Mazda 323 BA (1994-98) Practica Rölanti Dalgalanması ve Rölanti Sorunları

Araç Markası
98 Mazda 323 Practica
Araç Renk ve Tip
Gri - Hb
S.a arkadaşlar ben yeni Mazda 323 prektica aldım ve araçta rolenti dalgalanmasi var frene basınca araç rolenti 1000 den 500 lere iniyor ve stop edecekmiş gibi oluyor ve ayrıca gaza geçtiği vakit araba tekrardan seyir halindeyken stop edecekmiş gibi teklemeye başlıyor bizde rolenti müsürünün fişini çekip sabitledik rolenti müsürünün arızalı olduğunu bulduk ama diğer sorunlar devam ediyor araç rampada 5. Viteste giderken gaz yemeği kesti ve stop etti bu sorunları nasıl çözebiliriz bana boğaz kelebeği dendi ve temizledik onu ne yapmam lazım ve sorun ne olabilir inşallah düzgün ifade edebilmisimdir benzindede aynı sorun var herhalde hava akışını tam ayarliyamiyor

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Rölanti motorunun üzerinde bulunan ve deviri rölanti seviyesinde tutan sensör arızalı olabilir. Boğaz kelebeği temizliği yapıldıysa ve çözüm olmadıysa sorun bu parça kaynaklı olabilir. Arka cam rezistansını açtığında veya direksiyonu sağa sola çevirdiğinde rölanti yükselmiyorsa da aynı parçada sorun var demektir.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Sorunlar sadece LPG ye geçince mi oluyor? Hava emiş hortumunu güzelce kontrol et çatlak yarık varsa hava alıyordur ondan yapar. Daha önce bir practicada aynı sorun hava emiş hortumu değiştirilerek çözüldü.

Araç Markası
98 Mazda 323 Practica
Araç Renk ve Tip
Gri - Hb
Söyle soylim abiler direksiyonu sağa sola çevirince düşüyor evet rolenti motoru arızalı çünkü soketini cikardigimda sabit duruyor evet benzinde de aynı sorunum var vede benzinden gaza geçerken araba bir güzel teklemeye başlıyor bu tabi 1 dakka felan sürüyor ayrıca gazda giderken seyir halinde 90 kilometre hızla giderken arabam stop etti ve gaz yemedi galiba boğulma yaptı çünkü patlatma yaptı iki kere ardı ardına bu sorunu disbiritorden de yapar yanlış değilsem galiba benim önce ateşleme den başlayan gerekiyor sonra hava hortumları rolenti bozuk onu her türlü Alaçam ama nereden temin ederim bu rolenti motoru nu bana yardımcı olma imkanımız varmı tavsiye edebileceğiniz bir usta yada İstanbul Anadolu yakası olarak

Bide ben bu boğaz kelebeğini sokup temizlesem geri taktigimda hava yapma gibi sorun olurmu olmaz ise eğer ben sokup kendim bakmak istiyorum biraz mekaniği severim Cat pat ta elimden gelir birşeyler :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Söyle soylim abiler direksiyonu sağa sola çevirince düşüyor evet rolenti motoru arızalı çünkü soketini cikardigimda sabit duruyor evet benzinde de aynı sorunum var vede benzinden gaza geçerken araba bir güzel teklemeye başlıyor bu tabi 1 dakka felan sürüyor ayrıca gazda giderken seyir halinde 90 kilometre hızla giderken arabam stop etti ve gaz yemedi galiba boğulma yaptı çünkü patlatma yaptı iki kere ardı ardına bu sorunu disbiritorden de yapar yanlış değilsem galiba benim önce ateşleme den başlayan gerekiyor sonra hava hortumları rolenti bozuk onu her türlü Alaçam ama nereden temin ederim bu rolenti motoru nu bana yardımcı olma imkanımız varmı tavsiye edebileceğiniz bir usta yada İstanbul Anadolu yakası olarak
Avrupa yakasında Adem Ustaya gitmeni tavsiye ediyorum, gittiğine değeceğini biliyorum

Üst Alt