Yeni Mazda 3 LA Auto Show’a Bu Şekilde Geliyor!

mazdasever

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
2019 yılında yeni kasa yapısıyla çıkması beklenen Mazda 3'e dair en taze görseller geldi!

yeni-mazda-3-la-auto-show-a-bu-sekilde-gelebilir-687x400.jpg

Gelen son görsellerle, yüksek ihtimal 4. nesil Mazda 3‘e bakıyoruz. Gelecek nesil Japon modelin, Kasım ayında yapılacak LA Auto Show öncesinde yapısına dair en net çizimler servis edildi. Mazda’nın diğer sınıflarında benimsenen marka yüzünün, biraz daha agresif tarzda 3’e verileceği tahminleri vardı. Özellikle son neslin sunumu bir önceki modellerden farklı olacağı söylenmişti.

Genel olarak Japon üreticilerin teknolojik yatkınlıkarı son zamanlarda otomobillerde daha çok hissediliyor. Donanım seviyesinin yüksek tutulmasının yanında, özellikle Alman rakiplerine çok iyi hazırlandığını gördük.

Mazda 3’ün çıkış şekli aslında KAI Konsept üzerinden gösterilmişti.

yeni-mazda-3-la-auto-show-a-bu-sekilde-gelebilir-kai-konsept.jpg

Auto Express‘in yayınladığı görsellerde son halinin kesinlikle bu olduğu bildirildi. Gerginleştirilen far yapısına, büyüyen ve konumu aşağı çekilen ızgara eşlik etmiş.

Eskisine oranla daha çarpıcı çizgilere sahip.

yeni-mazda-3-la-auto-show-a-bu-sekilde-gelebilir-profil.jpg

Yeni Mazda 3’ün tamponu daha bütün duruyor ve aracı normalinden daha geniş gösteriyor. Dış kısımdaki hacimsel ilerlemeleri, Mercedes A ve Audi A3 serilerine karşı daha dinamik bir yapıyla çıkarak, ortamı ateşlemek istemiş.

Kokpite dair bir görüntü yok ancak zaten Mazda motora odaklanmamızı istiyor.

yeni-mazda-3-la-auto-show-a-bu-sekilde-gelebilir-arka-gorunum.jpg

2017 yılında benzinli motorların mantığını yeniden şekillendiren Mazda, yeni serisinde Spark Kontrollü Ateşleme özelliğine sahip SkyActiv-X ünitesine yer verecek.

Dizelin çalışma mantığına benzeyen benzinli motorun inanılmaz verimli olacağı aktarıldı.

yeni-mazda-3-la-auto-show-a-bu-sekilde-gelebilir-kai-arka-gorunum.jpg

Gelecek bir ünitenin süperşarj desteği ile 187 beygir güç ve 230 nm tork üretmesi bekleniyor. Sky Active’in X seçenekleri dışında G ve D tipleri de 4. nesille gelecek.

2019 Mazda 3’ün iç mekan yapısı ve güvenlik seviyesi için gelen haberleri de sizlere verelim. Dediğimiz gibi Mercedes ve Audi’ye karşı çıkacak 3 serisinin geniş bir mekan yanında, son sistem tüm güvenlik paketlerinin olacağı söylendi.

Gelecek güvenlik duvarları tahminlerimiz içerisinde; kör nokta, ikincil çarpışma, ön mesafe kontrol asistanı, otomatik park ve yarı otonom sürüşteknolojisinin olması yakın gözüküyor. Kasım ayında Paris’e getirilecek Mazda 3’e dair çıkacak detaylardan anbean sizleri haberdar edeceğiz.

Haberin Kaynağı: https://paratic.com

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Arka tasarıma bayıldım italyan-japon çizgileri hissettim
@aurora valla fotoğrafları incelerken bende aynı şeyi düşündüm bizim alamayacağımız bir araç olma yolunda ilerliyor durdurun şu tasarımcıları lütfen :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda 3'lerde ilk kez Hb tasarım gözümü tırmalamadı ama içim tamamen de ısınmadı, hep Hb tasarım dolaşıyor ortalıkta, Sedan tasarımı merak ediyorum ben... Eğer bu kasanın sedan tasarımı olmayacaksa, daha da gelmem ben benim için Mazda 3 bitmiştir. :p :p :D

KAI konsept üzerine şekilleneceği aşikar zaten, ancak dış tasarımda dikkat çeken noktalar var. Yanlardan dışarıya doğru şişirilmiş gibi duruyor, bu neye fayda sağlıyor acaba? Rüzgar direncine mi? Yoksa, herkesin şikayet ettiği rüzgar seslerine mi?

Daha çok dikkat çeken konu ise; aşağıdaki işaretli bölümün standart araçlara göre farklı tasarlanmış olması;

Kapı ile çamurluk arasında bulunan ince bölümün olmaması. Yeni kasa gelince, ilk bakacağım yerlerden birisi o bölüm. :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Abi işaretlemeler yaptığın araç konsept, buna yakın olacağı aşikar ama ortaya ne çıkacak bakmak lazım, genel olarak müthiş bir HB tasarım çıkacak ortaya bence.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
''Oha'' diyorum. Bir Skyactiv hayalim vardı, şu fotoğraflardan (gri) sonra artık Skyactiv hayal etmeyi bırakabilirim. :)
Arka tasarıma bayıldım italyan-japon çizgileri hissettim
@aurora valla fotoğrafları incelerken bende aynı şeyi düşündüm bizim alamayacağımız bir araç olma yolunda ilerliyor durdurun şu tasarımcıları lütfen :)
yanlız değilsiniz merak etmeyin ben de varımm.biz ancak böyle resimlere bakarız ne yapalım.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Diğer araçlara duyduğum tüm zevkleri öldüren tasarım.

Konuyu silseniz iyi olur:p

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi işaretlemeler yaptığın araç konsept, buna yakın olacağı aşikar ama ortaya ne çıkacak bakmak lazım, genel olarak müthiş bir HB tasarım çıkacak ortaya bence.

Portekiz'deki tanıtım toplantısında aynı araç bire bir kullanıldı, o toplantıda da, işaretlediğim bölüme dikkat çekildi ki, gerçekten dikkat çekici bir durum... :) Bu yüzden, verilen görsellerin üretim bandından çıkacak araçlar ile bire bire yakın olacağını düşünüyorum.

(Mazda Garaj İstihbarat Servisi Sundu) :p

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
2019 yılında yeni kasa yapısıyla çıkması beklenen Mazda 3'e dair en taze görseller geldi!

yeni-mazda-3-la-auto-show-a-bu-sekilde-gelebilir-687x400.jpg

Gelen son görsellerle, yüksek ihtimal 4. nesil Mazda 3‘e bakıyoruz. Gelecek nesil Japon modelin, Kasım ayında yapılacak LA Auto Show öncesinde yapısına dair en net çizimler servis edildi. Mazda’nın diğer sınıflarında benimsenen marka yüzünün, biraz daha agresif tarzda 3’e verileceği tahminleri vardı. Özellikle son neslin sunumu bir önceki modellerden farklı olacağı söylenmişti.

Genel olarak Japon üreticilerin teknolojik yatkınlıkarı son zamanlarda otomobillerde daha çok hissediliyor. Donanım seviyesinin yüksek tutulmasının yanında, özellikle Alman rakiplerine çok iyi hazırlandığını gördük.

Mazda 3’ün çıkış şekli aslında KAI Konsept üzerinden gösterilmişti.

yeni-mazda-3-la-auto-show-a-bu-sekilde-gelebilir-kai-konsept.jpg

Auto Express‘in yayınladığı görsellerde son halinin kesinlikle bu olduğu bildirildi. Gerginleştirilen far yapısına, büyüyen ve konumu aşağı çekilen ızgara eşlik etmiş.

Eskisine oranla daha çarpıcı çizgilere sahip.

Yeni Mazda 3’ün tamponu daha bütün duruyor ve aracı normalinden daha geniş gösteriyor. Dış kısımdaki hacimsel ilerlemeleri, Mercedes A ve Audi A3 serilerine karşı daha dinamik bir yapıyla çıkarak, ortamı ateşlemek istemiş.

Kokpite dair bir görüntü yok ancak zaten Mazda motora odaklanmamızı istiyor.

yeni-mazda-3-la-auto-show-a-bu-sekilde-gelebilir-arka-gorunum.jpg

2017 yılında benzinli motorların mantığını yeniden şekillendiren Mazda, yeni serisinde Spark Kontrollü Ateşleme özelliğine sahip SkyActiv-X ünitesine yer verecek.

Dizelin çalışma mantığına benzeyen benzinli motorun inanılmaz verimli olacağı aktarıldı.

yeni-mazda-3-la-auto-show-a-bu-sekilde-gelebilir-kai-arka-gorunum.jpg

Gelecek bir ünitenin süperşarj desteği ile 187 beygir güç ve 230 nm tork üretmesi bekleniyor. Sky Active’in X seçenekleri dışında G ve D tipleri de 4. nesille gelecek.

2019 Mazda 3’ün iç mekan yapısı ve güvenlik seviyesi için gelen haberleri de sizlere verelim. Dediğimiz gibi Mercedes ve Audi’ye karşı çıkacak 3 serisinin geniş bir mekan yanında, son sistem tüm güvenlik paketlerinin olacağı söylendi.

Gelecek güvenlik duvarları tahminlerimiz içerisinde; kör nokta, ikincil çarpışma, ön mesafe kontrol asistanı, otomatik park ve yarı otonom sürüşteknolojisinin olması yakın gözüküyor. Kasım ayında Paris’e getirilecek Mazda 3’e dair çıkacak detaylardan anbean sizleri haberdar edeceğiz.

Haberin Kaynağı: https://paratic.com

Hangi görsele bakıp değerlendirme yapacağız, bunların hepsi farklı araç gibi. :rolleyes:
Gri renkli aracın fotoğraflarına göre yorumlarsam ben genel anlamda, özellikle arka kısmı hiç beğenmedim. Spoyler neden gövde renginde değil bir kere bunu sormak lazım? Tavandaki camların şekli neden öyle? Neden Nissan'ın NX Coupe'ları gibi ortada kaporta şeridi mevcut? Bu tavan açılacak mı, açılacaksa nereye açılacak? Tavandan arka tampona inen oval kısım neden bu kadar oval? Arka camın bittiği nokta daha da garip, Seat Leon gibi. Biz bu bagajı neresinden tutup açacağız; silecekten mi diyeceğim de o da yok? Ön panjurdaki desenler Mercedes'ten mi özenti? Ön kısmı arkaya göre çok daha hoş olsa da yanlarda özellikle kalça taraflarından bir şeyler eksik gibi. Arka cam mı çok küçük, kelebek camı mı yetersiz anlamadım ama C sütun kısmının boşluğu ya da düzlüğü çok göz yoruyor... Kapılar keza öyle. Arka tekerlek neden bu kadar arkada? Dingil mesafesi mi uzatılmış? Arka kapı o yüzden mi bu kadar büyük ve boş geliyor göze? Neden hafiften dokunuşlar yapmamışlar ki oralara? Bahçe kapısı sanki... Keskin şeyler olmasın tabi de bu kadar da yuvarlatmaya ne gerek vardı, bildiğin yumurta gibi... Mazda 3 için bu kadar boş alan varken 6'da ne olur düşünmek bile istemiyorum? Yıkıldı hayallerim şu an!
Bir de bu kadar agresifliğe ne hacet abicim? Bunu böyle çizdin diyelim, MPS gibi sport bir modele ne koyacaksın? Kaputa açılmış hava ızgarası mı yani sadece? :p Yapmayın böyle şeyler, sonra gençler altındakileri yarış arabası sanıp pangallığa uçuyorlar be ya! :komik:

Bu yorum ben gibi sevip de alamayanlara gelsin. :p

Üst Alt