Cx-5 & X-Trail

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Az önce arabamla yazlıktan geldim, samimi söylüyorum yolda aklıma ne vergisi, ne yakıtı, ne ikinci eli geldi. Her kilometrede tek aklıma gelen iyiki bu arabaya bu kadar para verip almışım bu sürüş keyfi ve bu kaliteye verdiğim para helal olsun. Arabam ben onu her kullandığımda bana bu keyfi verebiliyorsa diğer olumsuzluklar umurumda bile değil.:) :

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Az önce arabamla yazlıktan geldim, samimi söylüyorum yolda aklıma ne vergisi, ne yakıtı, ne ikinci eli geldi. Her kilometrede tek aklıma gelen iyiki bu arabaya bu kadar para verip almışım bu sürüş keyfi ve bu kaliteye verdiğim para helal olsun. Arabam ben onu her kullandığımda bana bu keyfi verebiliyorsa diğer olumsuzluklar umurumda bile değil.:) :

Bu konuyla ilgili; [member=528]emd20[/member] "bir daha mı geleceğim düynaya" diyerek, tüm mahalle baskısını kırmış ve CX-3 için kapora verdiğini yazmıştı...

:)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben de öyle düşünüyorum ama cüzdanım buna imkan vermiyor... Yoksa kırmızı bi skyactive kapının önünde olurdu...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Nissan Qashqai kullanmış ve Mazda yanında Nissan grubunu takip eden bir kişi olarak isterse Xtrail her türlü avantajı barındırsın hatta fiyatıda düşük olsun kesinlikle bulaşılmayacak bir araba..Qashqai grubuna üyeliğim halen devam ediyor ve birçok arkadaşım var yeni qashqai ve xtrail sahibi hergün birinden başka bir sorun duyuyorum. Hatta ben qashqai sahibiyken mevcut kronik hata ve arızalar yeni kasada da devam ediyor. Yeni qashqai almayı düşünen arkadaşlara bu problemleri söylememe rağmen yinede aldılar vergidir az yakıttır diye düşünürek şimdi bana dediğin gibi problemler var ama olsun az yakıyor diyorlar..Bir kere araç içerisinde ses takıntınız varsa Nissanı hemen silin kafanızdan. Çünkü 3-4 bin km sonra konsoldan ve iç aksamdan sesler gelmeye başlıyor..Cx5 her ne kadar vergisi algısı fazla gibi gözükse de ben kaliteli araca binicem arkadaş diyoesanız hiç düşünmeyin ama yok cx5 yerine başka ne alabilirim derseniz bence Nissan bu grubun içinde olmasın..

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Nissan Qashqai kullanmış ve Mazda yanında Nissan grubunu takip eden bir kişi olarak isterse Xtrail her türlü avantajı barındırsın hatta fiyatıda düşük olsun kesinlikle bulaşılmayacak bir araba..Qashqai grubuna üyeliğim halen devam ediyor ve birçok arkadaşım var yeni qashqai ve xtrail sahibi hergün birinden başka bir sorun duyuyorum. Hatta ben qashqai sahibiyken mevcut kronik hata ve arızalar yeni kasada da devam ediyor. Yeni qashqai almayı düşünen arkadaşlara bu problemleri söylememe rağmen yinede aldılar vergidir az yakıttır diye düşünürek şimdi bana dediğin gibi problemler var ama olsun az yakıyor diyorlar..Bir kere araç içerisinde ses takıntınız varsa Nissanı hemen silin kafanızdan. Çünkü 3-4 bin km sonra konsoldan ve iç aksamdan sesler gelmeye başlıyor..Cx5 her ne kadar vergisi algısı fazla gibi gözükse de ben kaliteli araca binicem arkadaş diyoesanız hiç düşünmeyin ama yok cx5 yerine başka ne alabilirim derseniz bence Nissan bu grubun içinde olmasın..

+1

made in japan = made for no problem :)

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
forester xt turbolarda kronik sorun falan mı var hiç değinilmemiş onlara.
2 litre mtvsi verildikten sonra neden 240 hp subaru awd sistemli bir araca binilmesin.
Fiyatlarda cx-5 ile aynı seviyelerde

selmazda

Katılımcı
Dediğin doğru, fakat 2015 CX-5'in fiyatını çok buldukları için başka alternatif düşünüyorlar. Forester'ın fiyatı da aynı, o yüzden. Yoksa Forester'ın turbosu tabiki iyi araba, 2. alternatif, CX-5'in yanında. Sorun ikisinin de 2. eli zayıf ve satarken zarar ediyorsun.

forester xt turbolarda kronik sorun falan mı var hiç değinilmemiş onlara.
2 litre mtvsi verildikten sonra neden 240 hp subaru awd sistemli bir araca binilmesin.
Fiyatlarda cx-5 ile aynı seviyelerde

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Dediğin doğru, fakat 2015 CX-5'in fiyatını çok buldukları için başka alternatif düşünüyorlar. Forester'ın fiyatı da aynı, o yüzden. Yoksa Forester'ın turbosu tabiki iyi araba, 2. alternatif, CX-5'in yanında. Sorun ikisinin de 2. eli zayıf ve satarken zarar ediyorsun.

Abi ticari araçları bir kenara bırakırsak 1.6 lt üzeri olupta zarar ettirmeyen araç aklıma gelmiyor benim. Subaru ve mazda 1.6 olsa dahi zarar ettirir suv segmentinde orasıda ayrı. 6 ayda bir servise git, servisler sadece 8-9 şehirde olsun, yedek parçayı aradığın anda bulama vs.. sebeplerle millet mazda ve subaruya fazla yaklaşmaz. Araziye gidecek adamlarda zaten toyota veya mitsubishi alıyor

selmazda

Katılımcı
Ben de az önce Şile'den geldim, aynı düşünüyorum. Bu aracın verdiği sürüş keyfini, direksiyon keyfini inanın başka bir araç veremez!

X-trail geçen yıl test etmiştim, bu zevki alamadım gerçekten. CX-5'in son derece sportif, zevk veren bir direksiyounu var. Bir işiniz olmasa bile bir yere gitmek istiyorsunuz, sırf aracı kullanmak için! Gerçi hayatımda çok fazla aracım olmadı kıyaslamak için, ama bir çok aracı kullandım, ama inanaın insanı bu kadar mutlu eden başka bir araç kullanmadım! Mercedes, Subaru Legacy, Renault, Qashqai, Citroen, Audi6, çok az da BMW 5.20 Dizel kullandım, hiç biri bu zevki vermedi.

Sedece Yeni Subaru Forester'ı merak ediyorum test sürüşü yapacağım bir de yeni Mondeo'yu.

Şile yolunda biraz da şehir içi(giderken Kartal-Sultanbeyli istikametinden gittim, gelirken çekmeköy- Ümraniye)biraz dur kalk. Çok az da off road sayılabilecek tozlu topraklı yolda kullandım. 7.8lt tüketti, 160 km. Tüketim malesef fabrika verilerini hiç bir zaman tutmuyor hatta yaklaşmıyor. Ama rakiplerine göre tüketimi iyi.

Ekleme yapma ihtiyacı duydum şile yolunda 3-4 kez şu gazı dipleyip roketleme olayını da test ettim, gelirken de bir müddet sabit gazı kullanarak geldim. gelirken biraz trafik oldu. Tüketim için bunları da hesaba katmak lazım, o zaman tüketim fena değil denebilir.

Ayrıca aklınızda olsun roketleme olayında daha önce tartışmıştık, araçta ilk defa farkına vardım, gazı dipleyince altta tıklama yeri var. Tıklayıp vites küçültüp hızlanıyor. Her ne kadar ceviz kırar gibi sert olmasa da, fındık kırar gibi daha yumuşak yapıyor bunu :)

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Valla benim için bir ikilem yok, benim fikirlerim her zaman çok nettir.

CX-5 yeni otomobile 140 vermem. Önden çekiş veya arkadan itiş SUV almam. Kullanım rotam ve şeklim dizel için uygun değil. Gereğinden yumuşak süspansiyonun da gereğinden sert süspansiyonun da konforsuz olduğunu düşünürüm.

Konfor öncelikli olarak araç alsam bu fiyat seviyelerinde ve bu araçlarla uğraşmam, E180 veya 5.20i temiz ikinci el alırım. Fiyat biraz daha düşük deniliyorsa, bir önceki kasa veya şimdiki kasa C180 Fascination alırım. (AMG değil)

Dizel ve 1.6 isteniyorsa, Renault motor seviliyorsa C200 bluetech alırım.

Önden çekiş ve konfor öncelikli tercihimde SUV değil, konfor ayarlı sedan modellere giderim.

SUV fleksibilitesi ve görüntüsü istiyorsam kesin 4x4 ler arasında kıyas yaparım. örneğin Forester hem geniş, hem konforlu hem 4x4 seçenekler sunuyor. Üstelik lüks olmamasına rağmen şahsına münhasır bir araç...
2015 makyajlıda kalite artışından ziyade donanım artışı ve farkları var.

Hatta benim bazı ciddi eleştirilerim hakkında hiçbir şey yapılmamış. 2012-2014 modellerin donanımları gayet yeterli, CX-5 düşünüyorsanız ikinci el rahatlıkla alabilirsiniz. CX-5'teki bazı donanımlar halen benim 2014 model BMW 3.20 aracımda yok, hem de aldığımda en üst modeliydi.
Sevgili Üstadım açıklama ve önerilerine çok teşekkürler...Dediğin gibi ve bencede konforun tek doğru adresi E180...Fakat eşim ve kızım suv kullanmak istediğinden ,mahdum ise spor tip istediğinden ben mecburen hanımların kullanacağı arabaya kaldığımdan suv ile konfor seçeneklerini birleştirmek istiyorum tercihte...Bu durumda mazdanın 2015 modelinde dediğiniz gibi kalitenin aynı olduğu fakat donanımsal artıların olduğu gerçeğiyle ,zararı enaza ındirme düşüncesiyle temiz bir ikinci el alıp 40-50k kar ile 7-8 sene alınır kullanılır cx5..Sanırım seneye yenilenecek E180 beklenir sahsım için..Tüm cevap ve düşüncelerini açıklayan dostlarada çok teşekkür ederim..Benim gibi kafası karışık olanlara yardımcı çok güzel bir konu oldu..

emd20

Sessiz
Bir de tipi tabii ki...Geçenlerde yeni x trail gördüm, cx5 in yanında çok tupsiz kalır, x trailin eski kasası daha iyiydi sanki, yenisi çok sıradan olmuş...

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bana soruyorsaniz,yukarida yazdim kesin fikrimi..Ama konu ilginç,devam edilmesi zevkle okunur ve takip edilir..☺

Üst Alt