Güncel Mazda Haberleri

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bugün Mazda CX-5'in 2011 Frankfurt Otomobil Fuarındaki ilk çıkışının 10. yıldönümü. Kodo dizayn ve Skyactiv teknolojisine sahip ilk üretim otomobili, Mazda için bir dönüm noktasıydı.

58449
58450
58451
58452

venom06

gecekondu
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
2025'E KADAR 13 YENİ MAZDA MODELİ
Önümüzdeki yıldan 2025'e kadar çok yönlü ölçeklenebilir mimariye sahip platformla Mazda, 5 yeni hibrit, 5 yeni şarj edilebilir hibrit ve 3 yeni tamamen elektrikli otomobil üreteceğini; Japonya, Avrupa, ABD, Çin ve Asya pazarlarında satışa sunacağını belirtti. Ayrıca 2025-2030 yılları arasında, halen AR-GE operasyonları devam eden SKYACTIV EV adındaki yeni platformla da farklı karoser seçenekleriyle birçok sınıfta tamamen elektrikli Mazda modelleri sürücüyle buluşacak. Ödüllü e-Skyactiv-X ve yeni sıralı 6 silindirli motorlarıyla CO2 emisyonlarını düşürmeye devam eden Japon üretici, yenilenebilir alternatif enerji kaynakları ve biyoyakıtlar üzerinde araştırma ve geliştirme süreçlerine de devam ediyor.
OTONOM SÜRÜŞ TEKNOLOJİSİ: MAZDA-ACTİVSENSE
Öte yandan Mazda, trafik kazalarının asla yaşanmadığı bir dünya hedefi için "insan merkezli otonom sürüş" teknolojisini de açıklığa kavuşturdu. Sürücünün davranışlarını ve fiziksel kondisyonunu sürekli tarayan Mazda Co-Pilot konsepti, sürücüde tespit ettiği ani değişikliklerde otomobilin kontrolünü tamamen üstlenerek en yakındaki güvenli alana park edecek ve acil durum çağrısı bırakacak. Teknolojinin Mazda Co-Pilot 1.0 ismi verilen ilk versiyonu, önümüzdeki yıl seri üretim Mazda modellerinde karşımıza çıkacak

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Geyik mode: ON.

Anca netten rengine bakarsın böyle :koptum::koptum:
Çocukken içinden sakız çıkan oyun kağıtlarında olurdu; sokakta görmediğimiz; ülkeye gelmeyen ama şurası güzel burası güzel dediğimiz araba fotoğrafları... Şuan o olayın gelişmiş durumu yaşadığın... :koptum:

Şekil olarak mı, işlev olarak mı?

Ben bunları 2011 mazda 3'e yapalı çok oldu :D:D

Şaka bir yana mazda'dan bağımsız tüm yeni modellerde, binek olsun çakma jip olsun hiç birinin aydınlatma grubunu sevemedim :)

@Murat Yılmaz geçen gün demedim mi ben; BP kasa ve varyasyonları makyaj yiyecek, daha 2019 model olarak çıkanlar gelemedi diye.
Ahanda 3. yıl için makyaj fotoğrafları düşmeye başlamış... 2019 dan beri ortada olmayan arabanın makyajlandı haberlerini okumaya başlıyoruz :koptum:
Bugatti, Ferrari, Lambo... Ülkemiz şartlarında orta gelir grubu bizler için erişilemez bu araçların son modellerinin canlısını bile gördük ülkem sokaklarında 2020 model Mazda 3 sedan göremedik.
Bu Mazda konsept araç fotoğrafları yayınlayıp bizi kandırmıyor değil mi bu araçları ürettim diye? :koptum::koptum::koptum:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
1-Dayak nedir?
2-Kime atılır?

:koptum:

* * *

Müslüm denilen hıyarın bu repliğinden sonra konu ile bağlantısını kuracak olursam...

1-Mazda neden Türkiye'ye yeni araç getir(e)miyor??
2-Türkiye'den çekilme ihtimali var mı?

:rolleyes:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
1-Dayak nedir?
2-Kime atılır?

:koptum:

* * *

Müslüm denilen hıyarın bu repliğinden sonra konu ile bağlantısını kuracak olursam...

1-Mazda neden Türkiye'ye yeni araç getir(e)miyor??
2-Türkiye'den çekilme ihtimali var mı?

:rolleyes:
1- Sim kart sıkıntısı yüzünden Mazda Tr'nin de işi ikinci planda tutmasından kaynaklı bildirilmeyen modeller gelmiyor, yani bir çoğu

2- Bu ihtimal her zaman var olsa da yakın zamanda öyle bir durum beklemiyorum.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Resmi tanıtım bir kaç güne yapılacak, bakalım aynısı mı olacak, ama LED ışık imzası L şekline bürünecek bu kesin gibi.

Mazda UK, CX-5 2022 modelinin (2021 ürün geliştirme modeli) yerel saatle 14 Eylül saat 14:00'te tanıtılacğını duyurdu.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
1- Sim kart sıkıntısı yüzünden Mazda Tr'nin de işi ikinci planda tutmasından kaynaklı bildirilmeyen modeller gelmiyor, yani bir çoğu

2- Bu ihtimal her zaman var olsa da yakın zamanda öyle bir durum beklemiyorum.

1-İstese sistemi pasif hale getirip rahatlıkla araç getirebilir. Bir çok marka bunu yaptı, satışı yapılmış araçlar için de hizmeti sonlandırma bildirisinde bulunup pasif hale getirdi.

2- MyMazda uygulamasını kullanıyorum, aracımın bakımlarını sisteme işleyip servis geçmişi şeklinde görebiliyorum. Geçen ay itibari ile Türkiye' de hizmeti durdurdular. Bölgeyi Almanya yaparak şimdilik bir açık bulup devam ediyorum kullanmaya. Son bakım dahil bakım geçmişini pdf olarak indirdim, bugün yarın Tr ye satılmış şasi numarası diye hizmeti tamamen durdurursa en azından bu tarihe kadar olan bakımların kayıtları dursun.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sim kart, takip zamazingosu vs bunlar işin bahanesi. Mazda, Avrupa'ya sattığından daha fazla karla (euro bazında) Türkiye'ye araç sattığı halde araç göndermiyor...

Çünkü, var olan Mtv, Ötv ile bilimum diğer vergilerle araçlarının satılmasını, kendilerine saçma sapan işlerin dikte edilmesini istemiyor. Böylelikle, diklenmeden dik durmasını biliyor.

Not; yetkili makamlardan teyitli bilgidir.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
2- MyMazda uygulamasını kullanıyorum, aracımın bakımlarını sisteme işleyip servis geçmişi şeklinde görebiliyorum. Geçen ay itibari ile Türkiye' de hizmeti durdurdular. Bölgeyi Almanya yaparak şimdilik bir açık bulup devam ediyorum kullanmaya. Son bakım dahil bakım geçmişini pdf olarak indirdim, bugün yarın Tr ye satılmış şasi numarası diye hizmeti tamamen durdurursa en azından bu tarihe kadar olan bakımların kayıtları dursun.

Bilgi için çok teşekkürler. Neden bu hizmet durdu anlamış değilim, aradım şikayet bıraktım ama ilgilenen yok tabi ki.

Neyse Almanya ile bir süre daha idare ederiz:)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mazda, Skyactiv'in duyurulmasından bu yana "premium" algısının, "kendi değerine sahip olmak" anlamına geldiğini ve lüks bir markayı hedeflemediğini belirtti..

Ayrıca bir takım kaynaklar Mazda'nın yeni nesil tahmini SUV tasarımlarından bir kaç görüntü paylaştı..

58583
58584
58585
58586

Üst Alt