Yurtdışı Alışveriş Gümrük Problemleri ve İşlemleri

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Ya alakasız olacak ama Çinden 20 gün önce verdiğim sipariş bugün itibari ile 7 gündür Kayseri PTT de bekliyor.Arkadaş bir şeyimiz de düzgün olmaz mı?Az biraz insaf be.Ta ebesinin nikahından 15 güne geliyor bana 10 km olan yerde 7 gündür bekletiyorlar.Nolacaksa sonumuz bilemiyorum...
Uzak değilse gidip yerinden alınız. Bazen unutuluyor, yada belli olmayan nedenden bekletiliyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Ya alakasız olacak ama Çinden 20 gün önce verdiğim sipariş bugün itibari ile 7 gündür Kayseri PTT de bekliyor.Arkadaş bir şeyimiz de düzgün olmaz mı?Az biraz insaf be.Ta ebesinin nikahından 15 güne geliyor bana 10 km olan yerde 7 gündür bekletiyorlar.Nolacaksa sonumuz bilemiyorum...
Benim kayıtsız gönderi 29 Kasım da uçağa bindi görünüyor... Artık nereleri gezdiriyorlarsa bir aydır... :p

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Uzak değilse gidip yerinden alınız. Bazen unutuluyor, yada belli olmayan nedenden bekletiliyor.
Uzak değil ama bu karda çıkasi gelmiyor. Birde acaba çoğuna böyle mi yapıyor çakallar diyede düşünmüyor değilim. Self servis e mi alismislar yoksa :) Zaten bugünde gelmezse yarın mecbur gideceğim.

Sstico

Sessiz
Araç Markası
BMW
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Arıyorum UKİM i Hat meşgul diyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ukimi tutturmayı becerdim kargo takip numarasını söyledim gümrüğe takılmış dedi kapattı? Bi yardım mailime baktım hiçbirşey yok

Son düzenleme:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Arıyorum UKİM i Hat meşgul diyor

Ukimi tutturmayı becerdim kargo takip numarasını söyledim gümrüğe takılmış dedi kapattı? Bi yardım mailime baktım hiçbirşey yok
Muhtemelen adresinize tebligat gönderilmiştir, o tebligatta mail adresi vs. var. O tebligatta yazan mail adresine istenen evrakları gönderirsiniz.

Sakıncası yoksa takip numaranızı iletin, bir de ben bakayım. Paket içeriği yasaklı ürün değildir galiba?

Sstico

Sessiz
Araç Markası
BMW
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Muhtemelen adresinize tebligat gönderilmiştir, o tebligatta mail adresi vs. var. O tebligatta yazan mail adresine istenen evrakları gönderirsiniz.

Sakıncası yoksa takip numaranızı iletin, bir de ben bakayım. Paket içeriği yasaklı ürün değildir galiba?
TM sıkıntı yok bugün 12de depodan gönderi çıkartıldı dedi sonrada UKİM zimmet aldı yazdı. Ücretlere de 186.80TL ye 40TL toplam vergi kesmişler

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Uzak değil ama bu karda çıkasi gelmiyor. Birde acaba çoğuna böyle mi yapıyor çakallar diyede düşünmüyor değilim. Self servis e mi alismislar yoksa :) Zaten bugünde gelmezse yarın mecbur gideceğim.
Sonuçlandıralım.
Bugün PTT ye kadar gittim.Kayserinin meşhur ayazını bolca yiyerek.Gittiğimde memur beyler isim ile kargo veremeyeceklerini track no sunu istedi. O değil de sabahın köründe,dünyanın ayazını yiyen bu noyu bilmeyen biride olabilirde.Ya da takipsiz kargoları nasıl verdiklerinide merak ettim.Anlayacağınız memur beyler kıllık yapıyor.1 haftadır ne halta bekletiyorsunuz dediğimde ise adresin tam çıkmadığı için dağıtıcı tarafından PTTye geri geldiğini söyledi.Halbu ki verdiği pakette ebemin adına kadar yazıyordu.
Nereye el atsan buram buram üşengeçlik olduğu sürece kimse bu ülkeden kalkınma vs beklesmesin.Ulu Önder ne diyordu;
"Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır!"

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Sonuçlandıralım.
Bugün PTT ye kadar gittim.Kayserinin meşhur ayazını bolca yiyerek.Gittiğimde memur beyler isim ile kargo veremeyeceklerini track no sunu istedi. O değil de sabahın köründe,dünyanın ayazını yiyen bu noyu bilmeyen biride olabilirde.Ya da takipsiz kargoları nasıl verdiklerinide merak ettim.Anlayacağınız memur beyler kıllık yapıyor.1 haftadır ne halta bekletiyorsunuz dediğimde ise adresin tam çıkmadığı için dağıtıcı tarafından PTTye geri geldiğini söyledi.Halbu ki verdiği pakette ebemin adına kadar yazıyordu.
Nereye el atsan buram buram üşengeçlik olduğu sürece kimse bu ülkeden kalkınma vs beklesmesin.Ulu Önder ne diyordu;
"Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır!"
Takipsizler adı üstünde Takipsiz... Sistemden bulma ihtimalleri yok diye biliyorum. Ya da bizi öyle kekliyorlar...

Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Hb
Bende GittiGidiyor dan yanlışlıkla yurtdışından bı ürün aldım :)
GittiGidiyor dan Gelen mailde 15 iş günü içinde onay vermeniz gerekiyor diyor ürün elime ulaşınca mi onay vercem yoksa kargolandigi için mi ürün kargolanmis
Ben onay vermedim 16 gün du iptal mi oldu bu şimdi

egebey18

Sessiz
beyler benim de bir sorunum var gecen cuma aliexpress üzerinden 25 $ toplam 6 parça sipariş geçtim ödemeyi yaptım banka hesabımdan düşüldü fakat sonrasında siparişlerime girdim baktım hepsi kapalı. sizce ödeme nezaman iade edilir yada iade edilirmi param

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
beyler benim de bir sorunum var gecen cuma aliexpress üzerinden 25 $ toplam 6 parça sipariş geçtim ödemeyi yaptım banka hesabımdan düşüldü fakat sonrasında siparişlerime girdim baktım hepsi kapalı. sizce ödeme nezaman iade edilir yada iade edilirmi param
Kapalı derken nasıl yani? ekren görüntüsü atın öyle bakalım...

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Arkadaslar benim urun gumruge mi takildi acaba
İzmire doğru sevk edilmiş büyük ihtimalle...

ayrıca birde bu konu var bugün istav-ukim@ptt.gov.tr kimlik ve (2. resimdeki) aliexpress siparişler imin görüntüsünü yolladım bakalım ne çıkacak telefonları sabahtır 100 kez denedim hep meşkul.
Benim 24 dolarlık kamerada takıldı, açma kapama parası 5,20 tl ödedim bugün...

Üst Alt