Mazda 3 BM Skyactiv Fiyatlar ve Seçim Hakkında

badilcan

Katılımcı
Vallahi benim kadar Mazda değiştirende az vardır diye düşünüyorum .
En Son İmprezayı takası verip 2017 model Mazda3 Reflex Manuel Dizel aldım .
İlerde konusunuda açmayı düşünüyorum .
Daha öncede 15 ay kadar 2015 model Benzinli Power kullanmıştım .
Geçen ay Trabzon gezimde arkadaşımın Suberp ini kullandım. Evet geniş bir araç , konforlu ama kesinlikle Mazda 3 Skyactiv in verdiği hazzı vermiyor .
Yakşalık 3500 Km dir dizeli kullanıyorum ve tavsiye ederim . Benzinli tork düşüklüğünden dolayı ara hızlanmalarda dizele göre zayıf kalıyor .
Yakıt olarakda İzmir-Bolu-Trabzon-Kayseri-Konya-İzmir güzergahını 4.1 lt/100 km ile tamamladım . Yolun uygun olduğu zamanlarda 110-120 km hızlarda kullandım .
Hatta Bolu -> Trabzon arasında klima açmadım ve güzergahı 3.8lt/100km ortalama ile tamamladım .
Dahan önce kullandığım model makyajsız kasa idi , açıkca söylemek gerekirse bu araca makyaj gerçekten çok yakışmış .
Benim makyajsız kasada gördüğüm bir çok problem giderilmiş .Mesela ben ön camın kalitesi ve kalınlığından şüphe ediyordum , çünkü sıcak havalarda ön camın üst kısmı yanarcasına sıcak hava veriyordu içeriye .
Makyajda bu problemi çözmüşler , şimdi İzmirin bunaltıcı sıcağında bile bu farkı hissediyorum .
Makyajsız kasanın en çok eleştirilen kısmı koltuklardı , o konudada güzel bir çalışma yapılmış .
Ve Japon üretimi olmasıda ufak detaylarda kendisini belli ediyor . Makyajsız kasada Ön Cam ile tavan örtüsü (tam terimi bulamadım ) ile birleştiği kısmı epey açıktı ve parmaklarım o kısma rahatlıkla giriyordu onu bile çözmüşler . Herhangi bir kronik ses şu ana kadar duymadım .
Mazdanın liste fiyatları şu an çok yüksek ama ben hep diyorum gerekirse tek tek bayiler aranmalı ve fiyat istenmeli .
Örnek olmak gerekirse ben bayide kalan 2017 model son dizel aracı aldım ve liste fiyatından çok çok düşükdüki ben aldıktan sonra 29 000 Tl daha zam geldi. İzmir bayisi ayrıca takasdada iyi değerlendirebiliyor .

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
ben söyle diyim aracım gayet sessiz doğrudur bastımı daha kalkıştı pati ata ata gidiyor amaa inanınki sanki araba elimde kalacak gibi Herman sorun çıkaracak gibi geliyor bana güven vermiyor sürüşü zaten odun gibii keyifsiz teknoloji zaten paran varsa var en fulunu aldık amaa çoğu paket yok tek sıkıntım aldıktan sonra pişman olurmuyum o kafamı kurcaloyor

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bence siz forumlarda sıkıntı yaşayanları okuya okuya böyle bir hale girmişsiniz. Garantisi vardır aracın birşey olursa garantiye verirsiniz. Baktınız hala ısınamadınız garanti bitmeden satarsınız mazda 6 yı rahatlıkla alabilirsiniz o parayla. Ekonomi isterseniz de dizel mazda 3 alırsınız. O zamana kadar trim yalıtımı yapın.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bence siz 2. el bir Mazda 6 alın, (hatta sky 6 değil 2011 M6 bile mutlu edecektir) D segmentinden inip C segmentine zorunlu olmadıkça binilmez kanaatimce. Kıyaslamak da doğru değil. Bagajın yetmeyeceğini düşünüyorum. Makyajlı dizelden iç hacim hariç her türlü keyif alırsınız, torku da yeterli. Onun haricinde bütçe el vermiyorsa aracınızla yolunuza devam edin derim ben.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Haziran 2017 de BN 1.5 Dizel AT Power aracı tam 130bine almıştım. Bugün itibariyle liste fiyatı 193.700Tl..Ağustosun son günleri, kur yüzünden büyük ihtimal Eylül ayının ilk haftası yapılacak zam ile 200bini geçecek gibi görünüyor. İnanılır gibi değil..

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Haziran 2017 de BN 1.5 Dizel AT Power aracı tam 130bine almıştım. Bugün itibariyle liste fiyatı 193.700Tl..Ağustosun son günleri, kur yüzünden büyük ihtimal Eylül ayının ilk haftası yapılacak zam ile 200bini geçecek gibi görünüyor. İnanılır gibi değil..
Her yıl ortalama 1000 araç satan Mazda bu fiyatlarla satış rakamları yarı yarıya düşer.
C segment ve değer kaybı fazla olan arabaya 200 bin verecek babayiğit zor bulunur düşüncesindeyim...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Her yıl ortalama 1000 araç satan Mazda bu fiyatlarla satış rakamları yarı yarıya düşer.
C segment ve değer kaybı fazla olan arabaya 200 bin verecek babayiğit zor bulunur düşüncesindeyim...
Genel olarak Değer kaybı olmuyor ki... :) Reel olarak da her markadan kötü performansı yok bu konuda.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Genel olarak Değer kaybı olmuyor ki... :) Reel olarak da her markadan kötü performansı yok bu konuda.
Yakın zamanda 0 Mazda alıp satan bir üye görmedim abi ama geçen aylarda Subaru Forester alan bir abimiz vardı. Aldığı aracın 0'ı ile arasında çok büyük fark vardı, haliyle çok büyük değer kaybı diyebiliriz. Mazda'nında Subaru gibi olduğunu/olacağını düşünüyorum :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yakın zamanda 0 Mazda alıp satan bir üye görmedim abi ama geçen aylarda Subaru Forester alan bir abimiz vardı. Aldığı aracın 0'ı ile arasında çok büyük fark vardı, haliyle çok büyük değer kaybı diyebiliriz. Mazda'nında Subaru gibi olduğunu/olacağını düşünüyorum :)
Kerim, 130 bine almış sıfırı olmuş 200 bin... Şimdi satsa (Allah sattırmasın) kaça satılır??

Ben en kötü ihtimalle 160-170 bin eder diyorum... Genel olarak kayıp düşündüğün rakamlarda değil...

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
1.5 SKY-D AT Power Sense Beyaz Deri 201,400 TL vay emenike!

Çalışıp kazanıyorsun, kazandığın sen bir hata yapmadığın halde eriyip gidiyor. Millet kafayı nasıl yemiyor şaşılacak şey aslında ama Türkiye'de artık şaşırmıyoruz da.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Kerim, 130 bine almış sıfırı olmuş 200 bin... Şimdi satsa (Allah sattırmasın) kaça satılır??

Ben en kötü ihtimalle 160-170 bin eder diyorum... Genel olarak kayıp düşündüğün rakamlarda değil...
Aman abiii :) Vallaha maddi yada ailevi olarak zor durumda kalmadıkça, mevcut ülke şartlarında bu arabayı Rabbim sattırmasın inş. Satsam bile aynısını 1-2 ay sonra bir daha alamam. Fiyatlar her geçen gün inanılmaz rakamlara çıkıyor. Eldekine sahip çıkıcaz, bakıcaz, sevicez :)

badilcan

Katılımcı
2018 Haziran ayında ani bir kararla 2017 Mazda3 Dizel Reflex Manuel aldım . Liste fiyatı 128 000 Tl iken 109 000 TL fiyata bıraktılar .
Aynı zamanda 2018 Ocak ayında 28 000 Tl gibi bir rakama aldığım Subaru İmpreza aracıda takasda 34 000 Tl ye saydılar.
Şu an liste fiyatı 166.750 TL . Bir çok marka gibi Mazda nın satışlarıda düşmüş durumda .
Kurdaki yükseliş devam ettiği sürecede bu fiyatlar durmayacak gibi duruyor .

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

İlanları gezerken gözüme çarptı. Eğer araç kategorisi yanlış girilmediyse yani araç benzinli değilse değer kaybı fazla gibi geldi bana.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-cikisli-hatasiz-mazda3-power-601202336/detay

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power