Mazda 3 BL (2009-13) Direksiyon Logosu Soyulması

Aygen

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Bizim araçlara Mazda CX-9 Direksiyon logosu uyar mı acaba
Daha şık durduğunu söyleyemem ama daha dirayetli olacağı kesin :)
Bu işe bir çözüm bulmamız gerekiyor, direksiyon logosunda sıkıntı yaşamayan yok gibi

44298

44300

Ömer34

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri (titanyum) Sedan
Bizim araçlara Mazda CX-9 Direksiyon logosu uyar mı acaba
Daha şık durduğunu söyleyemem ama daha dirayetli olacağı kesin :)
Bu işe bir çözüm bulmamız gerekiyor, direksiyon logosunda sıkıntı yaşamayan yok gibi

Ekli dosyayı görüntüle 44298
Ekli dosyayı görüntüle 44300
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben bakmıştım bunada olmuyor bizim marka cervece gibi ortasi boş olmasi gerek bu baya büyük ortasi dolu oldugundan olmuyor malesef

Aygen

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben bakmıştım bunada olmuyor bizim marka çerçeve gibi ortası boş olması gerek bu baya büyük ortası dolu olduğundan olmuyor maalesef
Haklısınız benim de aklıma geldi o konu. Bizim araçlarda logonun oturduğu yer biraz daha derinde kalıyor, logoyu çıkarınca da düz bir zemin olmayacaktır ama yine de bir şekilde uydurabiliriz belki :)
Bugüne kadar birçok farklı markadan araç kullandım ilk kez böyle bir sorun yaşıyorum. Bir çare bulmak lazım

Ömer34

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri (titanyum) Sedan
Kesinle öyle yakismiyor görüntü cok kötü vede çoğu herkezde problem var. Ben sokmeyi denedim kiriliyor bir ara güzel bir bantla etrafini kaplayip zimpara ve boya yapmayı düşünüyorum ama malesef daha cesaret edemedim

Aygen

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Kesinle öyle yakismiyor görüntü cok kötü vede çoğu herkezde problem var. Ben sokmeyi denedim kiriliyor bir ara güzel bir bantla etrafini kaplayip zimpara ve boya yapmayı düşünüyorum ama malesef daha cesaret edemedim
Bir ara araştırmıştım bunun için krom boyalar var fakat dediğiniz gibi cesaret etmek biraz güç, daha kötü olma ihtimali de var maalesef

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
krom kaplama yapan yerler var ama sert malzeme üstüne yapıyorlar esnek plastik diyince olmaz diyenler oldu.
Bugun başka biyer ile görüştüm cumartesi günü söktüğüm eski amblemi götürüp gösterecem bakalım ne diyecekler.

Ömer34

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri (titanyum) Sedan
krom kaplama yapan yerler var ama sert malzeme üstüne yapıyorlar esnek plastik diyince olmaz diyenler oldu.
Bugun başka biyer ile görüştüm cumartesi günü söktüğüm eski amblemi götürüp gösterecem bakalım ne diyecekler.
Söktugunuzde kırılma oldumu ben 2 arkli yerden denedim hep kırıldı başaramadım

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Söktugunuzde kırılma oldumu ben 2 arkli yerden denedim hep kırıldı başaramadım
Yok sıkıntısız söktüm.
ama yenisini takarken kalıplama sırasında parçalandı , sonra tekrar alıp yine denedim bu sefer kalıplarken çatladı :D ama pek belli olmuyor öyle hafif daysonlayıp taktım orjinali elimde kromcu kromcu geziyorum :D
Eskiye göre tabiki süper oldu ama sonuçda orjinal gibi olmadıgı için hala bi arayış içindeyim ucuz olsa airbağ alıcam 2.500 tl

Aygen

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Yok sıkıntısız söktüm.
ama yenisini takarken kalıplama sırasında parçalandı , sonra tekrar alıp yine denedim bu sefer kalıplarken çatladı :D ama pek belli olmuyor öyle hafif daysonlayıp taktım orjinali elimde kromcu kromcu geziyorum :D
Eskiye göre tabiki süper oldu ama sonuçda orjinal gibi olmadıgı için hala bi arayış içindeyim ucuz olsa airbağ alıcam 2.500 tl
Airbag alsan yine aynısı olacak 1 yıl sonra :D

Ömer34

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri (titanyum) Sedan
Yok sıkıntısız söktüm.
Aynen pek belli olmuyor ama yinede sokmicem onu etrafina bant birde krom renk sprey alip zımparadıkdan sonra denemeyi düşünüyorum en sağlıklısı bu gibi şimdilik

sarpworks

Katılımcı
Araç Markası
Mazda CX 9
Araç Renk ve Tip
White Pearl
@sarpworks cx9 sahibi belki bu konuda yardımcı olabilir ölçüsü vs için.

CX9 un logosu metal degil. disi seffaf sert plastik tazi, etiket gorunumlu birsey. opellerin eski airbag logolari gibi. olcusunu nasil bulurum bilmiyorum fakat onumuzdeki gunlerde servise ugrayacam. bilgi alabilirsem buraya paylasirim.

vokutan

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3 Impressiv
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz
Ben aliexpressten resimdeki ürünü aldım. Bizim logo ile boyutları aynı, sert malzemeden üretmişler.
Dreksiyon üzerinde üst üste baktığımda örtüşüyorlar gibi duruyor. Yalnız henüz eskisini sökmedim.
Kadir bey sökme işini nasıl yaptınız anlatır mısınız.

Ekli dosyalar

• IMG_20190415_121422.jpg
    IMG_20190415_121422.jpg
    151.2 KB · Görüntüleme: 129
  • IMG_20190415_121450.jpg
    IMG_20190415_121450.jpg
    134.1 KB · Görüntüleme: 131
  • IMG_20190329_191051.jpg
    IMG_20190329_191051.jpg
    164.3 KB · Görüntüleme: 129
  • IMG_20190329_191108.jpg
    IMG_20190329_191108.jpg
    118.7 KB · Görüntüleme: 124

Ömer34

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri (titanyum) Sedan
Ben aliexpressten resimdeki ürünü aldım. Bizim logo ile boyutları aynı, sert malzemeden üretmişler.
Dreksiyon üzerinde üst üste baktığımda örtüşüyorlar gibi duruyor. Yalnız henüz eskisini sökmedim.
Kadir bey sökme işini nasıl yaptınız anlatır mısınız.
Kesin çözüm gibi duruyor rica etsek siparis linkini atarmısınız

vokutan

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3 Impressiv
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz
Ürün linki alttadır. Bizimki gibi yumuşak malzeme değil sert malzemeden.
Not: Bizim direksiyonlardaki logo gömülü olarak yapılmış. Bu ürün ise düz zemine yapıştırılacak şekilde. Sanırım bizim logoyu sökünce altta oluşacak boşluğu önce doldurmak gerekecek. Ardından bu tip ürün yapıştırılabilir diye dü
şünüyorum.
US $8.12 15% OFF|Tahmini Teslimat Zamanı

Ömer34

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri (titanyum) Sedan
Ürün linki alttadır. Bizimki gibi yumuşak malzeme değil sert malzemeden.
Not: Bizim direksiyonlardaki logo gömülü olarak yapılmış. Bu ürün ise düz zemine yapıştırılacak şekilde. Sanırım bizim logoyu sökünce altta oluşacak boşluğu önce doldurmak gerekecek. Ardından bu tip ürün yapıştırılabilir diye dü
şünüyorum.
US $8.12 15% OFF|Tahmini Teslimat Zamanı
Bana sanki altina dolum yapmadan olur gibi geldi resimlerden ama bakalım umarım nihayi sonuca ulasabiliriz

Aygen

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Bana sanki altina dolum yapmadan olur gibi geldi resimlerden ama bakalım umarım nihayi sonuca ulasabiliriz
Orjinal amlem bilidiğim kadarı ile bombeli bir yapıya sahip (airbag kapağının şekli sebebiyle).
Haliyle arkası düz olan bir amblem büyük ihtimalle düzgün bir şekilde oturmayacaktır.
Zaten şu amblemi değiştirmenin 2 zorluğu var, birincisi eski amblemi düzgün bir şekilde sökebilmek, ikincisi de arkası düz bir ambleme gerekli eğimi vererek airbag kapağındaki yuvaya tam oturabilecek şekle sokmak :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Burda ki en büyük TEHLİKE aldığınız ürünün ayakları eskisi ile aynı değil yerine takmak için o ayakları kesmen gerekiyor ve yapıştırma usulu yapacaksın kaza anında kapak patladığı için ablemin yerinden fırlayarak ciddi anlamda yaralanmaya sebep olur bunun bilincinde ol.

Ovalliği vermen lazım vermediği sürece üzerindeki daha iyi durur.

Ovallik içinde ben 1. denemede parçaladım.
2.denemede çatlattım ama eskiye oranla daha iyi.

Eskiyi sökünce ovallik kısmını görürsün aynı ölçüyü / eğimi yakalaman lazım.

Aldığın ürün sert olduğu için esnemesi zor oluyor ve esnetirken üzerindeki kaplamayı da çatlatma ihtimalin var.

ince bi tornavida ile hafif hafif kastır köşelerden , tornavida altına girecek kadar kalkınca tornavidayı hep alt dan alt dan yürütecenki köşelere iz yapmasın.

Son düzenleme:

sarpworks

Katılımcı
Araç Markası
Mazda CX 9
Araç Renk ve Tip
White Pearl
bu sabah ise giderken aklima geldi. amblemin birkac fotosunu ve tahmini olculerini aldim. servise henuz gidemedim.

1 inch = 2.53cm buna gore metredeki olcuyu hesaplayabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• IMG_2119.jpg
    IMG_2119.jpg
    237.3 KB · Görüntüleme: 69
  • IMG_2120.jpg
    IMG_2120.jpg
    225.3 KB · Görüntüleme: 70
  • IMG_2121.jpg
    IMG_2121.jpg
    234.4 KB · Görüntüleme: 68
  • IMG_2122.jpg
    IMG_2122.jpg