Yok Böyle Bir Hafıza

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Epey ara olmuş :)
Veli bir şey merak ettim ,Senin tabirin ile fosurgen in maceralarını takip ediyoruz ve son güncel Türkiye açıklamalarında anlamsız bir açıklama yapıldı..
Merak ettiğim şu ;Türkiye de şu yaşımıza kadar konumunda alt -üst düzey yetkili olup zaman içerisinde gerçekleşen herhangi bir hatayı kimsenin üzerine atmadan yan çizmeden tamamıyla kabul eden birileri var mı ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Hakem olayı farklı Bülent. O meselede değişik niyetler var muhtemelen...

Naim abi; benim hafızada öyle bir bilgi yok maalesef... :(

Tepetaklak !!

msone26

Katılımcı
Araç Markası
Scenic 4+1 E. Banyolu
Araç Renk ve Tip
Siyah MPV
İş yerinde kulakları çınlasın Akın abimiz gece 23:45 nöbeti bitecek, gideyim arabayı çalıştırayım ısınsın diye kalktı masadan. 2 dk sonra geldi biraz daha oturup ayaklandı bi üst kata çıkıyor bi iniyor odaları geziyor habire dolanıyor bu arada 2500 dizel motor harıl gürül çalışıyor dışarıda. Ya mübarek ne arıyorsun dedim.
Ula uşaklar arabanın anahtarını bulamıyorum...
Gecenin 12 si yerlere yattık. Ancak ben Akın abiye ne zaman gülsem başıma bir iş geliyor.
Eşimle ortak kullanıyoruz arabayı sabah evden çıkıyorum çocuğu kreşe bırakıp işlerimi halledeceğim elimde çocuğun çantası sulugu ıvırı zıvır dolu hanıma arabanın anahtarını ver dedim kapının önünde hanım bi oyuna bakıyor bi buyana bakıyor yok diyor 5 dk sonra bende sinir tavan nereye koyuyorsun şu anahtarı diye fırça girdim bende aramaya eve oraya buraya derken meğer anahtar elimde olduğunu 3 dk sonra anladım. Bozuntuya vermeden buldum ben deyip arazi oldum. Karadenizli bizim hanım neyime gerek...

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
akşam dükanın kepengini indirip ya allah bismillah deyip evin yolunu tutuyuroz yolda içimize kurt düşüyor yav beyler kepengi kapadıkmı üç kişi birbirimize bakıp sen kapattın ee sende görmedinmi digeri temize çıkaracak yag kendini yav arkadaş alem adamsınız demezmi haydee geri dön yoldan gel bak kapı yerinde kapamışız bak gördün ben hiç açık unuturmuyum yag falan sonra tekrar evin yolunu tut

iş yaparsın bunu sıktınmı yav arkadaş sıkıtıgını unutursun hayde tekrar kontrol sente ayarı yaparsın yav sente yerinde da işte yok beyini tatmin edicen yak bir cigara senteyi iki dakka seyret hee tamam dogru de topla neler neler

en sevmedigim kendimde uyuz oldugum şey akşam yatarım kafama bişey takılır sabaha kadar tilki uykusumu derler o kafama takdıgım şey ne ise başlarım onla fesfese yapma ya bir bakmışsın sabah olmuş uykudan hiç bişey anlamamışsın moerl bozuk kalkarsın bu neydi yagg dersin öyle hayat işte türlü türlü huyumuz var ..

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Motorlu Taşıtlar Vergisi, ilk olarak 1 Ocak 1986 yılında bandrol veya taşıt pulu adı altında hayatımıza bir daha çıkmamak üzere girdi...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bu da var... :)

Yıl 1990 ve Kaoma Grubu Ülkemize gelmişti, TRT'de çıkacaklardı fakat çok önemli bir sorun vardı, dans eden hatunlar zinhar :p çıplak bacaklar ile sahneye çıkamazlardı. Türk zekasının kıvraklığı devreye girdi ve dansçılara ten rengi çorap giydirilerek bu büyük sorun aşılmış oldu... Bu ülkenin olmayacağı o zamandan belliymiş de ben anlayamamışım... :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Abi ben eskiden çok oynuyordum belki 6-7 aydır hiç bakmıyordum bugün bi muhabbeti oldu tekrar bi bakıyım dedim yoksa şans yok bende asla tutmaz. En son oynadığım iddia da tuttu dediğim iddia 2-0 giden maç 90+2 ve 90+4 de oynadığım takımın yediği 2 gol yüzünden yattı. Bu şanssızlıktan sonra oynamaya gerek yok diyerekten bırakmıştım şimdi bi daha oynuyorum :D
:) :)

Belki de 30 yıl öncesidir... Sezonunu hatırlamıyorum ama maçı daha dün gibi hatırlıyorum... O dönemi bilenler bilir, Spor Toto denilen teşkilatın ilk olarak ortaya koyduğu maçın sonucunu (skor olarak değil, sonuç olarak) tahmin etme oyunudur. Şimdiki gibi dijital bir alt yapı olmadığı için manuel oynanır. Üç suret olarak oynarsın, en geç perşembe akşamına kadar gider bayiye yatırırsın, bir suret sende, bir suret de merkeze gider, diğer suret nerede kalırdı bilmiyorum... Oynadıktan sonra da heyecanla hafta sonu maçları takip edersin, o dönemde maçlar açık olarak Trt'den yayınlanırdı.

Oyun, 13 maçın sonucunu (Ev Sahibi takımın Galibiyetine 1, Beraberliğe 0, Misafir Takımın galibiyetine 2 yazılarak oynanıyor) bilmeye ve 13 maçın altında bulunan 3 maçtan herhangi birinin yine sonucunu bilmeye yönelikti... 13 maç ve en alttan en az bir maçı bilenler 13+1 diye tabir edilen zımbırtıyı tutturup en büyük ikramiyeyi almaya hak kazanıyordu, bir de 13 maçı tutturana ikramiye veriliyordu...

12 maçı tutturmuşum, son olarak Eskişehirspor-Trabzonspor maçı oynanıyor ve ben 2 vermişim... Maçı da izliyorum ki, nasıl heyecan var bende, bu maç da tutarsa, alttan zaten +1 maç tutuyor, hayaller kuruyorum bi yandan... :D

Maçın son dakikaları 0-0 devam ederken, Trabzonspor'un şutu (kim attı hatırlamıyorum) benim hayaller ile birlikte üst direkte patlıyor, maç 0-0 bitiyor, kupon 12'de kalıyor ve bana da bir daha Toto/Loto oynamamak düşüyordu iyi mi... :)

* * *

Yemedim, içmedim biraz önce araştırdım, Maç 1988/89 sezonunda oynanmış (evet 30 yıl öncesiymiş) ve o yıl Eskişehir küme düşmüş, ben kupon tutmayınca nasıl bi serzenişte bulunduysam artık, 94/95 sezonunda birinci lige çıksa da asansör takım olarak tekrar ikinci ligin yolunu tutmuş... En son 2008/09 sezonunda birinci lige çıkabilmiş, 2016'da tekrar mendil sallamıştır... :D :D Trabzonspor'un teknik direktörü de Şenol Güneş imiş... :mad: Benim 13+1 ikramiyesinden mahrum olmama katkı veren şahsiyetmiş yeni öğrendim, nefretim ikiye hatta üçe dörde katlandı diyebilirim... :D :D

Ülen Rasim, durduk yere neleri hatırlamama, araştırmama vesile oldun... Hatta, tarihin tozlu dehlizlerinde Şenol Güneş'i bir kez daha karşıma çıkardın ya helal olsun... :D :D

Üst Alt