Mazda 626 GF (1997-02) Dönüşlerde Ses Gelme Sorunu

Kartal3210

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SW
Mrb lar arkadaslar.mazda 626 sw 1999 model aracimin biraz sikistirinca dönüslerde ve düz giderken tak tak tak diye bir vuruntu sesi geliyor 3000 devir sonrasi gibi .aracin önce ön amartisörler degisti sonra bu ses gelmeye basladi bariz çekiçle lastige vurur gibi.bende aracin ön takimlarini viraj kollarini motor kulagini degistirdim on takimda sikinti yaratacak bir sey kalmadi diye dusünürken gene geliyor en son çare sag dis aks basinida degistirdim.ama hala bu ses geliyor deneme yanilma yapmaktan SIKILDIM ne yapmam lazim balikesirde ikamet ediyorum.saglam olan parçalari degistirmekten biktim.usta yetersizligi var hep parca degistir ama olmuyor. Görüslerinizi bekliyorum

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Sol aks başıda sıkıntılı olabilir. Bu sesler genelde dış aks kafalarının bozukluğundan gelir

Kartal3210

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SW
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hakan bey Sag aks basi dediler degistirdim. Yenisini taktik gene ayni acaba cikan parca sola olurmu sizce ic kollardan yaparmi sizce

Kartal3210

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SW
Herzaman yapmiyor arac genellikle sogukken keskin dönüslerde araci sikistirinca yapiyor bazende hic yapmiyor anlamadim nasil bir sey

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Yüksek ihtimalle sol aks kafasıda değişim istiyor. Mazdadan iyi anlayan bir ustanız yoksa deneme yanılma yapmaktan başka çare yok.

Mustapha_topal

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Mrb lar arkadaslar.mazda 626 sw 1999 model aracimin biraz sikistirinca dönüslerde ve düz giderken tak tak tak diye bir vuruntu sesi geliyor 3000 devir sonrasi gibi .aracin önce ön amartisörler degisti sonra bu ses gelmeye basladi bariz çekiçle lastige vurur gibi.bende aracin ön takimlarini viraj kollarini motor kulagini degistirdim on takimda sikinti yaratacak bir sey kalmadi diye dusünürken gene geliyor en son çare sag dis aks basinida degistirdim.ama hala bu ses geliyor deneme yanilma yapmaktan SIKILDIM ne yapmam lazim balikesirde ikamet ediyorum.saglam olan parçalari degistirmekten biktim.usta yetersizligi var hep parca degistir ama olmuyor. Görüslerinizi bekliyorum
Poryadan olabilir bende de vardı benimki gaza basınca sanki teker çamurluğa sürtüyormuş gibi ama tak tak diye yani kesik kesik ses geliyordu ve bazen bu çok şiddetli oluyordu usta tekeri söktü Porya bilyası dağılmış dedi ve değiştirdi. Ses yok :)

Kartal3210

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SW
Mustafa bey Sizde sesi sureklimi yapiyodu arada mi yapiyodu acaba Birde ona baktirayim poryo bilyasina olabilir tesekkurler peki

Mustapha_topal

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Mustafa bey Sizde sesi sureklimi yapiyodu arada mi yapiyodu acaba Birde ona baktirayim poryo bilyasina olabilir tesekkurler peki
Hayır sürekli değil ısınıca yapıyordu ve ondada gaza basınca ses geliyordu yani boşa sallayınca ses gelmiyordu.
eğer ön ise ucuz 70 lira civarı ama arka ise 300-350 civarı. zaten sizin de önden geliyormuş. parça 70 lira işçilik ile 100 liraya halledersiniz. ben geçen hafta değiştirdim.

Kartal3210

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SW
Evet olabilir bir ustayada gösterdim aks kolunun komple değişmesi gerekiyormuş boşluk yapmiş.ama parça bulamadik bulabilileceğimiz bir yer varmi arkadaşlar yada en son çikma alacağim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
www.vizyonoto.com ile görüşmende fayda var... Garaj üyesi olduğunu belirtmeyi unutma.

Bu gibi önemli parçalarda bire bir bilmedikten sonra çıkma riskli. :)

Üst Alt