2014 Mazda 3 Sedan Power AT mi 2012 Mazda 6 Sport AT mi ?

Mt53

Katılımcı
Mtv ler 860 tl ye karşılık 1840 tl vergi farkı yıllık 1000 tl. 0 km 1600cc bir araçla 2000cc 3 yılını doldurmuş bir araç arasındaki 3 yıllık 3000 tl fark var. Yakıtlardada 6 lt ye karşı 11 lt desek 100 km de 5 lt 1000km de yaklaşık 55lt yani bir depo oda Suan 260 tl civarı yılda 10bin km yapan birisi için 2600 tl . 3 yılda toplam fark 1000+2600×3= yaklaşık 10 bin tl fark yapıyor. Evet gerçekten hatırı sayılır bir para... Bu nedenle devletin vergi yonlendirmesiyle insanlar d değil c segmentine yöneliyor.
Hocam yakıt farkını biraz abartmışsınız..ben de kullanıyorum aynı araçtan..aralarında en fazla 2litre oynuyor 100 km de..şehiriçi 10- lt, şehirdışı 6,5-7 lt.. Karışıkta 8,5 lt benim değerlerim

DrOkan

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hocam yakıt farkını biraz abartmışsınız..ben de kullanıyorum aynı araçtan..aralarında en fazla 2litre oynuyor 100 km de..şehiriçi 10- lt, şehirdışı 6,5-7 lt.. Karışıkta 8,5 lt benim değerlerim
Benim araç 200 km şehir içi (denizli) sıfırlayarak 14.4 lt ortalama gösteriyor ve kesinlikle sakin kullanım değerleri. Şehir içi 4km gidiş 4 km geliş %90'ı. Bilmiyorum sorun ne Depoyu fulledim şuan yarı depodan birazcık fazla gösteriyor ve trip 200 km...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benim araç 200 km şehir içi (denizli) sıfırlayarak 14.4 lt ortalama gösteriyor ve kesinlikle sakin kullanım değerleri. Şehir içi 4km gidiş 4 km geliş %90'ı. Bilmiyorum sorun ne Depoyu fulledim şuan yarı depodan birazcık fazla gösteriyor ve trip 200 km...

İkinizin verdiği değerler normal ve doğruya yakın...

Mehmet ağırlıklı olarak ş.dışı kullanıyor, Okan hocam tamamen ş.içi...

2.0 motor da ş.içinde yakıyor maalesef... :)

Mt53

Katılımcı
Hocam bu kadar yakmaması lazım..bi yerde bi yanlışlık var..
İkinizin verdiği değerler normal ve doğruya yakın...

Mehmet ağırlıklı olarak ş.dışı kullanıyor, Okan hocam tamamen ş.içi...

2.0 motor da ş.içinde yakıyor maalesef... :)
Veli abi her durumda ölçtüm ben aracı..full şehir içi kullanmamda bile 10,5 ltyi geçmedi.. hee sürekli çok sıkışık bir şehiriçi trafiğinde bulunmadm ama onda da Okan Bey'in değerlerini bulmaz.. Araç epeydir bende ve 13.000 km yol yaptım az çok tanıyorum artık.. Okan Bey'in bahsettiği kadar Mazda 3le aralarında fark olmaz o denli

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Antep'te 2011 mazda 6 ya 59500 vermiştim foresteri almadan önce.55 binlik arabayı paranın yarısı 2 aylık senet diye 60 binden aşağı vermedi.Ben de inatlaşınca alışveriş yattıİyiki de vermemiş,36500 e malolan forester de gayet güzel.
Mazda 3 mazda 6 kıyasına gelince geniş iç hacim hayranı olan ben hem yakıt hemde power sense paketindeki güvenlik paketi nedeniyle mazda3 power sense diyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Denizli trafiğinde rahatlıkla 13-14 litre yakar Mehmet... Benim bile 12-13 litreyi gördüğüm oluyor...

DrOkan

Katılımcı
Evden çıkıyorum. Bayır aşağı bir parkur. 4 lambalı ve 2 lambasız kavşak geçiyorum. Zamanlarda kesin 30-40sn bekliyorsun. Lambasızlarda bekleme yok veya çok az. 4 bilemedin 5 km lik bir yol. Akşam da tam tersi bu seferde bayır yukarı. Motor tam ısınmışken stop ediyorum genelde. Yarıya yakın depoyla 200 km gidebildim. Ortalama 14.4 km gösteriyor şu an. 3-4 kez sıfırlamama rağmen .

Mt53

Katılımcı
Denizli trafiğinde rahatlıkla 13-14 litre yakar Mehmet... Benim bile 12-13 litreyi gördüğüm oluyor...
Veli abi Denizli trafiğini bilmem ama ben gerçekten o değerleri hiç görmedim ve bildiğim birşey varsa yeni mazda 3'te öyle bir ortamda yakar ve aralarındaki fark hiçbi zaman için 5ltyi bulmaz..bulsa zaten ben satar alırım dizel yada yeni mazda 3..maliyet hesaplaması yaptım epey ve bu aracı satmaya değmez dedim kaç kez..bu segmentte bu özelliklerde bu paralara böyle araç bulunmaz..Konu başlığına dönecek olursak her zaman 2.el D segmenti derim ;)

Mt53

Katılımcı
Antep'te 2011 mazda 6 ya 59500 vermiştim foresteri almadan önce.55 binlik arabayı paranın yarısı 2 aylık senet diye 60 binden aşağı vermedi.Ben de inatlaşınca alışveriş yattıİyiki de vermemiş,36500 e malolan forester de gayet güzel.
Mazda 3 mazda 6 kıyasına gelince geniş iç hacim hayranı olan ben hem yakıt hemde power sense paketindeki güvenlik paketi nedeniyle mazda3 power sense diyorum.
Foresterlar güzel araçlardır..Zaten benim guzuyu satarsam Forester, XV yada yeni Mazda Cx-3 için satarım o da altı yüksek güvenli ve 4x4 bir araç istediğimden dolayı..

DrOkan

Katılımcı
Mustafa Tütün abi 6 dan yana tavır koyunca forumda 3 diyen kalmadı
Şimdi 3 desen Üstad 6 satırlık bir güzellik yapar bize diye bir tırsıntı ve titreşme hissettim üçcülerde...

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Mazda olsun da ne olursa olsun. Keşke Mazda 1 2 3 5 6 7 9 diye hepsinden üretim yapsalar ve Türkiye ye gelse..:) :dua:

Üst Alt