamanla multimedyaya geçişi yapıp ses kalitesi için farklı yöntemler yaptım.

Ön park sensörü için arabada solda park sensörü butonu varmı ?

Üst Alt