Yurtdışından Alışveriş Yaptığınız Siteler

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Yakın zamanda gearbest'ten alım yapan oldu mu? Siteye çoğu zaman ulaşılamıyor, pek güven vermiyor artık bana...

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Aliexpress'ten 4 adet ekran filmi sipariş etmiştim. Satıcı 4-5 gün sonra takip numarası girdi, bu işlemden 12 gün sonrada gönderi iptal edilmiştir ibaresi çıktı karşıma. Hemen tartışma açtım ve sadece 5 dk. içinde tartışma kapandı. Aliexpress satıcıdan izahat bile almayıp, anında iademi onayladı. Ülkemizde benzer bir şey olsa kim bilir kaç gün uğraşırdık...

ss.JPG

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Yurtdışı alışveriş siteleri daha güvenilir geliyor bana başımdan geçen iki olay.

Yaklaşık bir ay önce GittiGiyor'dan 2+1 ses sistemi satın almıştım satıcı bana satın aldığım ürünün yerine daha ucuz kalitesiz bir ürün gönderdi ürünü iade ettim satıcı kargoyu kabul etmeyip bana geri gönderdi tam 20 gün boyunca müşteri hizmetleri ile yazıştık sonunda pes ettiler ücret iadesini yaptılar bir daha GittiGidiyor'dan alışveriş yapmam.

Amazon'dan sipariş ettiğim ürün farklı geldi ben iadeyi gerçekleştirdiğim gün kargo ücretini hesabıma yatırdılar ürün ellerine ulaştığı zaman ürün bedelini ödediler üç gün sonra bir mail geldi iade masrafı ücreti olarak bana 3.99 euro kredi kartıma yatırmışlar Amazon müşterilerine gerçekten çok önem veriyor.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
@özer zamanında birisi benim PayPal hesabımdan gg üzerinden alışveriş yapmış, mesajı görünce gg müşteri hizmetlerini aradım kibarca bizene dediler. Finansbankı aradım 45 gün içinde size dönüş yapılır dendi. PayPal'ı aradım 45 dk.da çözdüler ve parayı bloke ettiler.

Bizim esnafımız kolay yoldan köşeyi dönmeye çalışıyor ve başarılı da oluyor. Mesela sana gelen ürünün hatalı olduğunu fark ettin, ama bir çok kişi bakmıyor bile açıp kullanıyor. Esnaf milleti bu şekilde zarf atıp duruyor.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
@özer zamanında birisi benim PayPal hesabımdan gg üzerinden alışveriş yapmış, mesajı görünce gg müşteri hizmetlerini aradım kibarca bizene dediler. Finansbankı aradım 45 gün içinde size dönüş yapılır dendi. PayPal'ı aradım 45 dk.da çözdüler ve parayı bloke ettiler.

Bizim esnafımız kolay yoldan köşeyi dönmeye çalışıyor ve başarılı da oluyor. Mesela sana gelen ürünün hatalı olduğunu fark ettin, ama bir çok kişi bakmıyor bile açıp kullanıyor. Esnaf milleti bu şekilde zarf atıp duruyor.
Damarlarımızdaki asil kan nerede diye sormak istiyor insan, böyle yavşakları gördükçe :mad:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Tam yeri değil ama, yabancı firma olduğu için buraya yazayım başıma geleni... Malum son zamanlarda devasa markaların müşterilerini nasıl mağdur ettiğini görüyoruz, bir de yabancı bir firmaya yazılan maili anlatayım size...

Strato diye (godaddy olarak da bilinir) bir hosting firması var. Ülkemizde geçen yılbaşı faaliyete başladılar galiba. Her neyse, iki hafta kadar önce web sitesi üzerinden hosting ve bir kaç ek hizmet aldım. Bir kaç gün sonra kart ekstremi incelerken kartımdan fazla çekim yapıldığını zannettim (aslında fazla çekim yok, paketleri ayrı ayrı faturalandırmışlar).

Web sitelerinde bulunan iletişim panelinden şikayetimi iletip, ekte bir kaç belge gönderdim. Gece yarısı olmasına rağmen, yaklaşık 20 dk. sonra maille cevap verdiler. Gelen cevap otomatik bir veya hazır kalıp değildi. Bizzat benim sorunumla alakalı yazılmış, uzunca bir maildi. Yapmış olduğum işlemleri adım adım anlatıp, tek tek açıklamışlar. İnanın böyle bir cevap beklemiyordum. Gelen maile kısa bir teşekkür cevabı yazdım, o maile de 5 dk. sonra cevap geldi, size yardımcı olduğumuz için çok mutluyuz diye. Bu kadar zahmete girip önem verdikleri sorun ise topu topu 60 liralık paket :D Bizimkiler olsa de get kardeşim 60 tl verdin de bizi mi satın aldın derlerdi. Buna eminim.

Ben konu kapandı zannediyordum. Ertesi gün, dudullu muayene istasyonundayım telefonum çaldı. Baktım numara yabancı, ekranda Berlin/Almanya yazıyor, bizim akrabalardan biridir diye açtım. Karşımda yine bir müşteri temsilcisi :) Dün akşam arkadaşımız izah etmeye çalışmış, isterseniz bir kere de ben izah edeyim dedi. Hiç gerek yok, arkadaşınız çok güzel bir şekilde açıkladı dedim. Ekranda gördüğüm numarayı kaydetmemi istedi. Strato'nun Almanya merkezinde bulunan Türkiye ofisinin direkt hattıymış. İstediğiniz an bizi arayabilirsiniz dedi ve konuşmayı sona erdirdik.

Bu olay benim için 60 liralık bir olay olmaktan çıktı, kaç gündür bu konuyu düşünüyorum. İnanın biz bu ülkede insan yerine konmuyoruz, ne kamuda ne de özel sektörde. Biz onlar için sağılacak birer inekten başka bir şey değiliz.

Bugün çok yoruldum, yazım hatası varsa okurken düzeltip öyle okuyun :D

mustafayk

Aktif
Araç Markası
Nissan maxima 2.0
Araç Renk ve Tip
Gri-bronz
Onlar nedir içerik bilgisi alabilirmiyiz
Fazla merak iyi değildir canım.

Tahmini Teslimat Zamanı

Elin Çinlisi, "Deri Cüzdan" diye marka oluşturmuş. Çok tuhaf geldi bana... Sırf tecrübe etmek adına sipariş geçtim 20 günde geldi. Ülkemizdeki muadillerine göre üçte bir uygun fiyatı var ve hakiki deri... :) Mis gibi kokuyor. :D
Küçüklüğüm de cüzdan hastalığı vardı..hoşuma giden cuzdanlari hemen almak isterdim.

Üst Alt