Mazda 3 BK (2003-09) Çalışmıyor

sgokturk

Sessiz
Araç Markası
2004 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanium Gri - Sedan
Merhabalar,
Aynı sorun geçen sene benim de başıma geldi, tecrübelerimi paylaşayım;
Eşimle birlikte kapadokya tarafına giderken mola verdik, araç çalışmadı. LPG tuşuna basarak çalıştırdım, ardından devam ettik yola. Kapadokya'da 3 gün kaldık, 3 gün boyunca sürekli biryerlere gidip geldik, aracı belki 30 kere stop/start etmişimdir, hiçbir arıza meydana gelmedi, tuşa basmaya gerek kalmadan çalışmaya devam etti. Dönüş yolunda kırıkkale'de gaz almak için durdum, bir daha kalkamadım :) Kırıkkale-ankara arasını çekici ile geldik. Ertesi gün benzin pompası değişti.
Şuna dikkat etmenizi öneririm, elektrik aksamında birşey yoksa ve araç çalışmıyor ise lpg tuşu ile başlatabilirsiniz ancak en kısa zamanda servise gitmeniz gerekiyor. Yoksa her duruşun bir kalkışı olmayabilir ;) Benzin pompasına baktırmayı unutmayın. Orj servis yetkilisi, LPG'li araçlarda depoda minumum 1/2 benzin tutmamı tavsiye etti. Ayrıca hergün eve dönerken son 5km'lik yolu benzinle dönüyorum, araç ilk çalışışta benzini alıyor zaten, kapanırkende benzinde tutmak faydalı olabilir. Uzun yollarda da motor ve hatların yaş kalması amacıyla her 1 depo lpg için 30-40 km benzinle gidiyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tavsiyeleriniz çok yerinde şeyler. Uygulayabilen aracını daha zinde tutabilir. Teşekkürler...

Üst Alt