Mazda 3 BL (2009-13) Debriyajdan Gelen Ses

ugur0932

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
yağlamanın bir sıkıntısı yok diye düşünüyorum bir süre sesi kesiyor ... tabi yağ zamanla toz biriktirip daha kötü olurmu orasını bilemem ama ben yağlattım :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Debriyaj pedalının yağlanması ile baskı balatanın yağ olmasının alakası yok Usta başka bir şey kastetmiş muhtemelen. Benim debriyaj kışın ötüyordu oda sıcak havayı devamlı ayaklara veririm ayaklarım biraz fazla üşüyor. Asalet abinin dediği gibi yağlar kuruyor. Ben ilk başta pedalın mekanizmasında gözüme çarpan noktaları sıvı gres ile yağladım ses gitmedi. Sonra servis kitapçığında nerenin yağlanması gerektiğine baktım püf noktasını oradan gördüm 2 kere fıstlattım olay çözüldü. Konuda açmıştım sanırım bir bakayım.

Buyrun:
http://www.mazdagaraj.com/konular/776-mazda-323-bj-debriyaj-pedalindan-gelen-ses.html

muty

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Merhaba arkadaşlar, 2, 3 haftadır sadece haftada 1 yada 2 kez hafif yokuş veya kalkışlarda sürtme sesi gibi bişey duymaya başladım sanırım benime mazda bl dizelkerdeki kronik baskı balata sorunu gözüküyor . Öncelikle sormak istediğim bu sorun ne kadar artarsa gideyim. En azından 1 ay daha giderse iyi okacak okulları bitirip. 2.mazda servis kampanyası varmı bu aralar? Hangi parçalar değişecek. Burada servis olmadığı için servistenmi parçayı getireyim yoksa başka markalar tavsiye eden varmı vede son olarak ne kadar vakit alıyor, ve yaklaşık maliyeti hakkında bilgisi olan varsa cevaplara sevinirim. +Volan mutlaka taşlanacak mı???

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba arkadaşlar, 2, 3 haftadır sadece haftada 1 yada 2 kez hafif yokuş veya kalkışlarda sürtme sesi gibi bişey duymaya başladım sanırım benime mazda bl dizelkerdeki kronik baskı balata sorunu gözüküyor . Öncelikle sormak istediğim bu sorun ne kadar artarsa gideyim. En azından 1 ay daha giderse iyi okacak okulları bitirip. 2.mazda servis kampanyası varmı bu aralar? Hangi parçalar değişecek. Burada servis olmadığı için servistenmi parçayı getireyim yoksa başka markalar tavsiye eden varmı vede son olarak ne kadar vakit alıyor, ve yaklaşık maliyeti hakkında bilgisi olan varsa cevaplara sevinirim. +Volan mutlaka taşlanacak mı???

Dizel baskı balata ile ilgili bu konuda;

Mazda 3 BL (2009-13) Baskı Balata Arızası

Özellikle de, bu mesaj ve sonrasında güzel bilgiler mevcut;

Kolay gelsin. :)

muty

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3

Dizel baskı balata ile ilgili bu konuda;

Özellikle de, bu mesaj ve sonrasında güzel bilgiler mevcut;

Kolay gelsin. :)
Teşekkürler. Veli bey

Üst Alt