Konsept Otomobillerle KODO Tasarımının Gelişimi

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
42678Mazda'nın KODO - Soul of Motion tasarım dili ilk kez 2010 yılında Mazda CX-5'in ilk tanıtımıyla geeçekleşti. O zamandan beri, Mazda serisinin tamamı MX-5 Miata'dan CX-9'a kadar tüm modelleri bu tasarım dilini benimsemiştir. Ve bugün, yeni Mazda3 hatchback ve sedan, Mazda'nın Japon tasarım estetiğine olan bağlılığını düzenleyen en yeni nesil KODO Design'ı kullanıyor.

KODO Design'ın evrimi boyunca, Mazda'nın tasarımcıları ve mühendisleri, Mazda otomobilleri için gerçek bir Kuzey Yıldızı görevi gören ödüllü konsept araçlara hız verdi. Bu kavramlar, Mazda araçlarının gelecekteki tasarımına bir ipucu verir; çoğu muhteşem şekilde üretim modellerine dönüşür.

Mazda tasarım konsept araçlarıyla Mazda'nın KODO Tasarımının gelişimini keşfedelim.


SHINARI - 2010


42679İlk KODO Design konsept aracı 2010 SHINARI, tüm dünyaya, sıçramaya hazır bir hayvan vizyonu sundu ve Mazda için heyecan verici bir gelecek doğurdu. SHINARI tasarımı, hızlı bir başlangıç hareketi veya ani bir hızlanma oluşturarak vücudunu esnek bir şekilde dönüştürdüğü için, vücudun esnek ve aynı zamanda, gelişmiş, kaslı, dolu bir kaskı ifade eden ani bir ivmelenmeyi ifade eder.


MINAGI - 2011


42680Ertesi yıl Mazda, dünyaya, daha sonra CX-5'in üretim yinelemesinde gelişen 2011 MINAGI konsepti olan KODO Design'ın başka bir örneğini verdi.


TAKERİ - 2011


42681TAKERI ismi 'eril' anlamına gelen Japonca bir kelimeden türemiştir. Mazda SHINARI'den gelişen Mazda TAKERI, Mazda orta büyüklüğünde bir otomobilin doğasını, çarpıcı bir denge ve erkeksi bir güç duygusu ile yansıtan bir tarz sergiliyor.


KOERU - 2015


42682Mazda KOERU, Mazda'nın bir awd aracına karşı benzersiz ve cüretkar yorumunu göstermektedir. 'Aşmak' veya 'ötesine geçmek' anlamına gelen KOERU, gücü, canlılığı ve zarafeti birleştiriyor.


RX-VİZYON - 2015


42683RX-VISION, Mazda'nın bir gün gerçeğe dönüştürmesini umduğu geleceğin bir vizyonunu temsil eder; önden motorlu, arkadan çekişli spor otomobil, mükemmel KODO tasarım ve Mazda'nın öngördüğü mükemmel denge.

Mazda'nın ünlü kil modelleyicilerinin ince işçiliği, hareketi yansıtan ve böylece KODO Tasarım dilinin ruhunu 'karakter çizgileri veya diğer benzeri unsurlara dayanmadan yakalayan yansımalar yaratmak' İfadesini, ufak bir bakış açısı değişikliği ile gerçeğe dönüştüren zarif ve hayati bir formdur.


KAİ - 2017


42684Mazda KAI CONCEPT kompakt hatchback, KODO Design dilinin daha olgun bir ifadesiyle yeni nesil Mazda otomobillerini müjdeliyor. KAI CONCEPT, kaslı, katı oranlara sahiptir ve şekli, vücut hareketlerin hassas bir yansıması ile hayata geçirildi.


VISION COUPE - 2017


42685VISION COUPE, Mazda'nın yeni nesil modeller için tasarım vizyonunu temsil ediyor; KODO'nun daha olgun bir ifadesi, daha şık ve kaliteli bir stil elde etmek için bir Japon estetiği uygulamaktadır. Dış kısımda hız hissi veren bir 'hareket' şekli bulunur ve iç kısım, üç boyutlu derinliği, güçlü bir uzunlamasına eksenle birleştirerek hız hissini koruyan rahat bir alan oluşturur.
 

Koreu

Katılımcı
Konum
Kütahya
Araç Markası
2012 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Minagi bugün bile üretilse çoğu SUV' den fazla ilgi görür bence.....Belki yeni Kasa CX-3 bu konsepti andırabilir.
 

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
  • #8
Sanırım Koeru da Cx-30 olarak karşımıza çıktı
 
Üst Alt