Mazda 626 GE (1991-97) Yeni Vize ve Nazarlık Olan Kusurlar

mtnkl

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Yaklaşık 2 hafta önce vizeye girdim paylaşmak bugüne nasipmis. Vize öncesi el freni halatlarını komple değiştirdim. Başka eksik olmadığından emin olmak için ustama yinede bir göz atmasını söyledim. Baktı abi hiç bir sıkıntı yok dedi ve öylede oldu. Egzoz emisyon ve sızdırmazlık için gerekli yerlere gittim sorunsuz onlarda halloldu. 2 tane lpg yazılı etiket verdiler camlara yapıştırmak için muayene sıram geldi. Aracımı kontrol eden personele lpg etiketlerini gösterdim torpidonun üstünde muayeneden sonra yapıştıracağımı söyledim o da bana sıkıntı yok abi istediğin zaman yapıştırırsın bizlik bişey değil lpg li araçların girişi ile ilgili kapalı yerler için dedi. Bende tamam dedim. 15-20 dakika sonra aracı ve muayene raporunu teslim etti arkadaş hayırlı olsun abi işin tamam gidebilirsin dedi eyvallah dedim rapora bi baktım hafif kusur olarak lpg etiketi de yazmış. Bu ne dedim niye yazdın bunu üstelik sen muayeneye başlamadan sana gösterdim dediğimde verdiği cevabı alkışlamak geldi içimden. "Abi camda yapışık olmadığı için mecbur yazdım" bakıştık karşılıklı neyse dedim kendi kendime şimdi düzeltin desem durduk yere iş uzayacak buda nazarlık olsun dedim aldım raporu :)

c475ea7baf370864b291975368fd6764.jpg

SM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

ivons

İbrahim
Araç Markası
1994 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bu üçüne ilave olarak;
Stepne bağlantısı uygun değil
okunmayan bir etiket yazılmış benim guzuya da (nasıl okuyamadıysa artık)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun Metin, 2 yıl daha guzu ve kafa rahat olur artık. Ufak kusurlar maalesef standart olarak yazılıyor... Gerçek kusurlar bazen görmezden gelinebiliyor... :(

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bu yaştaki araca göre hafif kusurların sayısı oldukça az. Helal olsun içtiği benzinler :) kazası belasız arızasız sürüşler olsun

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hayırlı olsun. Anladığım kadarıyla bu olaylar istasyondan istasyona ve personelden personele çok değişiyor. Bende de LPG etiketi yok örneğin ama soran da yok, kusur yazan da yok.

Örneğin benim guzunun Mart'taki muayene sonucu bu; şart olmadığı için sızdırmazlık raporu almamıştım.

image.jpeg

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Ön tekerlek ile arka tekerlek hizasının 20 cm farklı olduğu, afedersiniz ama götü bir tarafta başı bir tarafta giden araçlar görüyorum, şehirler arası trafikte hem de... Sahipleri bu araçları TÜVTürk çalışanlarına göstermeden nasıl vizeden geçiriyor anlamıyorum. Hadi vizesi yok diyelim; camdaki filme, plakaya takılacağına bu kontrolü yap daha çok para kazanırsın. Hala etiketmiş, kağıtmış vs vs teraneler... Sokağa bir çıkın kaç kişide o etiketten var? Ya zorunlu yap ya da kusura yazma, bu ne lan!
Bana da amortisör toz körüğü yırtık yazmışlardı. Tamam belki mühim bir şeydir de plakalarım APP'ydi o zaman ve hafif kusur bile yazılmamıştı. Şimdi buna ne demeli?
Bu Doğuş Grubu'nun her bi' şeyi bıktırıcı oldu artık bu ülkede, adamlar aracın tehlikeli olup olduğuna bakmıyorlar ki, gelire bakıyorlar. Zaten seni düşünseler kara tren misali araçları sokmazlardı ülkeye. Aslında her şey cacıktan prosedürler işte... İki sene de bir para versin millet. Bu araçlar olmasaydı bu cezaların, bu vergilerin, bu otun püsürün gelirleri nereden toplanacaktı acaba? Ekonomimiz çökermiş vallahi! :mad: Neyse ben yine System of a Down'ın malum şarkısını açayım da motive olayım! :)

Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ön tekerlek ile arka tekerlek hizasının 20 cm farklı olduğu, afedersiniz ama götü bir tarafta başı bir tarafta giden araçlar görüyorum, şehirler arası trafikte hem de... Sahipleri bu araçları TÜVTürk çalışanlarına göstermeden nasıl vizeden geçiriyor anlamıyorum. Hadi vizesi yok diyelim; camdaki filme, plakaya takılacağına bu kontrolü yap daha çok para kazanırsın. Hala etiketmiş, kağıtmış vs vs teraneler... Sokağa bir çıkın kaç kişide o etiketten var? Ya zorunlu yap ya da kusura yazma, bu ne lan!
Bana da amortisör toz körüğü yırtık yazmışlardı. Tamam belki mühim bir şeydir de plakalarım APP'ydi o zaman ve hafif kusur bile yazılmamıştı. Şimdi buna ne demeli?
Bu Doğuş Grubu'nun her bi' şeyi bıktırıcı oldu artık bu ülkede, adamlar aracın tehlikeli olup olduğuna bakmıyorlar ki, gelire bakıyorlar. Zaten seni düşünseler kara tren misali araçları sokmazlar ülkeye. Aslında her şey cacıktan prosedürler işte... İki sene de bir para versin millet. Araçlar olmasaydı bu cezaların, bu vergilerin, bu otun püsürün gelirlerini nereden toplanacaktı acaba? Ekonomimiz çökermiş vallahi! :mad: Neyse ben yine System of a Down'ın malum şarkısını açayım da motive olayım! :)
Otur bir bardak su iç Hamdi :D

Üst Alt