Mazda 626 GF (1997-02) Hızlanırken Titreme-İç Aks Sorunu

Mesajlar
1,988
Konum
Ankara
Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Bir süredir guzu, hızlanırken hafiften kafayı sallıyordu. Aradan zaman geçtikçe sorun daha da hissedilir oldu. Garajdaki konuları incelediğimde problemin iç aks, aks lalesi kaynaklı olduğu kanaatine vardım. Lakin problemin çözümü hakkında net bir sonuca varamadım. Sorun büyük ihtimalle sağ taraf kaynaklı. Sağ taraf uzun olduğu için arıza yapmaya daha müsait. İç Aks olarak parça satışı var, aks tamiri de mümkün. Ya da çıkma aks da çözüm olabilir. Ancak nasıl bir çözüm yolu izleyeceğim bilemiyorum. Malum, aks maliyetli bir parça. Uzun ömürlü bir çözüm bulmak lazım. @HakanEMRE sen tombak guzuda benzer sıkıntı yaşamıştım sanırım? GF kasa kullanıcılarından iç aks işlemi yapan olmuş muydu?
 

moonlight

Katılımcı
Mesajlar
241
Konum
Isparta
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Şampanya - Sedan
En sağlıklı cözüm sıfırını alıp takmak. xedos-9 aracımda aynı problem vardı sıfır aks ancak serviste vardı onunda fiyatı haliyle uçuktu ya da yurt dışından getirtecektim ustamla bi risk alıp aksı söküp boşluğu tornacıda doldurttuk ben sadece şanzımana giren tarafı yaptırmıştım eğer tornacı dolum işlemini fazla yapsaydı sanzımanı sıkma ihtimali vardı iyiki ustam tecrübeliydi ki öyle bi sorun olmadı
 
Mesajlar
52
Konum
İstanbul
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri, Sedan
Ben de bu konuda biraz rahatsızdım. Dün şans eseri çözmüş olduk. sağ salıncağı yenisi ile değiştirdik, oradaki burçlar laçkalaşmış. Bir de aks eğrilmiş biraz. Onu da bir iki çekiç darbesi ile yerine getirdiler. Gaz tepkisi neredeyse yüzde 50 iyi yönde arttı. Biraz maliyeti yüksek olsa da çok etki etti feda olsun dedim. Arabaya olan sevgim, bağlılığım katlandı.

Siz de ön takımları komple kontrol ettirin isterseniz.
 
Üst Alt