Mazda 323 BJ (1999-03) Isı Gösterge Prob'u Hakkında

Yaman53

Sessiz
Merhaba arkadaslar ;
Aracin icerisinde bulunan dis ortam isisini gosteren termometre'nin prob'u nereye konumlandirilmis acaba bugun baya bakmama ragmen bulamadim.

Zaman zaman ani 3-5 derecelik dalgalanmalar oluyor saniyorum probdan kaynakli veya en azindan probu buldugumuz zaman fikir yurutmek cok daha kolay olacaktir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Radyatörün ön tarafı ile panjur arasında olabilir. Mazda 3 lerde o bölümde oluyor.

Yaman53

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Radyatörün ön tarafı ile panjur arasında olabilir. Mazda 3 lerde o bölümde oluyor.
Evet dediginiz gibi on panjur ile radyator arasinda.

Ust panjur sokuldugunde bir el mesafesi asagida bulunuyor parca kodu ise ; OEM:G518-61-764 dur.

ilerleyen zamanlarda baska arkadaslara fikir amacli bilgimizi birakmis olalim.

halilkirikkale

Katılımcı
Araç Markası
2000 Mazda 323
Bizim araçlarda dış ortam sıcaklık göstergesi var miymis? Sizin araç 1.6 veya 1.8 yol bilgisayarli model mi acaba. Benim araç 1.5 ve ısı göstergesi yok ama ön tarafta bahsettiğiniz sensör var hatta ben o sensörü çarpışma sensörü sanıyordum hava yastıkları icin.

Yaman53

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bizim araçlarda dış ortam sıcaklık göstergesi var miymis? Sizin araç 1.6 veya 1.8 yol bilgisayarli model mi acaba. Benim araç 1.5 ve ısı göstergesi yok ama ön tarafta bahsettiğiniz sensör var hatta ben o sensörü çarpışma sensörü sanıyordum hava yastıkları icin.

Benim aracim 99 model 323f astina 1
5 motor hocam. Yol bilgisayari adi altinda saat ve dis ortam isisini gosteren bir ekran mevcut.

Kis aylarinda uzun veya kisa farketmez cok ise yarayan bisey dis ortam soyleki ;

2.3.5 derecelik hava sicakliklarinda bazen sicaik sifirlara sifirin altina dusebiliyor yer yer. Bolgede buzlanma riski olacagindan tedbirleri ust safaya cikariyor surucu.

halilkirikkale

Katılımcı
Araç Markası
2000 Mazda 323
Benim araç ta aynı araç hatta o sensör de takılı on pancurda ama içeride hiç bişey yok. Neyse sanırım yol bilgisayari sökülmüş ondan olabilir. Evet çok işe yarıyor bende ekstra bir saat ve termometre alıp takmayı dusunuyordum bakalım kısmet artık.

Üst Alt