Kışlık Lastik Tercihi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
195 / 55 / 15 ebatlarda kış/ kar lastiği tavsiyesi istiyorum. Etiket A veya B sembolleri olsun. Ses yapmasın, çok yakmasın. :)
(Ocak ayı gibi Ankara seyahatim olacak. )

Kış lastiği alıp o yolu tepmek yerine şimdiden uçak bileti almak daha mantıklı geliyor bana.

:)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Manisa İzmir için açıkçası değmez gerçekten. Belki 4 mevsim olabilir, yazlıklar bitmek üzereyse.

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Manisa İzmir için açıkçası değmez gerçekten. Belki 4 mevsim olabilir, yazlıklar bitmek üzereyse.
Yazlıklar yeni sayılır 2000 km yaptım daha, 2017 Conti. Kardeşim Ankara'ya taşındı, bir ayağımız Ankara'da artık. 1500 ₺ bütçem ona göre kaliteli birşeyler bakıyorum. Sırf Ocak dediğime bakmayın, Kasım da olur Aralık'ta. 2 ayda bir giderim diye düşünüyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yazlıklar yeni sayılır 2000 km yaptım daha, 2017 Conti. Kardeşim Ankara'ya taşındı, bir ayağımız Ankara'da artık. 1500 ₺ bütçem ona göre kaliteli birşeyler bakıyorum. Sırf Ocak dediğime bakmayın, Kasım da olur Aralık'ta. 2 ayda bir giderim diye düşünüyorum.

Hal böyleyse; Dört Mevsim Lastik en mantıklısı... ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yazlıklar yeni, 4 mevsim lastik alırsam yazlıklar ne olacak :eek::D

O zaman şöyle düzelteyim yorumumu; bir takım jant alınır ve dört mevsim lastik takılır, kışın bu takım lastikler yazın ise yazlık lastikler kullanılır, her iki takım lastiğin ömrü ikiye çıkmış olur, o vakte kadar kardeşin de Ankara'dan daha ılıman bir iklime taşınmış olur... :p :D

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
O zaman şöyle düzelteyim yorumumu; bir takım jant alınır ve dört mevsim lastik takılır, kışın bu takım lastikler yazın ise yazlık lastikler kullanılır, her iki takım lastiğin ömrü ikiye çıkmış olur, o vakte kadar kardeşin de Ankara'dan daha ılıman bir iklime taşınmış olur... :p :D
462₺ Orjinal Enkei jantlarımın tanesi. 4 ünü yenilemeyi planlıyorken bir anda kış lastikleri de piyasaya çıktı. Lastikleri alıp kenarı koyayım, arkasından jantları alayım diyorum. Hatta jantlar için sonbahar indirimini mi beklesem daha mı güzel olur ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
462₺ Orjinal Enkei jantlarımın tanesi. 4 ünü yenilemeyi planlıyorken bir anda kış lastikleri de piyasaya çıktı. Lastikleri alıp kenarı koyayım, arkasından jantları alayım diyorum. Hatta jantlar için sonbahar indirimini mi beklesem daha mı güzel olur ?

De gidi deee... Operasyon iptal üsse dönüyoruz... :D

B planını açıklıyorum o zaman. Dört mevsim lastik al, elindeki yazlıkları da uygun fiyatlı sat, jant takımıydı, sökme takmaydı uğraşma... ;)

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
De gidi deee... Operasyon iptal üsse dönüyoruz... :D

B planını açıklıyorum o zaman. Dört mevsim lastik al, elindeki yazlıkları da uygun fiyatlı sat, jant takımıydı, sökme takmaydı uğraşma... ;)
Jantlar için sonbahar indirimini bekliyorum. Lastik araştırmasına giriyorum. :harika::hhhhhh:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Valla kışlık alsan Ankarada gider de, o kışlıklara egede yazık olur. Ömrü çok erken biter. O nedenle Veli abinin dediği gibi 4 mevsim. Yazlıkları da tutup yazın kullanılabilir. Kışın 4 mevsim takılır. 2 lastiğin de ömrü artırılır böylece. En kötü.

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Valla kışlık alsan Ankarada gider de, o kışlıklara egede yazık olur. Ömrü çok erken biter. O nedenle Veli abinin dediği gibi 4 mevsim. Yazlıkları da tutup yazın kullanılabilir. Kışın 4 mevsim takılır. 2 lastiğin de ömrü artırılır böylece. En kötü.
Teşekkür ederim @MutluTEKİR 4 mevsim tek Michelin de var galiba ?

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
Nokian weather proof var.. biraz daha uygun fiyatlı, kış performansı da bir tık daha başarılı deniliyor.. bunlar yeni nesil 4 mevsim oldukları için tecrübeler daha yeni ortaya çıkıyor.. michelin cc ve nokian wp yaz performansları sıkıntılı diye yorumlar okuyoruz.. batı bölgelerinde (sıcak iklim) yaramaz diye sonuç çıkardım..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Dört mevsim lastikler konusunda nokian weatherproof hakkında yeni izlenimlerimi yazmıştım, sen kışlık lastik önerisi istediğinde. :)

Taşımak yerine silmek daha kolaymış onu öğrendim hocam... ;) Ayrıca; soru sahibi okumuş olduğu için gerekli bilgileri almıştır.

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Dört mevsim lastikler konusunda nokian weatherproof hakkında yeni izlenimlerimi yazmıştım, sen kışlık lastik önerisi istediğinde. :)

Taşımak yerine silmek daha kolaymış onu öğrendim hocam... ;) Ayrıca; soru sahibi okumuş olduğu için gerekli bilgileri almıştır.

Abdulkadir işi biiiyor :D Al kışlık Nokian keyfine bak.

Şuan incelediğim lastik
Nokian 195/55/R15 89H XL Etiket = C - B 69db
IMG_0073.jpg

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ben kışlık lastik olayını çıkma 4 adet temiz sac jant üzerine Nokian 175/65 R14 82T WR D4 Kış Lastiği (Üretim Yılı:2017) takarak hallettim ve şimdi sadece kış geldimi 16 bijonun sökülüp tekrar takılması kaldı. Toplamda herşey dahil 930 TLye maal oldu. Böyle bir lastik jant takımıyla kışı geçirmek daha rahat olur. Tavsiye ederim.

Üst Alt