Yurtdışından Alışveriş Yaptığınız Siteler

Erçay

Katılımcı
Araç Markası
Nissan Maxima
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Bir akrabamda 97 Lantis var ve bu aracın cam stopperleri artık ömrünü tamamlamış, bu parçayı Türkiye'de bulamadı, ben de üstün körü baktım bulamadım, ebay, amazon gibi sitelerde de denk gelmedim, parça kodu bu H00158546...

Bu siteyi bilen, alışveriş yapan var mıdır acaba yada başka bir site önerisi olan.

Parts.com® | Mazda STOPPER,DOOR GLASS-F PartNumber H00158546

Bu sitenin Türkiye gönderimi yokmuş zaten aramaya devam

Genuine Japanese Car Part Imports - Amayama bu siteyi bilen eden var mı?

Erçay

Katılımcı
Araç Markası
Nissan Maxima
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
parça no ile arama verdim ama birşey çıkmadı o siteden, amayama.com da paypal ödemesi kabul ediyor sadece :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bu gün dikkatimi çekti, sitelerdeki meşhur 11.11 indirimi bazen gerçek dışı olabiliyor... Geçen ay 1 dolara aldığım ürün için biraz önce tesadüfen öğrendiğim kadarıyla 1.10 dolar olmuş ve 11.11 indirimi olduğu reklamları vardı. Onlar da işin çakallığını öğrenmişler galiba. :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Üç yıldır alış veriş yaptığım aliexpress siparişimde ilk defa sorun yaşadım... 31 Ekim'de yola çıkmış gözüken paketim gelmedi ve bu gün ürün elime ulaşmış gibi ödeme onayını sistem otomatik olarak vermiş... Anlaşmazlık kaydı açtım ve aldığım ürünün elime geçmediğini yazdım. Ya tekrar gönderilmesini ya da parasının iade edilmesini istedim... Esasında uğraşmasam da olacak, ürünü tutarı 1 dolar. Fakat manevi değeri büyük, hediye olarak almıştım ürünü... :D İşin tuhaf tarafı, birisine hediye alsam veya birisi adına sipariş geçsem hep geç geldi, bu ürün de hiç gelmedi.

Tecrübeli arkadaşlar varsa eğer, şimdi bu süreç nasıl işleyecek?

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Üç yıldır alış veriş yaptığım aliexpress siparişimde ilk defa sorun yaşadım... 31 Ekim'de yola çıkmış gözüken paketim gelmedi ve bu gün ürün elime ulaşmış gibi ödeme onayını sistem otomatik olarak vermiş... Anlaşmazlık kaydı açtım ve aldığım ürünün elime geçmediğini yazdım. Ya tekrar gönderilmesini ya da parasının iade edilmesini istedim... Esasında uğraşmasam da olacak, ürünü tutarı 1 dolar. Fakat manevi değeri büyük, hediye olarak almıştım ürünü... :D İşin tuhaf tarafı, birisine hediye alsam veya birisi adına sipariş geçsem hep geç geldi, bu ürün de hiç gelmedi.

Abi şimdi platin (A3) üye isen aliexpress satıcıya cevap hakkı bile vermeden sana iade onayı verecek. Diğer türlü satıcıdan cevap bekler, ya satıcı ek süre ister ya da iadeyi onaylar. Satıcı dönüş yapmazsa aliexpress 4 gün sonra otomatik onay verir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör

Bir hafta daha sabretsem olacakmış, ama sistem onayı verince ve başıma ilk defa böyle bir şey gelince kıllandım... ;) Paket bu gün geldi çok şükür... Zaten satıcı eleman da; bizim için anlaşmazlık açılması hoş bir şey değil, posta da gecikme olabiliyor, bir kaç gün daha bekleme imkanın var mı şeklinde mesaj atmış...

Dedim; gusura neyin galma çekik gözlü gardaşım benim, ürünü teslim aldım... :p

Özetle; bu sorun da çözülmüş oldu.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bir hafta daha sabretsem olacakmış, ama sistem onayı verince ve başıma ilk defa böyle bir şey gelince kıllandım... ;) Paket bu gün geldi çok şükür... Zaten satıcı eleman da; bizim için anlaşmazlık açılması hoş bir şey değil, posta da gecikme olabiliyor, bir kaç gün daha bekleme imkanın var mı şeklinde mesaj atmış...

Dedim; kusura neyin galma çekik gözlü gardaşım benim, ürünü teslim aldım... :p

Özetle; bu sorun da çözülmüş oldu.
Artık yeni sistemde önce sürenin dolması ve otomatik olarak onayın gelmesi bekleniyor abi. Sonrasında ürün gelmedi diye dispute açılabiliyor. Sanırım biz Türklerin 30. günde gelmedi diye dispute açmalarından sıkıldılar. :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Artık yeni sistemde önce sürenin dolması ve otomatik olarak onayın gelmesi bekleniyor abi. Sonrasında ürün gelmedi diye dispute açılabiliyor. Sanırım biz Türklerin 30. günde gelmedi diye dispute açmalarından sıkıldılar. :D
Daha önce; 70 ve 80 günde gelen siparişlerim olmuştu ama sistem otomatik onay vermemişti, bu ürün için 2 ay olmadan sistemin onay vermesine kıllandım ben... Yoksa, 1.30 dolarlık ürün gelmese de problem etmem hocam. :)

Ben biliyorum ki; bu satıcıya "ürünü aldım" diye cevap vermesem yenisini de gönderir... Belki, "Biz Türkler" işin bu tarafını kullanmaya çalışıyoruz gibi hissettim ben. :)

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Yurt dışına çıkıp gelecek olan var mıdır :D

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
2014 de yaris aracım için abdden v kayış gergi kasnağı söylemiştim. 2 kere uçakla istanbula geldi 2sinde de red yedi geri gitti. Yedek parça gelmeyebilir bilginize.

Üst Alt