Bu Araç Hakkında Görüşleriniz Nelerdir? (III)

fanded

Sessiz
Araç Markası
Toyota
Merhaba arkadaşlar, bir süredir skyactiv mazda 6 ve cx 5 arasında gidip gelirken fiyatların geldiği noktadan sonra vazgeçtim. Alacak imkanım var ama açıkçası 7-8 yaşındaki araçlara 800.000 civarı ödemek çok mantıklı gelmedi. Sonrasında eski kasa mazda 6'lara bakmaya başladım. İlandaki araç temiz duruyor servis bakımlı, lpg takılmamış. Bu araçla fikirlerinizi alabilirsem çok memnun olurum. Bunun dışında başka mazda 6 tavsiyesi olursa değerlendirebilirim.

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba arkadaşlar, bir süredir skyactiv mazda 6 ve cx 5 arasında gidip gelirken fiyatların geldiği noktadan sonra vazgeçtim. Alacak imkanım var ama açıkçası 7-8 yaşındaki araçlara 800.000 civarı ödemek çok mantıklı gelmedi. Sonrasında eski kasa mazda 6'lara bakmaya başladım. İlandaki araç temiz duruyor servis bakımlı, lpg takılmamış. Bu araçla fikirlerinizi alabilirsem çok memnun olurum. Bunun dışında başka mazda 6 tavsiyesi olursa değerlendirebilirim.

Rengi de kendi de güzelmiş... :harika:
Dikkatli inceleyip bütçe mümkünse alınır.

Aşağıdakinin rengi bozuk :hihi:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Yazdıkları harici bir şey yoksa çok güzel görünüyor, alınır duruyor, rengi de cezbedici.

Şehir içi yakıtı sizi üzebilir, bir de torpidoya serilen koruyucu altında erime ya da deformasyon var mı diye bakmak lazım.

fanded

Sessiz
Araç Markası
Toyota
Yazdıkları harici bir şey yoksa çok güzel görünüyor, alınır duruyor, rengi de cezbedici.

Şehir içi yakıtı sizi üzebilir, bir de torpidoya serilen koruyucu altında erime ya da deformasyon var mı diye bakmak lazım.
Torpido aklımda hocam koruyucunun olmadığı fotoğrafta temiz görünüyor gibi geldi ama bakarım yine, sürüşümün %90'ı uzun yol olduğu için yakıt konusunda pek endişem yok.
Adem ustaya götürüp baktırıp almayı düşünüyorum, motor kaporta hepsine bakar heralde.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Torpido aklımda hocam koruyucunun olmadığı fotoğrafta temiz görünüyor gibi geldi ama bakarım yine, sürüşümün %90'ı uzun yol olduğu için yakıt konusunda pek endişem yok.
Adem ustaya götürüp baktırıp almayı düşünüyorum, motor kaporta hepsine bakar heralde.
Adem Usta 'nın onayından geçmesi muhteşem olur elbette. Bakılacak bir yer de direksiyon kutusu ki Adem Usta bu durumun zaten farkında olur.

Gökan Turmuş

Katılımcı
Araç Markası
Citroen C5 DC
Araç Renk ve Tip
Gümüş
Merhaba, uzun yıllardır köşe kapmaca oynadığım bir araç olan Mazda 6 yı sonunda bir arkadaşımın aracılığı ile bulmuş oldum. Görüntü olarak gayet güzel bir 2.0 dizel Mazda 6 station a talip durumdayım. Ancak yedek parça konusunda sıkıntı yaşar mıyım? Kelebek cam bagaj kapağı gibi şeyleri bulamayacağıma eminim ancak kalan parçalar beni ne kadar zorlar?

Hem stationlara hem Mazda 6lara olan zaafım sonucu önüme çıkan şu araca kitlenmiş durumdayım. Birikimim bu aracı almaya yetiyor ancak parça motor konusunda muallaktayım. 2.0 dizel motor 340binden sonra bana ne gibi sorunlar çıkartır?

Mazda / 6 / 2.0 / CDH TE / 2003 MAZDA 6 STATİON WAGON 136 BGTEMİZ DEĞİŞENSİZ TEK PARÇA BOYA sahibinden.comda - 1070437420
Motoru problemlide olsa her şekilde hallolur, bence önemli olan kısmı parayla çözülemeyecek iç kondisyonu ve kaportanın orijinalliği, ben mazda 929 Royale parça buluyordum ki bunu bulmak çok daha kolaydır. Kendi adıma imkanım olsun alırım göründüğü gibiyse. Birde bagajın fotoğrafını niye koymamışlar merak etmedim değil.

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB

Adem usta bakarsa ve sorun yok ise aşağıdakinin yerine bunu alırım (Şahsi düşüncem)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Adem usta bakarsa ve sorun yok ise aşağıdakinin yerine bunu alırım (Şahsi düşüncem)

Bunun 1,3 ve azıcık dolusunu geçen ay 565'e aldı arkadaş.

Bakış açısı ayrıca güzel :harika:

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Bunun 1,3 ve azıcık dolusunu geçen ay 565'e aldı arkadaş.

Bakış açısı ayrıca güzel :harika:
1.3 olanı hiç olmazsa dizel. 1.4 atmosferik araba 77 beygir gerçekten çok vasat. Bu arada şimdi 600ü devirmistir o araç :rolleyes: daha 3 dk önce arkadaş kia rio gösterdi 2017 dizel Manuel 80bin km 500bin. Herkesin bakış açısı farklı ama ne bileyim.. Yedek parça diye diye bir hal olduk

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
1.3 olanı hiç olmazsa dizel. 1.4 atmosferik araba 77 beygir gerçekten çok vasat. Bu arada şimdi 600ü devirmistir o araç :rolleyes: daha 3 dk önce arkadaş kia rio gösterdi 2017 dizel Manuel 80bin km 500bin. Herkesin bakış açısı farklı ama ne bileyim.. Yedek parça diye diye bir hal olduk
@Gökan Turmuş kendi emektarına parça buluyorsa her şey mümkündür aslında... :)

Azıcık cesaret.

onderdemırel

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan

Selamlar araç sahibi benim benden önceki sahibi sıfırdan beri tüm bakımlarını Mazda Evo yetkili servisinde yaptırmış teyit ettirdik servisten araç 1 seneye yakındır bende son bakımını 136.500 km'de Mazda Ekinci Adem Ustaya yaptırdım araç konusunda seçici ve titiz olduğum kadar servis ve usta konusundada çok titizimdir...Sağolsun aracımı baştan sona kontrol etti bakımlarını yaptı bende hayranlıkla onu izledim ve takdir ettim...Aracım şuan 138.600 kmdedir satma sebebimiz babam memelekete gideceği için suv araç almak yaylada kullanacak çünkü yazdıklarımın hepsi doğrudur...

fanded

Sessiz
Araç Markası
Toyota
Selamlar araç sahibi benim benden önceki sahibi sıfırdan beri tüm bakımlarını Mazda Evo yetkili servisinde yaptırmış teyit ettirdik servisten araç 1 seneye yakındır bende son bakımını 136.500 km'de Mazda Ekinci Adem Ustaya yaptırdım araç konusunda seçici ve titiz olduğum kadar servis ve usta konusundada çok titizimdir...Sağolsun aracımı baştan sona kontrol etti bakımlarını yaptı bende hayranlıkla onu izledim ve takdir ettim...Aracım şuan 138.600 kmdedir satma sebebimiz babam memelekete gideceği için suv araç almak yaylada kullanacak çünkü yazdıklarımın hepsi doğrudur...
Selamlar, yarın sizi aramayı düşünüyordum hocam burada denk geldik iyi oldu. Aracımı yarın bir arkadaş almaya gelecek bir sıkıntı çıkmazsa yarın görüşürüz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Selamlar, yarın sizi aramayı düşünüyordum hocam burada denk geldik iyi oldu. Aracımı yarın bir arkadaş almaya gelecek bir sıkıntı çıkmazsa yarın görüşürüz.
Alandan ve satandan %2 komisyon alınır... Müdüriyet...

:komik:

Şaka Tabi... Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.

Üst Alt