Araç İçi Kayıt Cihazları

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
ön ve arka kameralı hareket sensörlü gps'li hd kayıt yapan yükseklik ayarlı en az 120 derece açılı olursa güzel olur gopro marka var ama çok pahalı
http://www.gokamera.com/ lik ide bu ancak yurtdışı fiyatı daha ucuz
Gerçekten pahaliymis. Ben maksimum 200-250 arası birşey arıyorum. Daha fazlası beni kasar, hanımla arami açar

Discovery cihazımdan gönderildi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Niyetim yurt dışından almak zaten. Ama öncelikli olarak modeli secmem lazım ki odaklanayim.

Bir çok model var zaten, görüntü kalitesine bak bir de ön ve arka görüntüyü kaydedebilen çift kameralı modeller var, zaten ir çoğunda gece görüşü mevcut ama yine de dikkat et, dosya kayıt türüne ve hangi boyutlarda kayıt edilebilirligine bak, ekrandan anlık izleme ve ses açma kapama modları olanlardan bak yeter en kötü elle tutulur birşey için 50-75$ gözden çıkar, zaten Tr de dandik olmayan ama bahsettiğim özelliklerin tamamı olmayanlar bile 200 tl civarı

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Bir de bendeki 3,5 ya da 10 ar dakika kaydediyor, ayarlayabiliyorsun kendin.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Bir çok model var zaten, görüntü kalitesine bak bir de ön ve arka görüntüyü kaydedebilen çift kameralı modeller var, zaten ir çoğunda gece görüşü mevcut ama yine de dikkat et, dosya kayıt türüne ve hangi boyutlarda kayıt edilebilirligine bak, ekrandan anlık izleme ve ses açma kapama modları olanlardan bak yeter en kötü elle tutulur birşey için 50-75$ gözden çıkar, zaten Tr de dandik olmayan ama bahsettiğim özelliklerin tamamı olmayanlar bile 200 tl civarı
Evet çok fazla model var. Belli birkaç şeyi netleştirdim. Gece gorusu önemli. Gorus açısı en az 120 derece olmalı. Görüntü kaliteli olmalı, hareket sensor olmalı veya olmamalı "çakmakliktan alacaksa elektriği hareket sensoru olmasına gerek yok" video çözünürlük iyi olmalı ama video uzantısı ne olmalı bilmiyorum. Avı iyi değil diye okudum.

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_246783.html paraya kıyılırsa bu model olabilir.

http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_142025.html uygun fiyatlı bu alınabilir. Yalnız beklentiniz öyle aman aman olmasın hüsrana uğrarsınız. Gopro kalitesinde kaydetmez bunların hiç biri. Gece görüş olayıda hikaye oraya takılmayın. Gece görüş dürbünü takılı değil üzerinde sonuç olarak. 140 dereceden yukarı geniş açıyıda tavsiye etmem. Zira açı genişledikçe balıkgözü efekti oluşuyor ve plakaları netleştirmede sıkıntı çıkarıyor. Son olarak gps özelliği olmasına dikkat edin. Hem bulunduğunuz konumu hemde anlık hızınızı görebilirsiniz. Bu sayede kadrandaki sapmalarıda görmüş olursunuz.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_246783.html paraya kıyılırsa bu model olabilir.

http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_142025.html uygun fiyatlı bu alınabilir. Yalnız beklentiniz öyle aman aman olmasın hüsrana uğrarsınız. Gopro kalitesinde kaydetmez bunların hiç biri. Gece görüş olayıda hikaye oraya takılmayın. Gece görüş dürbünü takılı değil üzerinde sonuç olarak. 140 dereceden yukarı geniş açıyıda tavsiye etmem. Zira açı genişledikçe balıkgözü efekti oluşuyor ve plakaları netleştirmede sıkıntı çıkarıyor. Son olarak gps özelliği olmasına dikkat edin. Hem bulunduğunuz konumu hemde anlık hızınızı görebilirsiniz. Bu sayede kadrandaki sapmalarıda görmüş olursunuz.
Geniş açılı olursa daha iyi olur diye düşünmüştüm ama balık gözü iyi olmaz

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Surenin artısı veya eksisi nedir? Videolar 30 dk olsa ne olur?

Bence bi farkı yok, hani bir olayı kısa ve kesiik çeker uzun plursa bütün çeker. Örnek bir kaza anı 5 dk sürdüyse, 3,5 dk ua ayarladıysan iki bölüm de izlersin, 10 dk ya ayarladıysan bütün izlersin. Uzın yolculukta mesela 10 dk sonra keser yeni bir on dk lık vidyo çeker.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Bence bi farkı yok, hani bir olayı kısa ve kesiik çeker uzun plursa bütün çeker. Örnek bir kaza anı 5 dk sürdüyse, 3,5 dk ua ayarladıysan iki bölüm de izlersin, 10 dk ya ayarladıysan bütün izlersin. Uzın yolculukta mesela 10 dk sonra keser yeni bir on dk lık vidyo çeker.
O zaman bi önemi yok yarım saatlik sure daha mantıklı hatta bi saat bile olabilir. Bu arada GPS aklımda alirsam GPS olsun istiyorum.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
A118 ve A118c modellerini gearbestden bi arastirin derim hatta gearbest indirim kuponu arastirin siparisden once

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
yukarda paylaştığım ürün ile ilgili plan ve yorum , ayrıntılı şekilde açıklamış arkadaş

"hocam öncelikle ürün aslında araç içi kullanım amacıyla üretilen bir model değil. Şarja bağlıyken çalışmıyor diye ifadeler var. 2 buçuk saat şarj süresi var.
ben aksiyon kamera olarak da kullanacağım, baya mıncıklayacağım bir ürün.
araç içerisinde kayıt amaçlı kullanım için izleyeceğim yolu size anlatayım.

-öncelikle ürünün vakum aparatı araç camında sabit kalacak
-ürünü kullanmak istediğimde aracıma bindiğimde yerine takıp wi-fi kontrolü ile telefonumdan gerekli komutu verip sürüşe geçeceğim.
-ürüne bu süre zarfında kablo vs bağlı kalmayacak.
-aracımda 230 volt elektrik prizi ve usb şarj soketi bulunmakta. uzun yolculuklarda molada şarj etme imkanım var
-işim bitince ürünü yerinden çıkarıp cebime koyup araçtan ayrılcam.

yukarıda maddeler halinde bahsettiğim teferruatlı gibi gelebilir ama ben bu tip şeylerden sıkılmıyorum. bunun haricinde yüzmeyle ve bisikletle de ilgiliyim.
kamera bu tip kullanımlarda eğlenceli anıları kaydetmeme yarayacak.

bu üründe kendi üzerinde ekran yok, wi-fi bağlantısıyla kameranın çektiği görüntüyü anlık olarak akıllı telefonunuzdan takip etme imkanı var.
kendi üzerinde ekran olmaması dezavantajını dahiyane "telefondan wi-fi senkron" özelliği bertaraf ediyor.
görüş açısı 170 derece, balık gözü geniş açılı çekim yapıyor ve 30fps 1080p çözünürlüğe kadar destekliyor (hafıza deposu kapasitesince 960p, 720p, 480p olarak ayarlanabilir)
bu tip kameraların focus (odaklama) özelliği tabi ki bir dslr kamera kadar olmasa da telefon kamerasının odaklamasından kat kat daha iyi. Lensi kaliteli.
gece çekimlerinde ışık miktarı azalınca görüntü anlaşılırlığı azalabilir. gece sensörü üzerinde pek durulmamış. telefonunuzun kamerasının gece çekimperformansıyla kıyaslayabilirsiniz.
ürün hafif, eğlenceli amaçlarda kullanımda gayet iş görecek bir ürün. Benim alma sebebim "TR'de 400-500 lira; amazonda ~40 dolar hadi alayım" değil açıkçası.
model hobi araçlarına (drone vb.) takılan kameralardan da araştırdım uzunca bi dönem. aliexpress'ten dahi hemen hemen bu fiyatlara geliyor o ürünler.
bu ürün iddialı özellikler ve sağlamlık sunuyor. amazon güvencesiyle satılıyor olması aliexpress 'te satılan ne olduğu belli olmayan aksiyon kameralara göre tabi ki tercih edilmesinde önemli faktör.
ürünün araç içi kamera diye satılan ürünlere kıyasla kendimce hayli hayli muadili ve daha yukarısında imkanlar sunabilecek kapasitede bir ürün olduğunu düşünüyorum.
olabildiğince araştırdım, evladiyelik eğlenceli ve kendi açımdan tecrübe edilmesi gereken bir ürün benim açımdan.
araç içi kameralarda gece çekim, telefondan kontrol, kapasite, boyut ve daha sayamadığım bir kaç faktör açısından değerlendirerek almak lazım.
uzunca bi mesaj oldu aslında pm atacaktım ama bölük pörçük yazmak istemedim; buraya yazmamın sebebi alan arkadaşlar ve almayı düşünenlere umarım faydası olur. ne alacağımızı bilmekte fayda var..
saygılarımla.
"

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Abdulkadir bahsettiğin kamera üstteki yorumdan da anlaşılacağı üzere hafif bir gopro tarzı kullanılabilecek bir alet. Belki gizli kamera olarak bir yerlerden görüntü alabilirsin onun dışında. Ama araç kamerası dediğin harekete duyarlı yada kontak elektriğine bağlı olarak açılıp kapanmalı. Üst kalite birşey isteniyorsa otobüslerde takılı olan şu an aklıma gelmeyen bir marka var onun kameraları güzel. fiyatıda 300 dolar üzerinde

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Abdulkadir bahsettiğin cihazda araç içi kamera özelliklerinin bazılarını taşımıyor. Mesela hareket sensörü, kaliteli çekim, gece çekimi, en önemlisi GPS. O yüzden direk araç içi kamera düşünüyorum. Teşekkür ederim ilgin için. Burada paylaşman daha iyi. Bilgi paylaşınca güzeldir :D

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan

Üst Alt