Mazda 3 BL (2009-13) Bakım Ve Fiyatları

omerhan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 2010 İmp. AT
Araç Renk ve Tip
Gök Mavisi, HB

huseyin gunes

2011-İmpessive
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
bujilerde 10.000 km değişenler var bir de lpg ye özel 200 civarında bujiler var sizce hangisi tercih edilmeli ustam ısrarla bu pahalı olanı taktırır farkını gören oldu mu

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
bujilerde 10.000 km değişenler var bir de lpg ye özel 200 civarında bujiler var sizce hangisi tercih edilmeli ustam ısrarla bu pahalı olanı taktırır farkını gören oldu mu

İridyum bujiler alınırsa 6 bakım sonra değişecek. O 6 bakımda 3 defa klasik tip buji değişecek normalde. Maliyete vurursanız klasik ucuzlar daha az maliyetli oluyor. Ben de şahsen NGK BKR6E11 kullanıyorum.

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Araçta lpg varsa iridyum işini unutun gitsin... Boşuna para vermiş olursunuz. Lpg ye özel bujiyi ilk defa duyuyorum... Para tuzağı olmasın... Tıpkı; yağlamalı lpg kitleri gibi. :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Araçta lpg varsa iridyum işini unutun gitsin... Boşuna para vermiş olursunuz. Lpg ye özel bujiyi ilk defa duyuyorum... Para tuzağı olmasın... Tıpkı; yağlamaları lpg kitleri gibi. :)

Yok abi 1 kademe sıcak ve 11mm aralıktakilere lpg bujisi deniyor, bir özelliği yok ayrı olarak bu 2 fark dışında.

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bugün Armagarage @RX8 EKREM USTA ya uğradım ziyaret amaçlı bir de bujileri değişim için uzunnn bir muhabbetten sonra bujilerimizi değiştirdik. Aracımın üzerindeki buji iridyum, platinum felan filan değilmiş (heralde) 43000 km sonra bujiler değişti. Çıkan bujiler Denso marka K16PR-U11 idi aynısının setini 25 liraya aldım.
VPGLBv.jpg

Ferman.55

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb
Merhaba arkadaslarş serviste yaptırdıgım fıyat listesini paylaşıyorum siZce fiyatlar nasıl

Ekli dosyalar

• IMG_4579.JPG
    IMG_4579.JPG
    167.4 KB · Görüntüleme: 64

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yetkili servis olsa bu fiyatlar olmaz sanırım. Orijinal ise sadece balata fiyatları ederinde. Yoksa, çok yüksek rakamlar bunlar.

Nereye götürdüğünü paylaşmazsan iyi olur. Bu tür konularda taraf olmak istemiyoruz.

Kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olsun.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Aşırı pahalı bence. E servis olmasından kaynaklı normal tabi.
Ön fren balataları 100-120, arka fren balataları 80-100 e bulunuyor. Şanzıman yağı 280 tl nedir yani yuh. Manuel şanzıman yağı mobil 75w-90 hadi 30 tl olsun ltsi. Kaliteli yan sanayi z rotlar 30 tl. yine kyb, monroe amortisör taş çatlası 150 tl tanesi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aşırı pahalı bence. E servis olmasından kaynaklı normal tabi.
Ön fren balataları 100-120, arka fren balataları 80-100 e bulunuyor. Şanzıman yağı 280 tl nedir yani yuh. Manuel şanzıman yağı mobil 75w-90 hadi 30 tl olsun ltsi. Kaliteli yan sanayi z rotlar 30 tl. yine kyb, monroe amortisör taş çatlası 150 tl tanesi.

Fiyatlar yetkili servis fiyatı değil hocam. Özel servis fiyatı. :(

44KV444M3

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Tıtanıum Gri Sedan
bence de aşırı fazla benimde amortisörler değişecek orj parça arkalar tanesi 130 TL

Üst Alt