Mazda 3 BM Skyactiv Benzin/Dizel Yakıt Tüketimi

ediz

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv D
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Slm arkadaşlar. 2018 Mazda 3 Skyactiv d dizel otomatik aracım şuan 2bin km'de ful depo yakıt şehir içi 625 km civarı gösteriyor. Bu 1000km kadar Çıkar mı? araç yeni olduğundan sanırım yakıt sarfiyatı yüksek 7,8 lt gösteriyor genelde şehir içi. Ful depo şehir dışı 1000 km yi geçen oldumu. Tüketimim araç 10bindeb sonra mı düşer bu arada araç mükemmel kalite konfor iç ve bagaj hacim vs alacak arkadaşlara tavsiye ederim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Slm arkadaşlar. 2018 Mazda 3 Skyactiv d dizel otomatik aracım şuan 2bin km'de ful depo yakıt şehir içi 625 km civarı gösteriyor. Bu 1000km kadar Çıkar mı? araç yeni olduğundan sanırım yakıt sarfiyatı yüksek 7,8 lt gösteriyor genelde şehir içi. Ful depo şehir dışı 1000 km yi geçen oldumu. Tüketimim araç 10bindeb sonra mı düşer bu arada araç mükemmel kalite konfor iç ve bagaj hacim vs alacak arkadaşlara tavsiye ederim.
Bir depo kaç litre eder, kullanım şartları ile trafik yoğunluğu nedir, manuel/otomatik şanzıman gibi kriterler yakıta etki eder...

Aşağıdaki mesajlarda, dizel yakıt tüketimi verileri var ama ne kadar kıyas kabul edilir, kullanım şartları belirler.

Ayhan Ersoy

Sessiz
Araç Markası
2016 Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan Dizel
2018 trafiğe çıkışlı makyajlı kasa BN dizel

160.000 km de bakımları aksatılmamış bir araç
Karma tüketim = 5 lt/ 100 km
Otoban tüketimi = 4 lt/ 100 km (Ortalama 110 km hız)

Kış ayı ,klimasız ,tek sürücü ve bagaj pek yüklü olmadığı şartlarda yakıt tüketimi.

30 yıla yakındır sürekli farklı dizel sedan araçlar kullandım en sessiz dizel motoru Mazda ' nın ürettiği dizel motoru benim tecrübe ettiklerim içinde

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Kış ayı ,klimasız ,tek sürücü ve bagaj pek yüklü olmadığı şartlarda yakıt tüketimi.

30 yıla yakındır sürekli farklı dizel sedan araçlar kullandım en sessiz dizel motoru Mazda ' nın ürettiği dizel motoru benim tecrübe ettiklerim içinde
Mükemmel değerler, güzel günlerde nice 160 binlerde kullanmak nasip olsun inşallah. :harika:

Bayiye ilk dizel geldiğinde test etmiştik, sessizliğine inanamamıştım, ön lastiğin oraya eğilince ancak dizel olduğu anlaşılıyordu.

OmmR

Zoom Zoom
Araç Markası
2018 Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan

Aynı kasadan bende de var. Geçenlerde egea cross’un son kasası ile marşa bastık. Benim aracın motor kaputunu açınca dizel olduğuna inandırabildim. Gerçekten sesiz dizel :uyku:

Üst Alt