Yurtdışı Alışveriş Gümrük Problemleri ve İşlemleri

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Yüksek tutar olsada kayıtsız gelebiliyormuş abi ;) yani yükte hafif, pahada ağır şeyler ;) gelen postalar x-ray gibi bir şeyden geçiyor mu acep :naslyany:
Burada kayıtsız gelmesinin temel amacı, posta yani mektup satatüsünde gelmesi ve mektup kadar küçük ebat ve değerlerde olması bence. Atıyorum bir tek civata 200 dolarsa ve satıcı bunu 1 dolar olarak yazarsa illaki kayıtsız olarak gelir, ama üzerine 7 dolardan fazla miktar yazıldığı sürece sistem zaten kayıt altına alıyor diye biliyorum. X ray sistemi gibi bir şeyden geçiyordur ama kim gerektiği gibi kontrol ediyordur muamma...

Yasak olan şeyleri, peluş oyuncak içine koydurup satın alanlar olduğunu da biliyorum. ;) Bu tamamen Türk zekasının ne kadar sistemi baltalayacak seviyede çalışması ve ona yardım edecek çekik gözlünün niyetini bozması ile doğrudan bağlantılı bir durum... :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
:D:D onlar bizden beter abi :D hiç bir şey demediğim halde 15 dolarlık ürünü 3 dolar yazmış :D
Sen hiç bir şey dememiş olabilirsin ama daha öncesinden yüzlerce yurdum insanı mesaj atmıştır... ;) 3 yıldan fazladır alış veriş yapıyorum, onların bizden beter olduğuna dair en küçük şüphem olmadı... Honk Kong'da Türk'lerin bankalarda hesap açması yasaklanmış durumda. Neden Acaba??

:)

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Dikkat!

Başka bir forumda gördüğüm konu;

Üye yurtdışından sipariş veriyor, %20 gümrük vergisinden haberi var (ürün 740 $), ama gümrük vergisi hariç %20`de ÖTV ödemiş. Gelen görevli bundan sonra %20 gümrük, %20 ÖTV alınacak demiş.

Yurt dışı alişverişde extra %20 ÖTV geldi
Bu alışverişte başka bir şey var. Aldığı ürünü merak ettim, bakanlıkda çalışan arkadaşa sordum mesajını görünce, öyle bir şey yok dedi. Acaba ötv alınacak ne getirdi yurtdışından bu arkadaş.

MetinU

Katılımcı
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Trump kararlarına karşılık ABD menşeili bazı ürünlere ÖTV gelmişti. Onunla ilgili olabilir.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Muhtemelen sıkıntı var. Beklemeye alınmış çünkü. Bir kaç gün içerisinde adresiniz tebliğ yapılıp sizden bazı evraklar isterler. Ama onları beklemeyin ve siz UKİM'i arayın vakit kaybetmeden.

Ayrıca aşağıdaki bölümde kendinizi tanıtabilirsiniz;

https://www.mazdagaraj.com/forum/yeni-uyelerimiz.12/
Şimdi hocam ben size tam olarak şöyle anlatayım. Ben aliexpressten 335 dolara telefon sipariş ettim. Yani geçer dediler. Şimdi siz ukimi arayın diyorsunuz da ne dicem ben ukime. Yani telefonda gelmez herhalde çünkü herkes gitti diyor telefon artık eline gelmez. Ukime ne dicez ki bu konu hakkında?

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
@muratcannnoturr telefon ise direkt olarak iade ederler muhtemelen...

UKİM'e takip numaranızı verip durumu hakkında bilgi isteyeceksiniz, ama telefonsa boşa uğraşmayın derim ben.

Üst Alt