Mazda 6 GH (2007-13) Bose Amplifikatör Sorunu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi şimdilik çözüldü. Ama ses gelince yarıda bırakmadım yine de içim rahat olsun diye tamamen söküp soketlere falan baktım. Bir sıkıntı göremedim. Ama bunun asıl sebebini merak ediyorum yani tekrarlaması ni istemiyorum
Sesin sonda olduğundan yola çıkarak; ses seviyesi çok yüksek olunca sistem kendini korumaya alıyor olabilir (mi)

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Sesin sonda olduğundan yola çıkarak; ses seviyesi çok yüksek olunca sistem kendini korumaya alıyor olabilir (mi)
Yok abi herturlu denemiştim. Calismiyorken sonda birakmisiz muhtemelen. Normalde 30. Seviye benim sınırım zaten

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Benim amfi bu sefer tamamen gitti galiba. 3 gündür ses yok. Daha önce gidip sonra kendiliğinden düzelmesi üzerine biraz bekledim ama gelmedi. Anfiyi söktüm heryerin temizledim yine yok. Çıkma anfi bilen duyan yada multimedya kullandığı için anfisine ihtiyacı olmayıp satmayı dusunen var mıdır?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Benim amfi bu sefer tamamen gitti galiba. 3 gündür ses yok. Daha önce gidip sonra kendiliğinden düzelmesi üzerine biraz bekledim ama gelmedi. Anfiyi söktüm heryerin temizledim yine yok. Çıkma anfi bilen duyan yada multimedya kullandığı için anfisine ihtiyacı olmayıp satmayı dusunen var mıdır?
Anfinin içine baktınmı

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Bi elektronikçiye versen devre elemanlarını kontrol etse
Çok elektronikciye gittim. Daha önce de ses kesildiği anda hemen gidiyodum neden olduğunu buldurayim diye. Dün akşama kadar Giresun'da bütün elektronik cileri gezdim elimde anfi ile

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Çok elektronikciye gittim. Daha önce de ses kesildiği anda hemen gidiyodum neden olduğunu buldurayim diye. Dün akşama kadar Giresun'da bütün elektronik cileri gezdim elimde anfi ile
Başkan elektronik eskişehir , burası ile bi görüş istersen söküp kargo ile gönderirsin.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Ebay'a bakıyorsun 1500 TL çıkma anfi, alternatif olarak yerine başka amfi takılsa olmaz mı?

Birde şu var anfi konusunda işinin ehli bir usta sorunu çözebilir tabi parçası da bulunursa.

Ayrıca sorunu bulmak açısından amfi araçta takılı çalışır durumda elinle devre elamanlarını yokla eğer ısınan varsa muhtemelen yanmıştır. Eğer ısınan parça yok ise lehimleri büyüteçle incelenmeli çünkü amfiler ısınır ve buda lehimleri eritebilir.

Son düzenleme:

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Ebay'a bakıyorsun 1500 TL çıkma anfi, alternatif olarak yerine başka amfi takılsa olmaz mı?

Birde şu var anfi konusunda işinin ehli bir usta sorunu çözebilir tabi parçası da bulunursa.

Ayrıca sorunu bulmak açısından amfi araçta takılı çalışır durumda elinle devre elamanlarını yokla eğer ısınan varsa muhtemelen yanmıştır. Eğer ısınan parça yok ise lehimleri büyüteçle incelenmeli çünkü amfiler ısınır ve buda lehimleri eritebilir.
Abi anfiyi soğutucu kasayı takmadan calistiramiyoruz. İşlemcileri anında ateş oluyor. Soğutucu kasayı takınca da devre elemanlarina ulaşamıyoruz. Ben yabancı sitelerde çok uğraşan adam gördüm. Bir Rusya da bir de Amerika'da garantili tamir yapan yerler var. Başka da bişey bulamadım. 100 dolarlık bir parçası var onu değiştiriyorlar ama ne parçası olduğunu bilmiyorum

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Dediğin derece ısınıyorsa çıkışlar "Baba" demiştir sana :confused:

Farklı bir amfi takma şansın yokmu aynı özellikleri taşıyan?

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Dediğin derece ısınıyorsa çıkışlar "Baba" demiştir sana :confused:

Farklı bir amfi takma şansın yokmu aynı özellikleri taşıyan?
Bunu sordum. Güvendiğim elektronikçi ler hep olmaz dedi. Ama ben hala ikna olmadım :D

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Niye olmasın ki? Acaba orjinal amfi 12v yerine sanayi elektriği ile mi çalışıyor? :komik:

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Hayır Isparta da yaşıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Niye olmasın ki? Acaba orjinal amfi 12v yerine sanayi elektriği ile mi çalışıyor? :komik:
Digital anfi diyorlar buna. Tam hoparlörlere göre oluyormuş. Ohm degerleri tutmaz hiçbir anfi ile dediler. Hem ses bozulur hem hoparlörler çok dayanmaz diyorlar. Herhalde akimsal uyumsuzluk oluyor. Hoparlörler ide değiştirmek gerekir diyorlar anfi değişince. Çünkü ayriyeten her bir hoparlorde mini bir anfi var yurt dışı sitelerinde öyle birşeyler okudum

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Mini anfi dediğin muhtemelen crossover görevi yapıyordur neyse mesele o değil, amfinin boardundan ve bordun altından resim alabilme şansım varsa yardımcı olmaya çalışırım :) tabi ölçüm aletin olmalı ki elim ayağım olabilesin :)

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Mini anfi dediğin muhtemelen crossover görevi yapıyordur neyse mesele o değil, amfinin boardundan ve bordun altından resim alabilme şansım varsa yardımcı olmaya çalışırım :) tabi ölçüm aletin olmalı ki elim ayağım olabilesin :)
Hocam sen yaparız dersen anfiyi söküp sana yollarım gerekirse hiç sorun degil. :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam sen yaparız dersen anfiyi söküp sana yollarım gerekirse hiç sorun degil. :D

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Bu mesajı ben rizedeyken yazsaydın sök gönder derdim de burada güç kaynağı kullanabileceğim bir tezgah yok. Rize'deyken ses sistemi üzerine (lantis sahibidir ayrıca) dükkanı olan akrabam var. 15 tane anfi tamir ettim, onun iş yükünü azaltmak için :) o ara seninkini de aradan çıkarırdim :) kesin çözüm olarak direkt ona gönderebiliriz. Halleder. Ben ona gitmeden halledebilir miyiz onu merak ediyorum. Bir çalışıyor bir çalışmıyor ise muhtemel bir lehim çatlağı olabilir, yol kopmuş olabilir, ana sigortasınin kesmis ama telden tutuyor yüke binince anfi korumaya geçiyor olabilir, birçok olasılık var hepsini yazmayım :)

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Bu mesajı ben rizedeyken yazsaydın sök gönder derdim de burada güç kaynağı kullanabileceğim bir tezgah yok. Rize'deyken ses sistemi üzerine (lantis sahibidir ayrıca) dükkanı olan akrabam var. 15 tane anfi tamir ettim, onun iş yükünü azaltmak için :) o ara seninkini de aradan çıkarırdim :) kesin çözüm olarak direkt ona gönderebiliriz. Halleder. Ben ona gitmeden halledebilir miyiz onu merak ediyorum. Bir çalışıyor bir çalışmıyor ise muhtemel bir lehim çatlağı olabilir, yol kopmuş olabilir, ana sigortasınin kesmis ama telden tutuyor yüke binince anfi korumaya geçiyor olabilir, birçok olasılık var hepsini yazmayım :)
Denesek mi ki? Sınırsız garanti veriyorlar. Kronik sorunu ortadan kaldiriyorlarmis. Açıklamalarından anladığım kadarıyla boardı yeniden düzenleyip revize ediyorlar.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-09-30-10-09-06-067_cn.wps.moffice_eng.jpg
    Screenshot_2020-09-30-10-09-06-067_cn.wps.moffice_eng.jpg
    351.7 KB · Görüntüleme: 24

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Evet abiler bu kronik sorula ilgili tuhaf birşey oldu. Ben anfiyi sökmeye çalışırken televizyon tamiri ile uğraşan bir arkadaşım vardı o geldi yanıma. Neden söküyosun falan derken benim 10 dk mi almaz o dert ettiğin şeye bak dedi. Çok da şakacı olduğu için ciddiye almadım ama kartı elimden aldı dükkanına götürdü ben bı arkadaşla muabbbet edene kadar yaklaşık 5 dk sonra bu tamam dedi. Taktık çalıştı. Birdaha yapar mı dedim bunu dedim tekrarlarsa sana sıfırını alırım dedi. Bı yemek borçlandık sonuç olarak :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Evet abiler bu kronik sorula ilgili tuhaf birşey oldu. Ben anfiyi sökmeye çalışırken televizyon tamiri ile uğraşan bir arkadaşım vardı o geldi yanıma. Neden söküyosun falan derken benim 10 dk mi almaz o dert ettiğin şeye bak dedi. Çok da şakacı olduğu için ciddiye almadım ama kartı elimden aldı dükkanına götürdü ben bı arkadaşla muabbbet edene kadar yaklaşık 5 dk sonra bu tamam dedi. Taktık çalıştı. Birdaha yapar mı dedim bunu dedim tekrarlarsa sana sıfırını alırım dedi. Bı yemek borçlandık sonuç olarak :)

Böyle rastlantılara bayılıyorum :D

Üst Alt