Yazlık ve Kışlık Lastik Fırsatları

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Merhaba arkadaşlar bir süredir lastik araştırıyorum. Şu an en uygun fırsat kliksa'da özellikle paraf kredi kartınız varsa çok uyguna geliyor.
Goodyear 205/55 R16 91V EfficientGrip 4 adet söyleyeceğim indirimlerle 550 geliyordu o yeni bitmiş.
Kışlık lastikler mevcut sorum şu ki kışlık lastikte goodyear ug 8 i mi önerirsiniz nokian wr g2 veya wr d3 ü mü? Anadolu şartlarına hangisi daha uygundur?

örnek üzerinden indirim hakkında bilgi verecek olursak:
http://www.kliksa.com/urun/nokian-20555-r16-91h-wr-g2-kis-lastigi-uretim-yili-2013-/901915450
nokian wr g2 adet fiyatı 205 lira 4 tanesi 820 lira.

vodafone hattından 40 krş karşılığında alacağınız şifreyle yüzde on indirim sağlıyorsunuz yani 82 lira.
820-82=738 lira paraf kartınız varsa yüzde on paraf para kazanıyorsunuz yani 73 lira
738-73=665 lira
Avantajix üzerinden siteye giderseniz 15 lira gibi para iadesi yapılıyor 665-15=650 lira
Paraf kart paraf günüm kampanyasıyla 20 lira daha paraf para kazanıyorsunuz 630 liraya düşmüş oluyo :) paraf günüm kampanyası paraf para kampanyasıyla birleşmez diyen de var yani kullanamasak bile 650 lira avantajix kullanmıyorsanız 665 lira. Kışlık lastiğe göre bence çok iyi fırsat.
Paraf kartınız olmasa bile yine piyasaya göre uygun oluyo 738 liraya almanız mümkün değil.

Sorumu da cevaplarsanız sevinirim goodyear mı Nokian mı ? Nokiansa mazda 3 için g2 mi d3 mü?

aytacesen

Katılımcı
Yazlık lasitklerini kesinlikle önermemekle birlikte kışlık lastik olarak nokian derim.14 lastik ebadınta petlas ta kullanmış çok memnun kalmıştım.Yine de diğer arkadaşların görüşlerini almak da fayda var..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Lastikler konusunda hemen hemen hiç tecrübem yok, kullandığım bütün araçlara hiç lastik almadım, seneye ancak lastik ihtiyacım hasıl olabilir, fakat verdiğin bilgiler ihtiyacı olanlar için faydalı olacaktır...

Sağlıcakla.

aytacesen

Katılımcı
Bu arada kliksa ya da Hesiburada dan lastik almayı düşünürseniz mutlaka lastiğin üretim tarihini sorun genelde indirim olan ürünlerde eski tarihli lastik gönderiliyor >:D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu arada kliksa ya da Hesiburada dan lastik almayı düşünürseniz mutlaka lastiğin üretim tarihini sorun genelde indirim olan ürünlerde eski tarihli lastik gönderiliyor >:D

Mümkündür... Özellikle Hepsiorada'ya bu tür konularda güvenim kalmadı...

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
lastikler 2013 ve 2014 yılına ait. Yanlarında belirtilmiş hangi yıl olduğu. Goodyear mı Nokian mı karar veremedim sürüden ayrılıp nokian almak istiyorum aslında :) ama asfalt performansı pek iyi değil diyen de var kışlık lastiği de daha çok normal zeminde kullanıyoruz sonuçta bilemedim :)

slash

Katılımcı
Çok doğru bir tespit. Lastikte tarih, peynirin-sütün tarihi gibi önemlidir. Daha önce hb' dan bir arkadaşın aracı için lastik siparişimiz olmuştu 3 yıllık lastik gelmişti. Zaten lastiğin raf ömrü 8-9 yıl . Marka olarak michelin energy serisi yumuşak ve konforlu.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kemal hocam sana ipucu olacaksa, benim guzunun üzerinde Good Year var ve lastikler yarı ömrünü tamamlamış olmasına rağmen beni hiç sıkıntıya sokmadı, yaptığım üstün körü araştırmada da hemen hemen ilk sıralarda olduğunu okudum...Good Year Efficent Grip ama kışlığı nasıldır bilemem...

aytacesen

Katılımcı
lastikler 2013 ve 2014 yılına ait. Yanlarında belirtilmiş hangi yıl olduğu. Goodyear mı Nokian mı karar veremedim sürüden ayrılıp nokian almak istiyorum aslında :) ama asfalt performansı pek iyi değil diyen de var kışlık lastiği de daha çok normal zeminde kullanıyoruz sonuçta bilemedim :)
Yazlık lastik olarak şu an kullandığım good year effectgrip performance serisni rahatlıkla öneririm.Keyif alacağın parasını hak eden bir lastik.Yok kış lastiği alacaksan Erzurum,Kars,Iğdır üçgeninde kullanıp memnun kaldığım nokia ı öneririm:)

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
aslında goodyear da nokian da işimi çok rahat görecek galiba gereksiz bir çaba içindeyim :)

aytacesen

Katılımcı
aslında goodyear da nokian da işimi çok rahat görecek galiba gereksiz bir çaba içindeyim :)
Nokian kötü lastik değil ileri teknolojiyle lastiklerini üretiyor ancak kullanmamakla birlikte yazlık lastiklerinde çabuk aşınma problemi olduğunu duymuştum.Kışlık lastiğini kullandığım için de rahatlıkla alabilirsin diyorum.

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
An itibariyle dolandırılmış bulunuyorum :) kartımdan para çekildi ama sipariş tamamlanmadı müşteri hizmetlerine kayıt bıraktım düzeltecekler.
Bankadan mesaj geldi puan kazandınız diye.
Nokian siparişi verdim. son anda hata olması avantajixi kullanmamı engelledi
Şimdilik 4 lastik kargoyla beraber ( 5,90 kargo var) 669 a geldi. Kışlık lastik için gayet uygun bence.
Aesen hocam, veli abi ve slash hocam ilginize teşekkür ediyorum.

aytacesen

Katılımcı
An itibariyle dolandırılmış bulunuyorum :) kartımdan para çekildi ama sipariş tamamlanmadı müşteri hizmetlerine kayıt bıraktım düzeltecekler.
Şimdilik 4 lastik kargoyla beraber ( 5,90 kargo var) 669 a geldi. Kışlık lastik için gayet uygun bence.
Olur böyle aksilikler hayırlı olsun:)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Hayırlı olsun, güle güle kazasız günlerde kullan hocam... Kurumsal sitelerde o tür şeyler olmaz diye tahmin ediyorum... ;)

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
İnternetten yeni alışveriş yapan biri olsam dizlerimi dövüyo olurdum ama sıkıntı yok halledilir. Arkamızda sabancı var :D 3d ile onaylarken bağlantıda hata oldu sanırım.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hocam aklınızda bulunsun, ister internet ister ister birebir yüzyüze alışverişlerinizde lastik üretim tarihine mutlaka bakın, ve ona göre alın. İkincisi olarak ben her ne kadar Michelin hayranı olsam da kışlık lastik ve sessizlik konusunda Nokian dünyanın en iyisidir bunu da bir yere yazın. Şunu da sormuşsunuz cevap vereyim hemen, aracınız önden çekiş ise WR D3 modeli uygundur, arkadan itiş ise WR A3

Üst Alt