Mazda 3 BL (2009-13) Yağ Değişiminden Sonra Oluşan Kaçak

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhabalar, 28 Ekim'de yağ-filtre değişti. Bugün tesadüf durduğu yerde alta baktığımda birkaç damla yağ olduğunu gördüm. Resimlerdeki yerler yağlanmış.

48073

Kelepçenin altı baya yağlıydı, çatlak varmı diye açıp baktım, yoktu. Silip kapattım.

48074

Kayış üstü komple yağlı, kasnak üstlerinde hafif yağ var.

48075

Burda var.

48076

Muhafazada hiç yağ yoktu, Kayış yaymış galiba böyle. Yağ filtre değişimi öncesi hiç yoktu. Değişimde 4 lt yağ iki deliğin 3te 2sine kadar gelmişti, yine oralarda. Farkedilir bir eksilme yok. 5 dakika kadar çalışırken baktım damlama falan da göremedim. Nedir acep sorun.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kaçak, direksiyon sisteminden mi ben mi yanlış anladım??

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bilmiyorum ki abi, hiç anlamam teknik konulardan, bi sürmeyi biliyorum arabayı :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bilmiyorum ki abi, hiç anlamam teknik konulardan, bi sürmeyi biliyorum arabayı :)
Anlayan bi usta ile kontrol etmek lazım... Yağda eksilme yoksa, direksiyon yağını kontrol et bakalım, ilk foto bana kaçağın direksiyon sisteminden kaynaklı olduğunu düşündürdü.

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Anlayan bi usta ile kontrol etmek lazım... Yağda eksilme yoksa, direksiyon yağını kontrol et bakalım, ilk foto bana kaçağın direksiyon sisteminden kaynaklı olduğunu düşündürdü.
Yarın bi kontrol edip sonra ustaya göstereyim abi, sağolasın.

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bugün arada bir dersim boşken hemen ilçede bir ustaya gösterdim arabayı, krank keçesinden kaçırmış dedi. Çok az bir sızma var, yağda eksilme yok. Usta çok sıkıntılı bir durum değil dedi. Ne tavsiye edersiniz? (Yağı 4 lt koymuştuk değişimde, iki delik arasının üçte ikisini doldurdu, normalde üst deliğe gelmiyor mu 4lt ile?)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bugün arada bir dersim boşken hemen ilçede bir ustaya gösterdim arabayı, krank keçesinden kaçırmış dedi. Çok az bir sızma var, yağda eksilme yok. Usta çok sıkıntılı bir durum değil dedi. Ne tavsiye edersiniz? (Yağı 4 lt koymuştuk değişimde, iki delik arasının üçte ikisini doldurdu, normalde üst deliğe gelmiyor mu 4lt ile?)
Düz zeminde net ölçümü yap hocam, eksik varsa tamamlamadan önce kaçak sorununu gidermeni tavsiye ederim. o şekilde kayışlara yağ sıçraması hoş değil.

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Düz zeminde net ölçümü yap hocam, eksik varsa tamamlamadan önce kaçak sorununu gidermeni tavsiye ederim. o şekilde kayışlara yağ sıçraması hoş değil.
Dümdüz zeminde ölçtüm abi, basit bir işlem mi, yoksa illa bir mazdacıya mı gitmek gerekir.

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhaba arkadaşlar, önceki resimlerde gösterdiğim yerde yağ kaçağı kalmamıştı. Fakat geçen gün nöbetime yetişmek için bir süre 200-210 aralığında gittim ve aklıma da geldi bu hızdan sonra yağ kaçırma olabileceği. Sonra baktım yerde bir miktar yağ vardı. Bu sefer kayışların olduğu tarafta değil de sol taraftaydı. Ertesi günlerde 200km yol yaptım ama hiç yağ kaçırma yok. Resimleri ekleyeyim.
49807
49808
49809
49810
49811

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Performanslı kullanmayla veya limitlerin üzerine çıkılmayla keçelerden yağ kaçırma durumu olabiliyor... Daha önce başıma gelmişti.

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Performanslı kullanmayla veya limitlerin üzerine çıkılmayla keçelerden yağ kaçırma durumu olabiliyor... Daha önce başıma gelmişti.
Peki keçeler yenilenmiş olsa da yapar mı bunu abi?

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Yazın bir operasyon yaptırayım yine de keçelere. İçim rahat olsun.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Merhaba arkadaşlar, önceki resimlerde gösterdiğim yerde yağ kaçağı kalmamıştı. Fakat geçen gün nöbetime yetişmek için bir süre 200-210 aralığında gittim ve aklıma da geldi bu hızdan sonra yağ kaçırma olabileceği. Sonra baktım yerde bir miktar yağ vardı. Bu sefer kayışların olduğu tarafta değil de sol taraftaydı. Ertesi günlerde 200km yol yaptım ama hiç yağ kaçırma yok. Resimleri ekleyeyim. Ekli dosyayı görüntüle 49807Ekli dosyayı görüntüle 49808Ekli dosyayı görüntüle 49809Ekli dosyayı görüntüle 49810Ekli dosyayı görüntüle 49811
Biraz daha uzaktan foto atabilirmisin ?

Üst Alt