Mazda 626 GF (1997-02) LPG Kitleri Üzerine

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Şimdi bu araba benzinde mi çalıştı lpğ demi?
Yolun kaç km sini lpğ ile geldi kaç km sini benzin de geldi. :huhuu:
Abi az kalsın şartelleri yaktıracaktın bana.
Çok şükür sıkıntı yaşamadan kazasız belasız gelmişsin
Sorma kardeşim ya, kafayı çok taktım öyle çeviriyorum olmuyor böyle döndürüyorum olmuyor bir türlü ne yaktığını çözemememiştim. :)

Bugün 2 defa ayara çıktık kayınçoyla. İlkinde hem güzergah nedeniyle hem de benzin haritasını sıfırlamadığım için istediğim ayarı yapamadım. Bu sefer 3. Havalimanı yoluna çıkıp gidiş geliş 70 km'de en ince noktasına kadar ayarı yaptım. Çek-bıraktan eser kalmadı. Bana "bobin bozuk değişmesi lazım" dedikleri arada bir yapan kesiklik problemi de ayardan kaynaklıymış. O problemi de çözdüm. Gün içinde soğuk motorda LPG'ye geçişi kontrol etmiştim sıkıntı görünmüyordu. İçim rahat etsin diye sabah tekrar kontrol edeceğim. Eğer o problem de çözüme kavuşursa başka bir sorun kalmayacak. Ondan sonra da bayram dönüşü AFR ayar tecrübemi tüm çıplaklığıyla yazacağım. :D

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Can mazda 6 ya geçince lpg programları bilgilerini beyinden silmişim :) ama yeni şimşek çaktı :D Senin benzin tüketim mantığı dediğin gibi otomatik kalibrasyon ile ilgili bencede.sonradan aklıma geldi senin ayar programında ekranda çizgiler ve noktalar var grafik gibi, o noktalar ile ayar yapılıyor ve hatta yol ayarı gibi ben bu programı kullanmadım ama lpg forumun da sürekli ayar paylaşımı yapılıyordu sen otomatik kalibrasyonu açı unutmuşum deyince yeni şimşek çaktı :Dçünkü daha yeni programlar da otomatik kalibrasyon başlangıçta olup adımları tamamlayınca biten bir şey :), senin program ki bana göre bu özelliği daha güzel yola çıkıyorsun benzinde bir harita oluşturuyor sonra lpg de kullanıyorsun yine farklı renkte bir harita oluşturuyor o rengin ucun daki noktaları benzine doğru çekiyorsun ayar o yani ben okuduklarımdan bunu anladım şimdi sen kurcaladın tabiki daha iyi kavramışsındır.sadece araba değil lpg programının kullanımı ile de bilgilerimi bekliyorum:D

mustafayk

Aktif
Araç Markası
Nissan maxima 2.0
Araç Renk ve Tip
Gri-bronz
Sorma kardeşim ya, kafayı çok taktım öyle çeviriyorum olmuyor böyle döndürüyorum olmuyor bir türlü ne yaktığını çözemememiştim. :)

Bugün 2 defa ayara çıktık kayınçoyla. İlkinde hem güzergah nedeniyle hem de benzin haritasını sıfırlamadığım için istediğim ayarı yapamadım. Bu sefer 3. Havalimanı yoluna çıkıp gidiş geliş 70 km'de en ince noktasına kadar ayarı yaptım. Çek-bıraktan eser kalmadı. Bana "bobin bozuk değişmesi lazım" dedikleri arada bir yapan kesiklik problemi de ayardan kaynaklıymış. O problemi de çözdüm. Gün içinde soğuk motorda LPG'ye geçişi kontrol etmiştim sıkıntı görünmüyordu. İçim rahat etsin diye sabah tekrar kontrol edeceğim. Eğer o problem de çözüme kavuşursa başka bir sorun kalmayacak. Ondan sonra da bayram dönüşü AFR ayar tecrübemi tüm çıplaklığıyla yazacağım. :D
İnşallah onu da çözersin abi.
Abi eğer bobinler de sıkıntı varsa makaron ile sarıp sorunu çözüyorlar bilgin olsun. Yani sarma işini sen yapa bilirsin.
@Erçay bobin arıza işlemi için de Bi konu açarmasın lafı geçmişken