Yurt İçinden Alışveriş Yaptıgımız Siteler

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
N11.com'a dikkat edin. Pazar usulü olduğu için üçkağıtçı satıcıda çok var bilgilerinize. Ucuz şeyleri alıyorum ama pahalı ürünlerde mağaza ile yazışmadan ürün almıyorum.

Son aldığım xenonlar yanlış (hata bende) gelmişti, değişim için formalitelerle uğraşmamak adına adamların dükkanına gittim, gerçekten ilanlarındaki her ürün ellerinde vardı, hatta oradan ürünleri seçin gelin burada %15 iskontolu verelim dediler. Focusa özel bazı aksesuarlar var onlarıda aynı mağazadan alacağım ve montajınıda onlar yaptıracak :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Evet işini iyi yapmayan bazı dükkanlar var bana denk gelmişti... Telefonum için sarı renkli kapak sipariş ettim, yani sistemde sarı renk vardı ki; sipariş ettim... Ertesi günü beni arıyorlar, sarı renk stoklarımızda yok, pembe renk göndersek olur mu? Sinir katsayım arttı, hanımefendi sen kendindemisin, yoksa sabah sabah uyanamadın mı? Bu teklifin sana yapıldığını bir düşün bakalım dedim... Haklısınız pek mantıklı olmadı dedi...

Bu olaydan sonra, satıcı ile teyit etmeden sipariş geçmiyorum...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Evet işini iyi yapmayan bazı dükkanlar var bana denk gelmişti... Telefonum için sarı renkli kapak sipariş ettim, yani sistemde sarı renk vardı ki; sipariş ettim... Ertesi günü beni arıyorlar, sarı renk stoklarımızda yok, pembe renk göndersek olur mu? Sinir katsayım arttı, hanımefendi sen kendindemisin, yoksa sabah sabah uyanamadın mı? Bu teklifin sana yapıldığını bir düşün bakalım dedim... Haklısınız pek mantıklı olmadı dedi...

Bu olaydan sonra, satıcı ile teyit etmeden sipariş geçmiyorum...
Pempe iyimiş :D :D

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Kardeşim N11 den halısaha ayakkabısı bakarken tesadüfen Nike in 340 TL değerinde olan ürünü 40 TL olarak görünce anında siparişi geçiyor. Yarım saat sonra telefonla arayan bayan yalvarıyor lütfen siparişi iptal edin maaşımdan kesecekler diye. Yanlışlıkla 3 e basmayı unutmuş ve 340 yerine 40 tl yazmış ve düzeltilene kadar da sipariş geçilmiş. [emoji3]

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Kardeşim N11 den halısaha ayakkabısı bakarken tesadüfen Nike in 340 TL değerinde olan ürünü 40 TL olarak görünce anında siparişi geçiyor. Yarım saat sonra telefonla arayan bayan yalvarıyor lütfen siparişi iptal edin maaşımdan kesecekler diye. Yanlışlıkla 3 e basmayı unutmuş ve 340 yerine 40 tl yazmış ve düzeltilene kadar da sipariş geçilmiş. [emoji3]
Hesabıma 100 Lira yatır ancak öyle siparişi iptal ederim, yoksa aradaki farkın tamamı senden çıkar deseydi de yolunu bulsaydı... :D

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Hesabıma 100 Lira yatır ancak öyle siparişi iptal ederim, yoksa aradaki farkın tamamı senden çıkar deseydi de yolunu bulsaydı... :D
Bana sordu, dedim iptal et boşver, ama duygu sömürüsü için kıza aratmışlardır dedim. İptal ettik, ağlayanın malı gülene yaramaz hesabı

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
İstabul dışında yaşıyorum.

Yedek parça lazım olduğunda Cevizlibağ Önerler otomotivden telefonla mail-order yöntemiyle bir kaç defa kredi kartıyla malzeme aldım.

Arkadaşlar hem kargoyla yaşadığım şehre gönderdiler hem de bir yanlışlık olduğunda yakından ilgilendiler.

Hatta yaptığım bir kazda ön kaput,tampon lazım olmuştu. Esenler otogara kadar bıraktılar. Takdir ettim.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Forumda da olsalar keşke, hepimiz için iyi olurdu

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Ben n11 gibi sitelere açıkcası çok güvenemiyorum.
Özellikle sahtesi kolay yapılacak ürünlere yaklaşamıyorum.
Mesela deterjan, tşört vs gibi orjinalliğini sorgulayamayacağım şeyler için güvensiz geliyor.

Daha çok ereyon, hizlial vs kullanıyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
www.dekorazon.com isimli alış veriş sitesini tavsiye etmiyorum... İlk defa alış veriş yapıyorum ve iki tane ürün siparişi verdim 6 nisan tarihinde, sipariş sayfasında 13-16 nisan tarihinde teslimi ön görülüyordu; benim için çok önemli değil dedim ama ilk defa bu kadar uzun teslimat süresi veren site görünce esasında kafamda soru işareti oluşmuştu. Açıkçası kıllanmıştım... :)

Neyse dedim ve beklemeye başladım. 20 nisan oldu tık yok ve mail attım durumu bildirir, geri dönüş olmadı, ilk defa alış veriş yapıyorum burası nasıl böyle bir yer anlamadım diye sitemkar bi mail daha attım yine dönen yok...

Bana haber vermeden ikinci ürünümün siparişini iptal ederek kredi kartıma geri ödeme taksiti olarak yansıtmışlar, hemen sipariş detayına girerek kontrol ettim, sistemde öyle bir uygulamanın olmadığı görünüyordu ve siparişim tedarik sürecindeydi hala... :(

La havle diyerek bekledim ve pazartesi günü iki siparişimden birisi geldi, diğeri hala daha tedarik sürecindeydi... Sitemkar bi mail daha atarak bütün ilişkimi donduruyorum bebeğim dedim... Ayrıca; bu çetrefilli ilişki de bana ders olsun diye düşündüm...

16 yıldır internet ortamından alış veriş yapıyorum bu üçüncü sorunlu alış veriş oldu maalesef.

Hepsiburada, evidea ve dekorazon ile şahsi ilişkilerimi dondurmuş bulunmaktayım ve tavsiye etmiyorum. Hele hele hepsiburada dükkan formatına geçtikten sonra bu tarz alış verişlerimi genel olarak n11 den yapıyorum.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Geçmiş olsun abi, nerden buldun öyle antik kuntik siteyi [emoji3]

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Hepsiburada, hızlı al, goldbilgisayar , Farmareyon, gitti gidiyor . yıllardır alışveriş yaparım bu sitelerden daha hiç sıkıntı yasamadim.

Discovery cihazımdan gönderildi

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Şu an sadece n11 den alışveriş yapıyorum. Onun haricinde mağazalardan almaya çalışıyorum.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Benim sistem şu arkadaşlar. Önce alacağım ürünün modelini belirlerim internetten araştırarak, kullanıcı yorumlarını inceleyerek vs. Sonra ürünü en uygun hangi sitede bulurum diye incelerim. Sonra ürünün fiyatına göre pahalı bir urun ise guvendiginiz siteden yok çok pahalı değilse en uygun siteden alırım. Ama yinede almadan önce site ile ilgili küçük bir araştırma yaparım. [emoji2]

Discovery cihazımdan gönderildi

Üst Alt