Yeni Guzu Mazda 6

Murat Yılmaz

Hayat Kurtarıcı
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
@HakanEMRE arabayı kullanmaktan çok ilerisini, yani satmayı düşünenler için uygun olabilir bu tarz onarımlar ama bence biraz tehlikeli, özellikle kapılarda. En basiti kapı içindeki barlar onarım sonrası eskisi gibi olma ihtimali yok. Aynı yerden benzer bir darbe aldığı zaman daha büyük hasarlara yol açabilir. Millet istediği kadar değişeni olmasın desin, onu diyen kesimde az-çok belli zaten.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Çok üzüldüm Naim, kaderin bir oyunu gibi olmuş. Sizde bir şey yok, önemli olan o. Bir diğeri de yeni değişen parçalarda ve genel olarak mekanik hasar yok gördüğüm.

B direğinde sıkıntı var mı? Kapıları yeni veriyorsa sigorta, kalite anlamında çok iyi. Bazıları özellikle arka kapı için tamir veriyor...

Geçmiş olsun. Olacağın önüne geçilmiyor. Bu sefer sıra sendeymiş. İyi ki size bir şey olmadı ve ıkincisi de aracın kalite ve güvenilirliğini etkileyecek bir durum yok.

Dosya açıldi ,iki kapı değisecek görünüyor yarın eksper geldiginde netleşir.

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Çok geçmiş olsun Abi...Allah beterinden korusun tez zamanda onarımla eski haline gelir. değişim veya onarım olma durumu experin değerlendirmesine kalıyordu zannedersem.

ezmocesteri

__nefertiti__
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Tekrar geçmiş olsun abi, Allah beterinden korusun..

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Güncel,
Servis sanırım parça bekliyor ,herhangi bir bildirim olmadı.
Çarşamba öğleden sonra ikame araç için bildirim yaptım ve yine aynı günün akşamı 17 gibi opel corsa 1.4 oto. evime teslim edildi.
Kullanım süresi ile ilgili net bilgi olmayınca kaskomu arayıp sürenin 15 gün olduğunu teyit ettim.
Bugün sorgulamada tamir masrafı 8 bin tl görünüyor, kusur olarak 0/100 karşı tarafa tam kusur verilmiş.
Bir an önce guzunun yapılmasını bekliyorum.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Güncel ,
Pazartesi veya Salı günü parçaların geleceği söylendi ki gelse bile işlemler hafta sonunu bulur.

Bu süreçte kullanmış olduğum ikame araç 2017 Opel Corsa hakkında,
Ön göğüsün başlangıcı ile ön cam birleşimi inanılmaz derin hani oraya benden zayıf birini yatırsam desen yatar.
Araç 1.4 benzinli olmasına rağmen ilk çalıştırmada dizel gibi sesi vardı ve hatta yakıt almak için benzinliğe giderken önce devir saati sonra yetmedi ruhsatına baktım.
Ön koltukların hiç bir desteği yeterli değil ve araç süspansiyonu o kadar garip ki zıplaya zıplaya gidiyorsun. Eşimi sabah servise bırakırken vertigosu coşmasın diye 20 km ile gitmek zorunda kaldım.
Hızlanma ?? ne ki öyle bir şey yok ,tın tın gidiyorsun işte.

Neyse 10 günlük süreç sonunda ikinci uzatma talebim onaylanmayınca geçici olarak dayımın aracını aldım.
Kamyondan sonra Honda civic 1.4 sport inanılmaz keyifli geldi. Bu araçta otomatik yalnız olayı tam çözemedim , diğerinde daha 40 km olmadan 1-2-3-4 olurken bunda gaz pedalına biraz fazla bastığımda araç 2500-3000 devir arası gibi vites değiştiriyor, gaz pedalına çok hafif sanki ayakkabı ağırlığı kadar dokununca vitesler daha düşük bir devirde yükseliyor. Vites yükseltme sonrası hani düz viteslerde gaz debriyaj oranını iyi ayarlamazsanız motor kompresyona biner gibi hafif silkeler ya işte ona benzer sanki az gaz kesip sonra devam ediyor. Ya da tüm bunlar benim otomatik kullanma beceriksizliğimden kaynaklanıyor.

Yinede Mazda 6 kenarda dursun ikinci bir araç alacaksak c sınıfı şehir içi kullanmak için alınabilecekler kategorisinde Mazda 3 BL ile 2010-2012 Honda civic hb 1.4 ü de yan yana koyduk.

Üst Alt