Mazda 3 BL (2009-13) Hareket Edince Kapılar Otomatik Kilitleniyor mu?

hakbul

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Merhaba tekrar 2010 Mazda 3 impressive paketinde kapıları içeriden kilitleme yeri yok mu ben bu arabaya alışmaya çalışıyorum eski arabamda böyle bir tuş vardı belli sürede de kendi kilitliyordu otomatik ben bir tuş göremedim ayrıca fotoğraf ta boş olan bölümleri ne için yapmış olabilirler bilgisi olan var mıdır

Ekli dosyalar

• IMG_20240711_190724768.jpg
    IMG_20240711_190724768.jpg
    266.7 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20240711_190737757.jpg
    IMG_20240711_190737757.jpg
    234.5 KB · Görüntüleme: 14

hakbul

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kapı mandalının yanındaki düğmeyle manuel olarak kitleyebilirsiniz. Başka tuş yok maalesef.
Evet bir tek o yönde kitleniyor ama hayret ediyorum bu kadar çok fonksiyonlu bir araç da bu düğme nasıl olmaz orjinalinde Bluetooth olmaması da ilginç koltuk ısıtma yerine bunları tercih ederdim

Murat Yılmaz

Seçkin Üye
Araç Markası
2012 Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Füme
Evet bir tek o yönde kitleniyor ama hayret ediyorum bu kadar çok fonksiyonlu bir araç da bu düğme nasıl olmaz orjinalinde Bluetooth olmaması da ilginç koltuk ısıtma yerine bunları tercih ederdim

Bluetooth olayını multimedya ile kolayca halledersiniz. Otomatik kilit için biraz uğraşılırsa o da yapılabilir belki.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Tabanway
Araç Renk ve Tip
Ten Rengi 41 Numara
Bir bakış açısına göre, herhangi bir kaza halinde otomatik kilitli kapıların açılmama ihtimali olduğu için Mazda bu yönde uygulama yapmıyor diye biliyorum.

Kilitlemeyi kişinin tercihine bırakmak, üreticiyi bu riskten kurtarır, bence mantıklı bir uygulama.

Üst Alt