Mazda 3 BL (2009-13) Yanal İvme Sensörü Nerededir?

35makinist90

Sessiz
Araç Markası
2012 - Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
(DSC Arızasıyla İlgili)
BL kasa araçlarımızda yanal ivme sensörü nerede arkadaşlar? Yardımcı olabilir misiniz..

35makinist90

Sessiz
Araç Markası
2012 - Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Şase ortasında el freninin altında ve arkasında kalıyor diye hatırlıyorum.

Sanırım şu ürünü arıyorum..

47091

Bu bölgede rastlayamadım..

47088

47089

47090

Aşağıdaki sitede gaz pedalı çevresinde mi diyor (41-600A)? Emin olamadım.. ACCELERATOR CONTROL SYSTEM yazıyor gerçi.. bilgisi olan var mı acaba?

47092

35makinist90

Sessiz
Araç Markası
2012 - Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Yaw rate el freni oralarda olmalı çünkü ağırlık merkezi ortasında olmalı diğer ikinci yazdığınız sanırım dikey hareket sensörü. Parça arızalı olduğuna nasıl kanaat getirdiniz cihaz da o sensör adını mı verdi?

35makinist90

Sessiz
Araç Markası
2012 - Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Yaw rate el freni oralarda olmalı çünkü ağırlık merkezi ortasında olmalı diğer ikinci yazdığınız sanırım dikey hareket sensörü. Parça arızalı olduğuna nasıl kanaat getirdiniz cihaz da o sensör adını mı verdi?

Hala aynı problemle uğraşıyorum.. Biraz da iş yoğunluğundan ilgilenemedim.. Cumartesi yetkili servis görecek aracı. Sonucu buraya yazarım..

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Geçmiş olsun kardeşim parçanın yerini data resmini size göndermiştim sanırım bu aynı araç bu arıza ile ilgi tek olması gereken orj mazda cihazına baglatıp sorunu anlamak programlama olabilir parça degişimi olabilir en kötü ihtimal abs kontrol ünütesi olabilir bl kasada abs kontrol ünütesi arada arıza olarak deng geldigimiz bir durum onun dışında dışardan yapılan hiç bir müdale sadece işin seyrini izlersiniz direk servis orj cihaz ve net cevab emin olun böyle yapıcak bişey yok zaman kaybı morel bozuklugu olur kolay gelsin...

35makinist90

Sessiz
Araç Markası
2012 - Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Adem Usta sağolsun çok yardımcı oldu menfaat beklemeden.. Allah razı olsun..
Yanal ivme sensörüne sağ ön koltuğun altında ulaşamadılar, zaten bu esnada problemin airbag beyin yazılımından kaynaklandığını ilettiler. İnternetten yazılım buldum BFD1 57K30 0285010960 kodu ile.. Onu yükledik airbag beynine, dsc ışığı düzeldi.. Teşekkür ederim..

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Geçmiş olsun.

Yükleme işini nasıl yaptınız ?

35makinist90

Sessiz
Araç Markası
2012 - Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Geçmiş olsun.

Yükleme işini nasıl yaptınız ?

El freninin altından beyin kolayca arabadan sökülüyor.. İçindeki devre kartından ilgili entegre ısıtılarak çıkartılıp bilgisayara bağlanıyor ve dosya yükleniyor.. Tabii ustam yaptı sağolsun lehim vs...
47734

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Biraz geç oldu ama yeni yayınlandı, en azından bu sorunu tekrar yaşayan biri olursa yol göstermek adına bir alternatif olur.

Forscan 30 Ekim 2.3.26 güncellemesinde; (Sadece Mazda ile ilgili olan kısımları ekliyorum- Çeviri google)
  • + "MAF Sensörü Adaptasyonunu Sıfırla", "Turbo Şarjı Değişken Kanat Konumu Sensörü Adaptasyonunu Sıfırla" servis prosedürü:

• Ranger / Mazda B Serisi / Kurye 2.2 / 3.2 TDCi 2011/2015 model yılı
  • Mazda 2 1.6 Y6
  • Mazda 3 1.6 Y6
  • Mazda 5 1.6 Y6

• + ABS / ESP modülü için servis fonksiyonları: "Yanal Hızlanma Sensörünü Kalibre Et", "Boyuna Sensörü Kalibre Et", "Basınç Sensörünü Kalibre Et", "Yaw Hız Sensörünü Kalibre Et" için:

• Demio / Mazda 2 DE 2007-2014 model yılları
  • Axela / Mazda 3 BL 2009-2013 model yılı
  • Premacy / Mazda 5 2010-2013 model yılları

Sizinki kadar zahmetli ve daha riskli uygulamaya nazaran kalibrasyonla çözülebilme ihtimali olan durumlar için denenebilir bir alternatif.

35makinist90

Sessiz
Araç Markası
2012 - Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Biraz geç oldu ama yeni yayınlandı, en azından bu sorunu tekrar yaşayan biri olursa yol göstermek adına bir alternatif olur.

Forscan 30 Ekim 2.3.26 güncellemesinde; (Sadece Mazda ile ilgili olan kısımları ekliyorum- Çeviri google)
  • + "MAF Sensörü Adaptasyonunu Sıfırla", "Turbo Şarjı Değişken Kanat Konumu Sensörü Adaptasyonunu Sıfırla" servis prosedürü:

• Ranger / Mazda B Serisi / Kurye 2.2 / 3.2 TDCi 2011/2015 model yılı
  • Mazda 2 1.6 Y6
  • Mazda 3 1.6 Y6
  • Mazda 5 1.6 Y6

• + ABS / ESP modülü için servis fonksiyonları: "Yanal Hızlanma Sensörünü Kalibre Et", "Boyuna Sensörü Kalibre Et", "Basınç Sensörünü Kalibre Et", "Yaw Hız Sensörünü Kalibre Et" için:

• Demio / Mazda 2 DE 2007-2014 model yılları
  • Axela / Mazda 3 BL 2009-2013 model yılı
  • Premacy / Mazda 5 2010-2013 model yılları

Sizinki kadar zahmetli ve daha riskli uygulamaya nazaran kalibrasyonla çözülebilme ihtimali olan durumlar için denenebilir bir alternatif.

Denediğimiz birçok yoldan biri de buydu.. Elinize sağlık.. Kimsenin ihtiyacı olmaz umarım..

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Konuyla ilgisiz ama Mazda 3 dizeldeki turbo değişken geometrili turbo mu ?

Üst Alt