Mazda'dan İlkbahar Servis Kampanyası 2017

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bu sabah 40bin bakımını Evo Mazda da İsmail Usta ile yaptı.
Ön balatalar, yağ ve filtresi, hava filtresi, polen filtresi, bujiler ve silecek lastikleri değişti.
Günahımızı indirim sonrarsı 843 lira olarak ödedik ve şapkayı kaptık :)

DSC_0046.JPG
DSC_0047.JPG

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
kur farkı dielimm

Demeyelim, çünkü doğru bir bilgi değil. :) Dolar aynı, Euro 0,3 kuruş yükselmiş.

29 Nisan döviz kuru;

29.JPG

05 Mayıs Döviz Kuru;

05.JPG

Yapılan bu uygulamayı döviz kuru diyerek izole etmek mümkün görünmüyor. Ancak; şunu söyleyebilirler "serbest piyasa ekonomisi arkadaş, ben istediğim gibi fiyat politikamı belirlerim" :)

Belirlenen fiyat politikasını da bilinçli tüketici kendince böyle değerlendiriyor işte. :)

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Demeyelim, çünkü doğru bir bilgi değil. :) Dolar aynı, Euro 0,3 kuruş yükselmiş.

29 Nisan döviz kuru;

Ekli dosyayı görüntüle 16583

05 Mayıs Döviz Kuru;

Ekli dosyayı görüntüle 16585

Yapılan bu uygulamayı döviz kuru diyerek izole etmek mümkün görünmüyor. Ancak; şunu söyleyebilirler "serbest piyasa ekonomisi arkadaş, ben istediğim gibi fiyat politikamı belirlerim" :)

Belirlenen fiyat politikasını da bilinçli tüketici kendince böyle değerlendiriyor işte. :)
Aklımı okudun abi.

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Söylenecek çok şey var ama bana düşmez. Fransız malı diyor kaçıyorum sadece. :p

Abi benim başıma böyle bir şey gelirse ben gereğini yaparım, arkadaşımın da yapması için ben elimden geleni yaparım. Lakin Nissan reno değil, yani bir Fransız değil, tamam ortaklar falan eyvallah lakin bu qasqai'de ki motor Nissan'ın kendi motoru, yani 1.5 dci değil, Nissan bu konuya duyarsız kalmaz, kalamaz diye düşünüyorum...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Evet bunlar bilgi dahilinde ama niyeyse gazlının daha konforlu olduğunu, hızlı emilimlerde daha iyi reaksiyon gösterdiği için anlık yukarı/aşağı hareketleri daha hızlı yapabildiği için zemin bozukluğunu kasaya daha az ilettiğine dair konuşulduğunu net hatırlıyorum. Ama kimle nerede konuştuğumuzu hatırlamıyorum.
Benim bildiğim: bizim kasalardan örnek vermek gerekirse; KYB'nın yağlı olanı, gazlı olana göre daha yumuşaktır. Monroe markalar KYB'nın yağlısından da daha yumuşaktır. Yine bu kasaların orijinalleri olan Tokico'lar da yağlıdır. Yağlı olanların ömürleri gazlılara göre daha fazladır. ;)

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Amortisor fiyatlarimi sordum kyb fiyatlar boyle astinalarin daha uygun :/
On amortisor takozun fiyati asilkar zaten

27586aae5611b916456e8f0dfe8e7ff7.jpg

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Benim bildiğim: bizim kasalardan örnek vermek gerekirse; KYB'nın yağlı olanı, gazlı olana göre daha yumuşaktır. Monroe markalar KYB'nın yağlısından da daha yumuşaktır. Yine bu kasaların orijinalleri olan Tokico'lar da yağlıdır. Yağlı olanların ömürleri gazlılara göre daha fazladır. ;)
Bana Monroe hep daha mantıklı geliyor. Sanırım olası bir durumda Monroe tercih edeceğim.

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
:harika:

Ardinal

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 90.Yıl
Araç Renk ve Tip
Gök Mavisi-Hatchback
Bu sabah 40bin bakımını Evo Mazda da İsmail Usta ile yaptı.
Ön balatalar, yağ ve filtresi, hava filtresi, polen filtresi, bujiler ve silecek lastikleri değişti.
Günahımızı indirim sonrarsı 843 lira olarak ödedik ve şapkayı kaptık :)

Ekli dosyayı görüntüle 16581 Ekli dosyayı görüntüle 16582

Kasım 2016 da "Yeni Mazda/İzmir" servisinde kampanyada yaptırdığım işlemler. (Fiyatlar %30 indirim uygulanmamış halidir.)
Benimki BK kasa sizinki sanırım BL. Aradaki fark pek kur ile açıklanabilir bir durum değil.
Tek aklıma gelen model farkı ama örneğin motor yağı modele göre farketmemesi lazım...
20170506_195922.jpg

Son düzenleme:

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan

29 Nisan döviz kuru;

Ekli dosyayı görüntüle 16583

05 Mayıs Döviz Kuru;

Ekli dosyayı görüntüle 16585

Zaten kur farkı diyemesinler diye hemen kampanya öncesi bakmıştım fiyatlara. Dolar düşüyor bile... Yani bu kurnazlığı yapmak yakışmadı :snzdglsn:

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Kasım 2016 da "Yeni Mazda/İzmir" servisinde kampanyada yaptırdığım işlemler. (Fiyatlar %30 indirim uygulanmamış halidir.)
Benimki BK kasa sizinki sanırım BL. Aradaki fark pek kur ile açıklanabilir bir durum değil.
Tek aklıma gelen model farkı ama örneğin motor yağı modele göre farketmemesi lazım...
Ekli dosyayı görüntüle 16588

Aslında yağı düşünmezsek çokta büyük farklar yok gibi.
Mesela ön balatalar 180 den 200 e çıkmış. Yaklaşık %10 gibi bir fark var.
Yağ filtreside 17 den 19 tl ye çıkmış.
Buda enflasyon ve kur dalgalanması ile açıklanabilir.

Yağda ciddi bir artış olmuş ama yağ genelde servislerde pahalı oluyor, kendi yağını götürmek mantıklı olabilir.
Bu genel olarak tüm marka servislerinde olan bir durum.

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Aslında yağı düşünmezsek çokta büyük farklar yok gibi.
Mesela ön balatalar 180 den 200 e çıkmış. Yaklaşık %10 gibi bir fark var.
Yağ filtreside 17 den 19 tl ye çıkmış.
Buda enflasyon ve kur dalgalanması ile açıklanabilir.

Yağda ciddi bir artış olmuş ama yağ genelde servislerde pahalı oluyor, kendi yağını götürmek mantıklı olabilir.
Bu genel olarak tüm marka servislerinde olan bir durum.

3 günde %15'lik bir kur farkı olması için doların 4,08'e çıkmış olması lazımdı.

Anlaşılan o ki 3 yaş üstü araçlardan para kazanılacak ;) %30 düştü mü %20 lere.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
@ALPEREN58 parçalar ve şapka kargoya verildi
Evet tekrar bir de buradan teşekkür ediyorum. Artık kargoyu beklemek kaldı. Perşembe günü ustaya randevu aldım. "Efendi"nin gözünün feri iyice açılacak inşallah.

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt