Genel LPG Sorunları ve Muhtemel Çözüm Yöntemleri

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Abı bu arkadaslar montaj da yapıyor ben sahsen gıtmedım tanımıyorum ama tavsıye edenler oldu zaten cogu fırmaya toptancılıkta yapıyormus galıba. Ara bı sor ıstersen abı ordakı ustalar yardımcı olur

Prins enjektor takımı 1100 tl
Brc 950 tl
lovoto 850 tl
zavollı 580 tl
yanı şu enjektor bı bozulsa yandık :D tanesı 200-250 tl ye gelıyor
işte o nedenle atiker candır. :)
diğer markaları kullanan arkadaşlar da hem gaz kesici hem de ana filtrelerini sıklıkla değiştirsinler ki pislikler regülatöre enjektöre gitmesin.
ben prins silverline kitim için 20bin km. yi beklemiyorum 16-17bin km. gibi gidiyorum.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Abı bu arkadaslar montaj da yapıyor ben sahsen gıtmedım tanımıyorum ama tavsıye edenler oldu zaten cogu fırmaya toptancılıkta yapıyormus galıba. Ara bı sor ıstersen abı ordakı ustalar yardımcı olur

Prins enjektor takımı 1100 tl
Brc 950 tl
lovoto 850 tl
zavollı 580 tl
yanı şu enjektor bı bozulsa yandık :D tanesı 200-250 tl ye gelıyor

benim önceki guzuda brc kit vardı, enjektörün biri gitmişti, ben de çıkma takmıştım 90 tl ye, sıkıntı yaşamamıştım
değişince set olarak değişmek gerekir, o da bayağı pahalı görüldüğü üzere

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
işte o nedenle atiker candır. :)
diğer markaları kullanan arkadaşlar da hem gaz kesici hem de ana filtrelerini sıklıkla değiştirsinler ki pislikler regülatöre enjektöre gitmesin.
ben prins silverline kitim için 20bin km. yi beklemiyorum 16-17bin km. gibi gidiyorum.
Katılıyorum. Atiker'de arıza yapan parça diğer firmalara göre çok cüzi şekilde değiştiriliyor ve o ayın ekonomisini sarsmıyor.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Sıfır araçlarda LPG montajı durumunda araç garantisi ile ilgili belirli bir prosedür var mı?
Aracın motoru marka garantisinden çıkar. Lpg firmaları motor garantisi yapar. Bu da Lpg firmalarına göre değişmekle birlikte genelde ilk 10bin ya da 20bin km. içinde yapılan montajlarda 150-200 tl gibi bir fiyata motor garantisi uygularlar.
Tavsiyem 5-10 bin km kullanıp motorda kronik bir sıkıntı var mı yok mu görmek ve benzinle çalışma sonrasında motorun içinin kurum kaplanmasını sağlamak (subapların dayanıklılığını artırmak için), sonrasında lpg taktırmak.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Aracın motoru marka garantisinden çıkar. Lpg firmaları motor garantisi yapar. Bu da Lpg firmalarına göre değişmekle birlikte genelde ilk 10bin ya da 20bin km. içinde yapılan montajlarda 150-200 tl gibi bir fiyata motor garantisi uygularlar.
Tavsiyem 5-10 bin km kullanıp motorda kronik bir sıkıntı var mı yok mu görmek ve benzinle çalışma sonrasında motorun içinin kurum kaplanmasını sağlamak (subapların dayanıklılığını artırmak için), sonrasında lpg taktırmak.
Atiker için Quattro Garaj mı önerirsin, oraya bir yönlendirme yapacağım bu konuda, malum BRC pahalı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Fiyatlar yüksek... Sivas merkezli satış yapan yer var şimdi adı aklıma gelmedi orada fiyatlar daha uygun. İsmini veya siteyi bulunca eklerim.

dina35

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Veli abi sıkıntım aslında şu diyelim bunu aldım herhangi bir lpgciye gittiğinde sanki kendisinden almak zorundaymışsın gibi muamele görmek bana 450 tl fiyat verdiler bunun için düşün 125 tl nerde 450 tl nerde tabiki usta ayrıca işçilik alıcak amenna ama bu kadar fahiş fiyatta olmaz ya

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Veli abi sıkıntım aslında şu diyelim bunu aldım herhangi bir lpgciye gittiğinde sanki kendisinden almak zorundaymışsın gibi muamele görmek bana 450 tl fiyat verdiler bunun için düşün 125 tl nerde 450 tl nerde tabiki usta ayrıca işçilik alıcak amenna ama bu kadar fahiş fiyatta olmaz ya
Montajı kendin yapabilirsin bence, sökülen ne varsa geriye yerine yenisi takılacak. Diğer türlü tamamen haklısın. O tür esnaf çok maalesef.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Benimkini sağ olsun Cihangir Usta değiştirmişti. Buradan da açık açık yazayım, lpgcilerin çok büyük bir kısmı ahlaksız ve haramzede. Denk gelmek lazım adam olana.

Ek: Ağaçlıyoldaki Opet'in içinde yağmur otogaz var, oradaki ustayı methediyorlar. Benim guzunun da birkaç LPG işi orada yapılmıştı. Hatta en son AFR ayarını öğrenip ücretli yol ayarı hizmeti vs de vermeye başlamışlar. Oraya da bir sorun derim, belki parçayı takar.

dina35

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Benim hortumları değiştirmem gerekiyor bir yerden su sızdırıyor çünkü izmirde önereceğiniz bu şekilde ben alıp götürüp taktırabileceğim varsa tavsiye sevinirim

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Open loop bölgesinde fakire düşen araçlar daha hızlı subab eritiyor anladigim kadarıyla. Open loop bölgesi de ani hızlanmalar ve güç gerektiren durumlarda araç open loopa geciyor heraldde ?!

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Open loop bölgesinde fakire düşen araçlar daha hızlı subab eritiyor anladigim kadarıyla. Open loop bölgesi de ani hızlanmalar ve güç gerektiren durumlarda araç open loopa geciyor heraldde ?!

O yüzden sakin kullanıcıların araçları daha uzun vadede subap masrafı çıkartıyor.
Ayarı yapan tam yükteki ayarı da bir miktar fazla verirse zaten fakire düşmüyor. Bu fakire düşme rölantide ayar yaptığını zannedenler yüzünden oluyor.

smhasan

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
94 model otomatik aracımı yeni aldım üzerinde normal lpg sistemi takılı ustaya gösterdim sıralı sisteme geçmem gerektiğini söyledi hava akış ..... patlatır devamlı dedi ayrıca sente atlanık motorunu değerlendiremem dedi şu anda çok hafif performans düşüklüğü hissettim araçta acaba dediği şeyleri yapmak mantıklımı böyle binmek ne gibi sorunlara yol açar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
94 model otomatik aracımı yeni aldım üzerinde normal lpg sistemi takılı ustaya gösterdim sıralı sisteme geçmem gerektiğini söyledi hava akış ..... patlatır devamlı dedi ayrıca sente atlanık motorunu değerlendiremem dedi şu anda çok hafif performans düşüklüğü hissettim araçta acaba dediği şeyleri yapmak mantıklımı böyle binmek ne gibi sorunlara yol açar

Lpg sistemi sıralı değilse ustanın dediği sorunları yaşatabilir, düzgün ayar tutmayabilir, sağlıklı çalışmayabilir. Bunlar ihtimaller dahilinde olacak şeyler, fakat sente ayarı kaçıksa performans kaybı olur ve araç kullanımından zevk alamazsın, aracına da işkence çektirmiş olursun.

Üst Alt