Mazda 323 BG (1989-94) Gergi Bilyası Değişimi Sonrası Oluşan Ses

polat1989

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 323 GLX
Araç Renk ve Tip
A.Füme / 1.6 Sedan
Selamlar MazdaGaraj Ailesi;

Yaklaşık 1.5 yıl önce Devirdaim in bozulması sonrasında devirdaim triger gergi bilyası vs değiştirildi. sonradan sonraya garip bi vızırtı sesi olduğunu farkettim. araç rolantideyken neredeyse hiç yok ama gaza ne kadar basarsan o kadar fazlalaşıyor. Daha net anlaşılması için Videoyu izleyebilirsiniz.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar o nacizane değerli bilgilerini bizlerle paylaşırsa çok mutlu olurum. :hhhhhh::hhhhhh:

Aynı Sorunu yaşayan ama farkında olmayan arkadaşlarda bilgilendirilmiş olur die düşünüyorum...

İyi Forumlar

polat1989

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 323 GLX
Araç Renk ve Tip
A.Füme / 1.6 Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kayistanda ses geliyor. Rölanti de iken gelen ses kayısin. Muhtemelen gergin ayarlanmış olabilir.
Mark ne idi kayış ve bilyanin?

Rolantideyken herşey normal görünüyor sesi falan gaza yüklenince vızzz die ses geliyor ondan bahsediyorum...

Bymetehan

Katılımcı
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Selamlar MazdaGaraj Ailesi;

Yaklaşık 1.5 yıl önce Devirdaim in bozulması sonrasında devirdaim triger gergi bilyası vs değiştirildi. sonradan sonraya garip bi vızırtı sesi olduğunu farkettim. araç rolantideyken neredeyse hiç yok ama gaza ne kadar basarsan o kadar fazlalaşıyor. Daha net anlaşılması için Videoyu izleyebilirsiniz.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar o nacizane değerli bilgilerini bizlerle paylaşırsa çok mutlu olurum. :hhhhhh::hhhhhh:

Aynı Sorunu yaşayan ama farkında olmayan arkadaşlarda bilgilendirilmiş olur die düşünüyorum...

İyi Forumlar

Triger kayışı çok gergin. En kısa zamanda kayış gerginliğini ayarlatmanı tavsiye ederim. Bu şekilde devam etme sakın.

polat1989

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 323 GLX
Araç Renk ve Tip
A.Füme / 1.6 Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
@polat1989 bu konuda gelişme var mı?

Abi Kusura Bakma Bi sürerir işlerden dolayı Pek Bakamaz oldum. 2 hafta önce açtık komple baya gergindi. Ama Gevşetsekde bi fark olmadı. 3-5 yerde yan sanayi triger setine 100-130 arası fiyat verdiler aynı ğrünü başka bi yerden 75 liraya aldım. Şuanlık vızırtı sesi %70 oranında azaldı. Diğer hırıltı sesi hüç kalmadı şuan gayet memnunum. Şuanda 3000 devirde verdiği sesi daha önce 2000 devirlerde veriyordu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt