Araç Alım & Satım, LPG İşlettirme, Muayene ve Plaka Değiştirme İşlemleri

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
o zaman ben mi yanlış anladım ki neyse haftaya şu işle ilgilencem ruhsata işletip muayene işini halledeyim o süreçte herşey anlaşılır
abı mmo dıye bısey yok artık sızdırmazlık dosyasını lpg taktıgın yerı ara onlar verıyor zaten faturan projenle beraber Tuvturke gıtmeden Ek1 dosyayı cıkar abı onu ıstıyorlar 20 tl ızmırde trafıkcıler cıkarıyor Yenı ruhsat da 88 tl muayne 198.6 tl egzoz 50 tl

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
abı mmo dıye bısey yok artık sızdırmazlık dosyasını lpg taktıgın yerı ara onlar verıyor zaten faturan projenle beraber Tuvturke gıtmeden Ek1 dosyayı cıkar abı onu ıstıyorlar 20 tl ızmırde trafıkcıler cıkarıyor Yenı ruhsat da 88 tl muayne 198.6 tl egzoz 50 tl
yuh egzoz 50 lira mı olmuş bu ne arkadaş arabanın g..tüne bi çubuk sok çıkar 50 lira:mad::mad: aslında ilk arabama da lpg taktırıp işletmiştim ama 2012 senesiydi.o zaman mmo dan sızdırmazlık alıyordun demekki işler değişmiş

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
yuh egzoz 50 lira mı olmuş bu ne arkadaş arabanın g..tüne bi çubuk sok çıkar 50 lira:mad::mad: aslında ilk arabama da lpg taktırıp işletmiştim ama 2012 senesiydi.o zaman mmo dan sızdırmazlık alıyordun demekki işler değişmiş
Ruhsatin biri iptal artik trafik aliyor bi tane ruhsat vercek size. o pullu muayene ruhsati iptal

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
geçen gün dolum ağzını tampona aldırdım gazcı arkadaş sızdırmazlığı biz yapmıyoruz ya mmo ya gidicen dedi ya da 1 ocaktan sonra tüw yapıyor istersen bekle dedi ama senin gazcı sızdırmazlık raporu vermiş
Sizin gaz montajını yapan firmanın böyle bir hizmeti yokmuş demekki.

Ben hem dolum ağzının yerini değiştirmek hem de fatura-proje evraklarını almak için gittim montaj yapılan firmaya, oradayken yaptığım istişareler sonucu başka hiçbir yere uğramadan muayeneye girdim. Fatura ve projenin yanında sızdırmazlık (35 TL), EK1 (20 TL), egzoz muayene (50 TL), ruhsat için egzoz muayene kartı (8,5 TL) işlemlerini hallettim. Buradan aldığım evraklarla muayeneye girdim (198 TL) Muayeneden Araç tespit raporu ve muayene raporu olarak 2 evrak verildi. Tüm verilen evraklarla birlikte tescile gittim, Özgür'ün dediğinin aksine benim eski ruhsatlarımı almadılar, yeni tek kağıtlık ruhsatımı (88 TL) alıp süreci bitirmiş oldum.

Muayene bitiş tarihi bilgisini yeni ruhsata veri olarak yazmışlar bu sebeple muayene ruhsatına gerek kalmıyor artık..

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV

Ben hem dolum ağzının yerini değiştirmek hem de fatura-proje evraklarını almak için gittim montaj yapılan firmaya, oradayken yaptığım istişareler sonucu başka hiçbir yere uğramadan muayeneye girdim. Fatura ve projenin yanında sızdırmazlık (35 TL), EK1 (20 TL), egzoz muayene (50 TL), ruhsat için egzoz muayene kartı (8,5 TL) işlemlerini hallettim. Buradan aldığım evraklarla muayeneye girdim (198 TL) Muayeneden Araç tespit raporu ve muayene raporu olarak 2 evrak verildi. Tüm verilen evraklarla birlikte tescile gittim, Özgür'ün dediğinin aksine benim eski ruhsatlarımı almadılar, yeni tek kağıtlık ruhsatımı (88 TL) alıp süreci bitirmiş oldum.

Muayene bitiş tarihi bilgisini yeni ruhsata veri olarak yazmışlar bu sebeple muayene ruhsatına gerek kalmıyor artık..
bütün işleri tamaladım
yarın tüv den randevu aldım. emniyete ruhsat değişimi için giderken dilekçe falan lazım mı yoksa tüv ün verdiği evraklarla direk emniyete gitmek yeterli mi?

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
bütün işleri tamaladım
yarın tüv den randevu aldım. emniyete ruhsat değişimi için giderken dilekçe falan lazım mı yoksa tüv ün verdiği evraklarla direk emniyete gitmek yeterli mi?
Direk abi tuvturk belgeleriyle bir de nakit 88 tl lazim

Benim orijinal lpg faturamı bile aldi. Ben anlamadim lpg faturami niye aldi ki yarin öbur gün garanti kapsaminda bisey olsa elimde faturanin orijinali yok ilginc. Bi de memurlar cok tuhaf bisey sorulmuyor tersliyorlar insani faturam gitti araya. Bisey soruyon polise insani tersliyor azarliyor. Sizin lpg faturasi alindi mi ?

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
sağol özgür 88 işin en zor kısmı olcak:)

Benim orijinal lpg faturamı bile aldi. Ben anlamadim lpg faturami niye aldi ki yarin öbur gün garanti kapsaminda bisey olsa elimde faturanin orijinali yok ilginc. Bi de memurlar cok tuhaf bisey sorulmuyor tersliyorlar insani faturam gitti araya. Bisey soruyon polise insani tersliyor azarliyor. Sizin lpg faturasi alindi mi ?
faturanın fotokopisini çekmek zor gelmiştir o yüzden aslını almıştır. tersleme azarlama kısmınada nedense hiç şaşırmadım söylenecek yazılacak çok şey var ama iki amcamın oğluda polis olduğu için sessiz kalıyorum:mad:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
faturanın fotokopisini çekmek zor gelmiştir o yüzden aslını almıştır. tersleme azarlama kısmınada nedense hiç şaşırmadım söylenecek yazılacak çok şey var ama iki amcamın oğluda polis olduğu için sessiz kalıyorum:mad:

Ülkemizde devlet kurumları hatta hizmet veren bütün kurumlar bitmiş durumda. Bu yüzden başınıza ekstra bir iş açmadan işinizi gördürün ve şükredin... :( Bu durum elbette gelinen noktaya mazeret değil ancak bunu bir avuç güzel insanın değiştirme veya düzeltme gücü yok maalesef. 2007 yılından itibaren çeşitli senaryolar ile devlet kurumları ile oynanmaya başlanıldığında, neler olabileceğini öngördük ama her zamanki gibi nafile bir öngörü oldu bu... Şimdilik kör topal gidiyor, asıl mesele ülkenin bu duruma gelmesinde katkıda bulunanların sayısı çoğaldığında yılan kuyruğunu yemeye başlayacak... İşte o zaman seyreyleyin gümbürtüyü... :cool:

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
benim aslını geri verdi memur hanım artı tüpünüzde sıkıntı olduğunda bununla başvurusunuz daha sağlıklı olur diye açıklamada yaptı ayrıca isteseydin keşke .

ayrıca depo kapağını benzinin yanına aldım ama 323 bj kasa kullanıcıları depo kapağının kenar kısmı canavar ile kesilecek iç taraftan ama panik yok :D bunu baştan belirtin yoksa iç kısımda dolum ağzına depo kapağının kenarı değiyor bu sefer lpgci usta pense ile sıkıp yer kazanmaya çalışıyor depo kapağı zarar görüyor bu sefer
bilginiz olsun onun dışında yeri kullanımı güzel dolum yerinin içindeki kapağın takma sökmesine bir kolaylık bulacağım takmasam su girer dediler taksam bir pompacı bir gün düşürme ihtimali var depo kapağından oraya kapattığımda etrafını saran bir conta tasarlamak lazım ama bakarız bir ara :D

Ekli dosyalar

• IMG_3365.JPG
    IMG_3365.JPG
    618.5 KB · Görüntüleme: 18

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
HATIRLATMA ;
yeni tüp takıp tüp ile ilk defa vizeye hazırlanan arkadaşlar EK-1 diye bir şey var tüp bilgileri ile arac bilgileri beraber yazıldığı bir dosya bunu benim sigortacı hazırladı ama işlemlerim ertesi güne kaldı sigortacılar hazırlıyor vize istasonlarının etrafında arac içinde yazıcı falan bulunduranlar var onlarda hazırlıyor ,LPG firmalarının da sanırım bazıları hazırlıyor bunu hazırlayıp gidiniz lütfen hiç bir yerde yazılı değil ama geçerli bir kural bu çokda sinir edci :acpsnr: ama durum böyle

bu konuda yazıyor olabilir giderken okumadım :(

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek

Evet orijinalinden fotokopi alıp geri verdiler. Senin memur bizimkiler gibi acemi değil, mevzuata hakimmiş.(!)

HATIRLATMA ;
yeni tüp takıp tüp ile ilk defa vizeye hazırlanan arkadaşlar EK-1 diye bir şey var tüp bilgileri ile arac bilgileri beraber yazıldığı bir dosya bunu benim sigortacı hazırladı ama işlemlerim ertesi güne kaldı sigortacılar hazırlıyor vize istasonlarının etrafında arac içinde yazıcı falan bulunduranlar var onlarda hazırlıyor ,LPG firmalarının da sanırım bazıları hazırlıyor bunu hazırlayıp gidiniz lütfen hiç bir yerde yazılı değil ama geçerli bir kural bu çokda sinir edci :acpsnr: ama durum böyle

bu konuda yazıyor olabilir giderken okumadım :(
Evet yukarıda belirtmiştik EK1 belgesini. Ben LPG montaj firmasından aldım mesela.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
bugün tüv den 3 hafif kusula geçtim. yangın tüp tarihi geçik, reflektörü gözümün önünde paketten açıp kontrol etmesine rağmen kağıda yok yazmış,birde kısa far ayarsızmış. yarın ruhsat işinide çözdük mü bizim iş tamamdır. ben her ihtimale karşı lpg faturasının kopyasını çekeyim öyle gideyim :D

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
bugün tüv den 3 hafif kusula geçtim. yangın tüp tarihi geçik, reflektörü gözümün önünde paketten açıp kontrol etmesine rağmen kağıda yok yazmış,birde kısa far ayarsızmış. yarın ruhsat işinide çözdük mü bizim iş tamamdır. ben her ihtimale karşı lpg faturasının kopyasını çekeyim öyle gideyim :D
ben yandım sen yanma abi :D

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
sabah ruhsat işide halloldu. memur evrakları incelerken lpg nin faturasının kopyasıda var dedim aslını alıcaksan garanti için kopyayı bana ver dedim yada kopyayı al dedim hepsini aldı:mad: lpg yi takan arkadaşım nasıl oksa dedim sabır çeke çeke işimi hallettim çıktım.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
LPG dolum ağzı tamponda olmazsa ağır kusur olarak mı geçiyor acaba ? Bende haftasonu muayeneye gireceğim sorun olur mu ?

Üst Alt