Bu Araç Hakkında Görüşleriniz Nelerdir? (III)

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda MPV LWEW
Araç Renk ve Tip
Siyah-MPV
Üstat bunlar sadece yağ filtresi ve değişim işçiliğine istiyorlar. Yağ benden.
Oğlum yağı ben veriyorum bari yağlayın la direkt kuru kuru olmaz ki :)
Filtre pensemi yeniledim, lokma başlıklarında da kötüleyenleri tamamladım. köyde bi haftasonu yagı süzüle süzüle, filtreleride degiştiriyorum. Geçen altını görüyüm arabanın diye yag degişimini yaptık sanayide. usta(!) yag filtresini sökemedi. girdim altına penseyle 3-5mm oynata oynata gevşettim. noldu indirimmi yaptı yok yine alacagını aldı.
velhasılı "DIY" takılmak en güzeli heleki bu devirde.

Yağ filtre 500
Hava filtre 800
5 litre shell yağ 1000
Buji 650 civarı
Polen filtre 1250 , yan sanayi 250

Kabaca 323 yağ bakımı böyle

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Abi temiz bir şey denk gelse 450'ye kadar çıkacağım.

2004-2006 elantralara bile baktım yani düşün artık.

2002-2005 focuslara yazdıkları rakamlar zaten uçmuş gitmiş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

626 ilk hedefimdi ama ilandakilere baktıysan sen de fark etmişsindir elekaltı kalmış hep.

Şu nasıl?

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Yağ filtre 500
Hava filtre 800
5 litre shell yağ 1000
Buji 650 civarı
Polen filtre 1250 , yan sanayi 250

Kabaca 323 yağ bakımı böyle
Bunlar orjinal fiyatları galiba bir filtre o kadar etmez etmemeli:)

Filtre pensemi yeniledim, lokma başlıklarında da kötüleyenleri tamamladım. köyde bi haftasonu yagı süzüle süzüle, filtreleride degiştiriyorum. Geçen altını görüyüm arabanın diye yag degişimini yaptık sanayide. usta(!) yag filtresini sökemedi. girdim altına penseyle 3-5mm oynata oynata gevşettim. noldu indirimmi yaptı yok yine alacagını aldı.
velhasılı "DIY" takılmak en güzeli heleki bu devirde.
Valla hocam imkanım olsa 17 anahtar ile işimi hallediyorum. Birde filtre anahtarı lazım. Yağ su değişimi çok basit işler. En iyisini yapıyorsun.

Ozanihat

Katılımcı
Araç Markası
2016 - Egea 1.6 E-Torq
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Tabanway
Araç Renk ve Tip
Ten Rengi 41 Numara
Burada kiralar aşırı yüksek. Yani kimseye fiyat için bir şey diyemiyorum...
Kiralar yüksek ama toplumun ahlaki değerleri düşük. En güzel tespiti sen yapmıştın, kira artışı veya diğer girdilerin artışı oranında fiyat arttırsalar bi şey diyemeyiz ama durum bundan çok farklı.

Bunun acısı mutlaka çıkar.

Murat Yılmaz

Seçkin Üye
Araç Markası
2012 Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Füme
Kiralar yüksek ama toplumun ahlaki değerleri düşük. En güzel tespiti sen yapmıştın, kira artışı veya diğer girdilerin artışı oranında fiyat arttırsalar bi şey diyemeyiz ama durum bundan çok farklı.

Bunun acısı mutlaka çıkar.

İşte kirayı öne sürüp basit işleri ya yapmak istemiyorlar ya da yüksek fiyat çekiyorlar. Artık insanımız alıştı bazı şeyleri kendisi yapmaya. Eskiden otoparkta bir şeyler yapmaya çalışırken bize bön bön bakanlar şimdi otoparklarda yağ değiştiriyor :D

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
2 adet yağ filtresi man,bir hava filtron ve bir polen filtresi aldım.680 tl ye :) Dünkülerin biri tek filtreye 200 diğeri 400 demişti.Veli Babın dediği gibi çıkar bu.
Ivır zıvır parçaları net üzerinden almak çok mantıklı.

Murat Yılmaz

Seçkin Üye
Araç Markası
2012 Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Füme
Usta trip atıyor sonra :D

Geçenlerde rulman aldım;

Hepsiburada fiyatı 110 tl
Parçacı fiyatı 175 tl
Başka bir parçacı da 300 tl

Araştırmadan almayın. Esnaf bizim dükkan kiramız var diyecek, internetten satanların da kargosu ve pazaryeri komisyonu var dersiniz ;)

Pazaryerlerinde otomobil kategorisi komisyonları %12-17 aralığında. En ucuz kargo 60 tl civarı.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
Xmax 300 & İ20
Araç Renk ve Tip
Siyah - Beyaz
İşte kirayı öne sürüp basit işleri ya yapmak istemiyorlar ya da yüksek fiyat çekiyorlar. Artık insanımız alıştı bazı şeyleri kendisi yapmaya. Eskiden otoparkta bir şeyler yapmaya çalışırken bize bön bön bakanlar şimdi otoparklarda yağ değiştiriyor :D

Ben yakında tarife listesi yapıcam bu gidişle. :D
Fren balatamı değişir miyiz, bi yağını değişelim, amortisör takozum dağılmış.... Sözüm meclisten dışarı, samimi olduklarımla alakası yok bu konunun ben bu işleri zevk için yapar gene yaparım.

Da birlikte aynı iş yerinde çalışıp, samimi olmadığım; ben alt takım, şanzıman indirirken dalga geçen insanlar bile sende fren balata aparatı varmış, sende tork anahtarı varmış diyip yanaşmaya başladı. Ekonominin ve verilen fiyatların durumu buradan da belli oluyor.
Arkadaş hadi ben ustaya istediğim şekilde yaptıramadığımdan kendim yaparım, ona vereceğim paraya takım alırım diye takım dizdim. Benle "o aparata, o anahtara para mı verdin, ona vereceğin paraya 3 kuruş daha koyar ustaya yaptırırdın" diyen arkadaş sen yüzün kızarmadan nasıl gelip beleşe iş yaptırmaya çalışıyorsun :D Sanayiye bi sorayım kaça yapıyorlarmış, oradan gelen fiyatın %40 düşüğüne sana fiyat verrim dedim.

Geçenlerde rulman aldım;

Hepsiburada fiyatı 110 tl
Parçacı fiyatı 175 tl
Başka bir parçacı da 300 tl

Araştırmadan almayın. Esnaf bizim dükkan kiramız var diyecek, internetten satanların da kargosu ve pazaryeri komisyonu var dersiniz ;)

Pazaryerlerinde otomobil kategorisi komisyonları %12-17 aralığında. En ucuz kargo 60 tl civarı.

O konuda ayrı be abi. Motor için aksesuar almaya gittim. Hepsiburada da fiyat 950. Yerine gittim ne kadar dedim 950 dedi. Ya hb veya trendyol komisyonu kargosu var, nakit vercem yerine gelmişim almaya bi indirim yap dedim. Fiyatlar sabit dedi.
Ben kargo ödemiyorum üyelikten dolayı. Peki dedim dükkanın içinde sipariş verdim. Bugün kargoya yetiştirir misin hb dan siparişi verdim, bi de patpata sararsan iyi olur ezilip çizilmesin dedim. Bön bön bakıyordu ben dükkandan çıkarken :koptum::koptum:

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Tabanway
Araç Renk ve Tip
Ten Rengi 41 Numara
Arkadaşımın aracı, sizce fiyat nasıl.
Araba arıyor olsam bu segment ve marka bakmak hiç aklıma gelmez, on yaş için geçen yılın piyasa fiyatı sanki km'den kurtarıyor binici için.

Piyasasını bilmiyorum tamamen kendi yorumum, belki de yanılıyorumdur. :rolleyes:

(bir sonraki aracım kılıyo oluyormuş)

:komik:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Arkadaşımın aracı, sizce fiyat nasıl.
Düşüş eğiliminde olan fiyatlarda bu segmentteki araç için bence yüksek. Ama bu işler artık balık tutmaya döndü. Burada balık mı olur boşa niye olta atıp zaman geçiriyorsun derler bi bakmışsın çekmişsin kırmızı pullu alabalığı

Üst Alt