Bu Araç Hakkında Görüşleriniz Nelerdir? (I)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Merhabalar, OTV indirimi ve kurun düşüklüğünü yakalayıp aracı değiştirmeyi düşünüyorum.

Aşağıdaki özelliklerde biraz araştırdım.

150k bandında
SW
maksimum 1-2 yaşında
km de kuruş olarak az yaksın (tercihim hybird veya LPG)
otomatik

Auris SW Hybird buldum. Kasa çok hoşuma gitmesede fiyat performans olarak iyi duruyor.
Sıfır full paketi meatlik boya navigasyon liste fiyatı 165k.
Sahinden de bir tane var ikinci el 500 km de 145k.

Sizce piyasaya göre f/p nasıldır?
Ve mazda 3 impressive den sonra çok üzer mi?

Not: Bence üzerde çok mu az mı üzer :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yandan acayip tipsiz duruyor :D. Bunların vergileri nasıl, normal 1.8 motor gibi mi? Hibrit zaten seçenek yok ki başka, LPG uyum olsaydı direk Levorg alın derdim. Donanım paketi çok eksi değilse çok üzeceğini sanmıyorum.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Yandan acayip tipsiz duruyor :D. Bunların vergileri nasıl, normal 1.8 motor gibi mi? Hibrit zaten seçenek yok ki başka, LPG uyum olsaydı direk Levorg alın derdim. Donanım paketi çok eksi değilse çok üzeceğini sanmıyorum.

MTV si 1.8 benzinli gibi yani 2.0 vergisi ödeniyor maalesef :( Bakımdan maliyetleri düşük amorti ediyor demişler.

Levorg aslında gerek teknik gerekte tasarım olarak daha çekici ama yakıtı baya üzüyormuş ve fiyat olarak sıfırda 70bin kadar fark oluyor.

Bu arada garantisi dolduğunda Aurise LPG taktırsan bedavaya yakın yaar herhalde, bugünün LPG fiyatıyla 12 kuruşa gelir :)

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Octavia tercihim olurdu bu seçeneklerde (DSG artık soru işareti değilse)

Dizele çevreci açıdan sıcak bakmıyorum.

Dün biraz araştırdım. Auris'in kasası değişiyormuş, hatta yeni hybrid 2.0 olabilirmiş.
Beklemekte fayda var diyorlar.

Bu ÖTV indirimi filan konusunuda araştırdım biraz.
Otomobil firmalarını durumu malum, yılbaşından sonra gelecek ek maliyetler, dövizde beklenen artışla ÖTV indiriminin dahada genişletilebileceği konuşuluyor.
Dövizde bekleyip yılbaşı sonrasında fırsatlar kovalanabilir.

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
Aşagı linkteki 10.000 liraya satılık 87 model Shuttle gerçekten çok hoşuma gidiyor.
Arkasınında DadlıHatchBack kıvamında oluşu çok sevimli geliyor :D

40999

41001 41000 40998

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
İlk ilana düştüğünden bu yana favorimde :)
Sağ far değişik denilmiş ama sağ far daha soluk!
2-3 bin indirilebilirse güzel olur...ah sıpa (rk) ahh sattığıma çok pişmanım
Adamla henüz konuşmadım ama sağ far muhtemelen yan sanayi diye düşünmüştüm. Yanı var mı bilmem ama. Bunu 32'ye indirebilir miyiz dersin? Pazarlıkla aran nasıl. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Modeline göre fiyatı çok iyi gibi geldi bana, gerçi segmenti etkendir herhalde bu duruma... Yoksa, ülkemizde öyle kriterler henüz geçerli değil mi? :D
Beni de cezbeden modeli ve özellikle km düşüklüğü. Bir de küçük olmasının yanında yakıtının nispeten az olması da çok cezbedici. Hergün işe gitgel yaklaşık 27 km yol yapmam lazım ve yakıt maliyeti çok mantıklı geliyor. Günlük kullanılacağı ve ağırlıklı şehiriçi olacağı için yakıta çok fazla önem veriyorum. LPG'ye uyumu da var. Çok aklımı çeliyor.:)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Adamla henüz konuşmadım ama sağ far muhtemelen yan sanayi diye düşünmüştüm. Yanı var mı bilmem ama. Bunu 32'ye indirebilir miyiz dersin? Pazarlıkla aran nasıl. :)
Yan sanayi farı varmı bilmiyorum bana yoktur gibi geliyor.
Açıklamaya bakırlırsa satıcının arabadan anladığı yok. Muayene 2021 Kasım demiş bu mümkün değil. 8 airbag var demiş, yanlış! 10 airbag var.
Sağ fardan kastı; önden bakınca ona göre sağda kalan far olabilir :D çünkü yeni duruyor :)

Pazarlık kabiliyetim fena değildir ama artık araç satıcıları ile muhattap olmaktan bıktım abi. Bende şuan araç arıyorum bu Urfalı satıcılar beni araba satarkende, araba alırkende deli ettiler. Şuan bende araba arıyorum Urfa içi. Satıcıya kapı döşemelerinden bagajdan torpidodan foto çekip yollayabilirmisin diyorum. Herif "uğraşamam ben gel bak diyor" :ytrya: sanki albüm yap kargoya ver dedik :naslyany:
Vallahi artık satıcılarla muhattap olasım gelmiyor :)

Son kasa Spark piyasadaki en iyi F/P aracıdır.
B segment ama kabin C segment kadar ferah
Motor 1.2 ama çok seri 1.4 gibi
Donanım D segment arabalar ile kapışıyor
Yakıt süper en az yakan dizelden bile az yakar (LPG ile TL bazında)
Daha ne olsun. Vallahi ben sattığıma çok pişmanım. Gram boya yoktu ve boncuk gibi rengi vardı 30.500 verdik, hatta forumdan talip olursa 29.500'e veririm demiştim. Şimdi bu piyasada başkasında olsa 36-37 isterler :)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt