Mazda 2 DE (2007-13) Otomatik Şanzıman Yağ Atması

mazda23

Sessiz
Araç Markası
Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Turuncu Hatchback
Mazda 2 aracımın bu yaz şanzıman yağını değiştirdim ancak ara ara özellikle cok hız yapınca veya rampa çıkarken şanzıman yağını atmakta.

Ancak sürüş esnasında herhangi bir vites geçişlerin de veya sürüşünde bir sorun olmamakta veya arıza göstermemektedir.

İki ustaya götürdüm şanzımanın gayet iyi olduğunu ve fazla yağ koyulduğundan fazla yağı attığını söylediler. Yine hız yapınca veya rampa çıkınca yağ atmaktadır. Çözümü nedir daha önce başına gelen oldumu?

IMG_20240426_114011.jpg IMG_20240426_113748.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yağ seviyesi ustaların dediği gibi yüksek olabilir, sıcak seviyesi kontrolü yaparak bunu gözlemleyebilirsin, birde çubuk başlığını yerine tam oturtmaya özen göster.

Yağ fazla ise, enjektörün ucuna akvaryum hortumu takarak çekebilirsin veya değişim yapan ustaya yaptırabilirsin.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Mazda 2 aracımın bu yaz şanzıman yağını değiştirdim ancak ara ara özellikle cok hız yapınca veya rampa çıkarken şanzıman yağını atmakta.

Ancak sürüş esnasında herhangi bir vites geçişlerin de veya sürüşünde bir sorun olmamakta veya arıza göstermemektedir.

İki ustaya götürdüm şanzımanın gayet iyi olduğunu ve fazla yağ koyulduğundan fazla yağı attığını söylediler. Yine hız yapınca veya rampa çıkınca yağ atmaktadır. Çözümü nedir daha önce başına gelen oldumu?

Ekli dosyayı görüntüle 69944 Ekli dosyayı görüntüle 69945
Konuyu okumanızda fayda var.

mazda23

Sessiz
Araç Markası
Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Turuncu Hatchback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yağ seviyesi ustaların dediği gibi yüksek olabilir, sıcak seviyesi kontrolü yaparak bunu gözlemleyebilirsin, birde çubuk başlığını yerine tam oturtmaya özen göster.

Yağ fazla ise, enjektörün ucuna akvaryum hortumu takarak çekebilirsin veya değişim yapan ustaya yaptırabilirsin.
teşekkür ederim üstad
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konuyu okumanızda fayda var.

teşekkür ederim üstad bakıp yazacağım tekrardan buraya

mazda23

Sessiz
Araç Markası
Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Turuncu Hatchback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
merhabalar Adana da şanzıman bakımı veya tamiri için gidip memnun kaldığınız yerler varmı şanzımanımda yağ atması var onu bir göstermem lazım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
merhabalar Adana da şanzıman bakımı veya tamiri için gidip memnun kaldığınız yerler varmı şanzımanımda yağ atması var onu bir göstermem lazım
Adana için Ata Mazda özel servis genel olarak tavsiye ediliyor, görüşmekte fayda var.

Üst Alt