Yeni Mazda 3 Dünya Prömiyeri

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
IMG_20181108_123927.jpg

Mazda Motor Corporation, Yeni Mazda 3'ün dünya prömiyerini Los Angeles Auto Show'da açıklayacağını duyurdu, halka açık olacağı 30 Kasım ile 9 Aralık ve basın günleri 28-29 Kasım tarihleri arasında olacağı açıklandı.

Yeni Mazda 3, Japon estetiğinin özünü yansıtan Kodo tasarımının daha olgun bir yorumunu benimsiyor. Bu arada, temel performans özellikleri yeni bir seviyeye yükseltildi. Yeni nesil Skyactiv-Araç Mimarisi, insanların doğal denge anlayışından en iyi şekilde yararlanmasını sağlıyor ve en yeni Skyactiv motorla, herhangi bir sürüş durumunda araç hızının duyarlı kontrolünü sağlıyor.

Yeni Mazda 3'ün gelişi, dünyanın dört bir yanındaki müşterilere sürüş keyfinin yeni boyutlarını kazandıracak ve yeni nesil Mazda otomobillerinin başlangıcını işaret ediyor.

Screenshot_20181108-125138__01.jpg

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
İç tasarım çok şık görünüyor premium almanla japon karışımı net çizgiler var:harika:ama dış tasarım çok aşırı iddialı değil gibi :confused:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
TSI yaklaşık saat sabah 7 civarında tanıtılıyor, bakalım nasıl bir şey çıkacak karşımıza.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Zaten genel anlamda Hb sevmiyorum, bu kasa ile sevmeme nedenimi iyice gün yüzüne çıkarmışlar... :) İç tasarımda ekranın sağına doğru gelişen ve Toyota'da da benzer dizayn kullanılan bölüm hiç olmamış... Kat kat çıkılmış hissi veriyor bana... Sevmedim... :) Fakat, havalandırma ızgaraların yeri itibariyle yine Mazda alışılmışa meydan okumuş dedim...

40335

40336

40337

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
İç mekan süper olmuş... Premium sınıfa tamamen girdiğinin göstergesi bence... Fiyatlarda bunu bize ispatlayacaktır zaten... Sedan harika olmuş... Hb kasanın arka yan camlardan sonrasında aracın geneline göre bir oran orantı hatası var gibi... Kocaman basenli desek yanlış olmaz sanırım... Ama mazdanın fotoğraf açılarıda önemli diğer otomobillerin güzel çıktığı açılara göre bizimkiler kötü poz verebiliyor... Kai konseptten uyarlanırken hesaplamada bir hata söz konusu olmuş yoksa kai gayet başarılı bir hb olmuştu... Test videolarını merak ediyorum... Çift susturucu olduğuna göre bu motorların 2.0 gelme ihtimali çok yüksek gibi...

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Sedan süper olmuş , iç tasarımda mükemmel, audi a5 kalitesi var , hb için gözümün biraz alışması gerekiyor , ama sürüngen süspansiyon ,güzel bir body kit ve devasa jantlarla efsane olur:D:D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
HB C sütununda göze batan bir durum var, gerisi gayet iyi. Sedan kusursuz duruyor ilk bakışta.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Göze batan olmamış dediğimiz detayları makyajlı kasada düzeltmeye bırakmışlar. Eğer onları da yapsalar makyajlı kasa çıkartmaya gerek duymazlardı. Tamamen satış politikası :)

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Her şey güzel arka tasarım kalbimi durduracak gibi oluyor :D
Ama bu gelişen radar teknolojilerin ön arka logolardaki tasarım değişikliğ (enteresanlığı ) benim için arabanın kimliği niteliğindeki metal krom logoları düz hale getirişi heyecanımı duraklatıyor :agla:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hb'ye olan şahsi gıcıklığımdan dolayı Sedan ile ilgili düşüncelerimi es geçmişim ya... :D :D

Dışarıdan bakınca biraz daha irileşmiş hissi verdi bana, D sınıfa daha yakın tasarımı olduğunu düşündüm... Ha keza, jantların tasarımı da bana göre çok hoş duruyor... Tek gözümü tırmalayan nokta, kapıların üstünde kullanılan nikelaj zımbırtısı oldu...;)

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Hb'ye olan şahsi gıcıklığımdan dolayı Sedan ile ilgili düşüncelerimi es geçmişim ya... :D :D

Dışarıdan bakınca biraz daha irileşmiş hissi verdi bana, D sınıfa daha yakın tasarımı olduğunu düşündüm... Ha keza, jantların tasarımı da bana göre çok hoş duruyor... Tek gözümü tırmalayan nokta, kapıların üstünde kullanılan nikelaj zımbırtısı oldu...;)
Bunun mazda 6 sı nasıl olur diye sordum kendimce bu böyle ise...

Üst Alt