Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Alıntı yapmış olduğun mesajdaki yönergeleri uygulamayı denedin mi?

Angaralı

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mavi
Kumanda mazdanın orijinal kumandası.Önceki sigorta kutusunda çalışıyordu dörtlü flaşörler.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Yeterli öneri alamadım arkadaşlar.Öneriniz nedir?
Kumanda ile açma kapamanın sonradan takılmadığına eminseniz takılan sigorta kutusuna odaklanabilirsiniz. Takılırken ya bir şey eksik yapıldı yada takılan sigorta kutusuda sorunlu. Bir elektrikçi bakmadan da bu işin çözülmesi zor. Kumanda tanıtımını yapmayı deneyiniz.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Değişik bir durum söz konusu...

Not: Yedek anahtarın immosu henüz kopyalanmadı ve ucu çekilmedi.

Bu yedek anahtarın kumandasını araca tanıttım ve çalıştı. Ama bu akşam orijinal kumandası çalışmadı, orijinal aracı çalıştırıyor sıkıntı yok. Bende yeniden orijinal kumandayı tanıttım, bu seferde yedek kumanda devre dışı kaldı.

Yani hangisini tanıtırsam ikincisi devre dışı kalıyor... Başına gelen var mı?

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
akü değişim ile kumanda tekrar kodlamaya gerek yok , sadece camlar kodlanır

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

Bu yedek anahtarın kumandasını araca tanıttım ve çalıştı. Ama bu akşam orijinal kumandası çalışmadı, orijinal aracı çalıştırıyor sıkıntı yok. Bende yeniden orijinal kumandayı tanıttım, bu seferde yedek kumanda devre dışı kaldı.

Alla Allah...:oops::oops:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan

Bu kodlamada 3 mod var. Sadece eldeki anahtarı kodlama, eldeki anahtarı ekleme, tümünü silme. Sen büyük ihtimal 1. seçenektekini yapıyorsun. Bunun için kontak ya da kapı açıp kapama sayısına göre bu 3 moddan birine giriliyor.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Şu şekilde yapınca düzelecek;

Arabaya bin tüm kapıları kapat sonra şöför kapısı aç ve açık bırak.

24 saniye içinde kontağı tak ve 3 DEFA ON a getir ve sonra OFF a getir. Anahtarı üstünde bırak. Sonra şöför kapısını 3 DEFA KAPAT AÇ.

Düzgün yapıldıysa kapılar otomatik olarak kilitlenip açılacak. Araç şimdi programlama modunda. Kilitler açılıp kapanmazsa tekrar denemek gerekir.

Programlanacak ilk kumandadaki AÇMA tuşuna 2 DEFA bas. Başarılı programlamayı göstermek için Kapılar kilitlenip açılacak. Programlanacak sadece bir tane kumanda varsa aynı kumandadaki herhangi bir tuşa 2 DEFA daha bas, kapıların kapanıp açılmasını bekle sonra aynı kumandadaki herhangi bir tuşa iki DEFA DAHA bas.

Eğer programlanacak 2 kumanda varsa ikinci kumandadaki herhangi bir tuşa 2 defa bas, kapıların kilitlenip açılmasını bekle ve ikinci kumandadaki herhangi bir tuşa 2 defa daha bas.

3 anahtar programlamak istenirse ikinci kumandadaki herhangi bir tuşa 2 defa daha bas kapıların kilitlenip açılmasını bekle, üçüncü kumandadaki herhangi bir tuşa 2 defa bas.

Angaralı

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mavi
1.)içeri girip kapılar ve bagaj kapalı iken anahtarı kontağa takıp sol ön kapıyı açıyoruz, bu şekilde olmazsa, kapı açıkken anahtarı takın.

2.) sonra 3 defa kontağı on konumuna getirip daha sonra kapalı konuma getiyoruz

3.) sonrasında 3 defa kapıyı aç kapa yapıyoruz ve kiltler kendi kendine açılıp kapanmaya başlıyo

4.) kumandanın açma veya kapama tuşuna iki defa basıyoruz

5.) açma kapama devam ediyor sonra tekrak iki defa aynı tuşa basıyoruz.

6.)(2 adet kumanda var ise aynı işlemi ikinci kumanda için yapıyoruz)

7.)olmaz ise yaklaşık bir dakika sonra en baştan tekrarlıyoruz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Slmr.Bu kablo ne işe yarar.Bendeki kumanda ile açma kapamada dörtlü flaşörler sorunu çözülmdi.Garajda okunduğunda ön kapak açık gözüküyor.Bu kablo ile alakası varmı?Ne işe yarar?Şimdiden teşekkürler

Slmr.Bu kablo ne işe yarar.Bendeki kumanda ile açma kapamada dörtlü flaşörler sorunu çözülmdi.Garajda okunduğunda ön kapak açık gözüküyor.Bu kablo ile alakası varmı?Ne işe yarar?Şimdiden teşekkürler

Bu kablo ön tampona bağlı.

Ekli dosyalar

• 95B012C0-52E3-4D51-AB25-267CE8C3E419.jpeg
    95B012C0-52E3-4D51-AB25-267CE8C3E419.jpeg
    184.7 KB · Görüntüleme: 87
  • 6E3237AA-1E5C-40B7-864A-8E9C8558EB86.jpeg
    6E3237AA-1E5C-40B7-864A-8E9C8558EB86.jpeg
    184.9 KB · Görüntüleme: 85
Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Değerli Cevaplarınız için Teşekkürler arkadaşlar
*Murat'ın anlattıklarını uyguladın mı?
*Sorduğun kablonun geniş açıdan görseli olsa belki fikir yürüten olurdu.

28 şubatta sorun bildirimi, 21 ağustosta geri dönüş ve yeni soru, 10 Eylül de sitem... Forumu aktif olarak kullanmanı tavsiye ederim. :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

Bu kablo ön tampona bağlı.
Tam anlayamadım resmi ama sanırım bu radyatör önündeki dış ısı sensörü galiba:confused:

eren-01

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Arkadaşlar Merhaba ,
Bende yedek anahtar konusunda sıkıntı yaşamıştım immobilizer li olunca anahtarlar maliyetide artıyordu. Elimdede bir tane anahtar olunca yedek yaptırmak istedim. Ben iki adet düz immobilizersiz anahtar kopyalattım. Kendi orjinal immobilizerli anahtarıda kontak açıp kapama yerinin immobilizeri görecek şekilde iç tarafa cırcır kelepçe ile tutturdum :D . Artık her anahtar sorunsuz bir şekilde aracıımı çalıştırıyor.. Bilgi paylaşımı yapmak istedim belki bir arkadaşımızın işine yarar...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Fotoğraf atabilirsen güzel olur... Nereye ve ne şekilde cırtlattın görelim. :) Bilgilendirme için teşekkürler.

Üst Alt