Mazda 3 BL (2009-13) LPG Simit Tankı Alçaltma İşlemi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bk kasada yaptiran var mi acaba bende yaptirmayi düşünüyorum. Kaportaci sagdan soldan ceker bagaji zor kapatirsin vs birseyler dedi. Bagajin ici bir karis dolguyla dolu bu canimi sıkıyor...
Kaportacının dediği mantıklı gibi ama öyle olsa, yaptıranlar geri bildirimde bulunurdu herhalde.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bk kasada yaptiran var mi acaba bende yaptirmayi düşünüyorum. Kaportaci sagdan soldan ceker bagaji zor kapatirsin vs birseyler dedi. Bagajin ici bir karis dolguyla dolu bu canimi sıkıyor...
Araç arkadan kazalıysa girişmeyin bence.

ayhan1453

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Arkadan kazali izlemine nerden vardiniz. Dolgu dedigimden mi. Bundan kastim simit yuksekte kaldigi icin cok köpükle doldurmak zorunda kalmam ve de bagaji daraltmasi.Herhangi bir macun olayi yok yani.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arkadan kazali izlemine nerden vardiniz. Dolgu dedigimden mi. Bundan kastim simit yuksekte kaldigi icin cok köpükle doldurmak zorunda kalmam ve de bagaji daraltmasi.Herhangi bir macun olayi yok yani.

Dolgu deyince benim aklımda macunlu kazalı izlenimi oluştu kusura bakmayın. O durumda güvenle yaptırabilirsiniz. Stepne yuvasının altında bir tane metal bar var, işlem yapılırken buraya denk gelmediğine dikkat edilmeli. Onun haricinde çıkıntıların üstüne kütük koyup bu kütüğe çekiçle vurmak suretiyle stepne zemini düzleştirilebilir. Direk çekiçle girişilmesin.
Bagaj kapağı etrafındaki saclar kuvvetli, ayrıca altta da bunları tutan saclar var. Stepne yuvası küçük ve bu kuvvetli saclardan yapılmadığından bir sıkıntısı olmaz mukavemet anlamında.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Arkadan kazalıysa diyerek bir ihtimal ortaya atılmış, ne yapılması veya ne yapılmaması tavsiye edilmiş, tamamen yardımlaşma maksatlı yani... Bir çoğumuz, bir birimizin araçlarını bilmiyoruz ve ihtimaller üzerinden yardımlaşma çabasına başlıyoruz. ;)

Son düzenleme:

ayhan1453

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Yazisirken emoji kullanmadigimdan karsi tarafa sittem eder gibi olmus. Kusura bailmadin oyle niyetim yok. Ama helal olsun iyi bildi. arkadan kazali arabam. Tabi macun vs yok.:harika::harika::)

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
Bende Lpg montajından önce kaportacıya giderek bagajdaki stepne yükseltisini tahta takozla çekiçlettim. Yüzde yüz olmasada başarılı bir düzleştirme olmuştu. Simit tank, 3 cm kadar yükseklik yapıyor sadece o da çok sıkıntı olmuyor.

Üst Alt